Pazar , Eylül 15 2019
usmle hakkinda genel bilgi paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1952217  gönderen drmelis2004
 20.09.2012 - 12:43:41
diploma olmadan nasıl yapılır uzmanlık,emin misiniz? healer kolay gelsin,inşallah gönlünce olur herşey...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1952218  gönderen healer
 20.09.2012 - 12:46:21
drmelis2004 yazdı:diploma olmadan nasıl yapılır uzmanlık,emin misiniz? healer kolay gelsin,inşallah gönlünce olur herşey...
Teşekkürler melis

Asistanlığa kabul edildiğin yerden aldığın belgeyle yada onların direk sağlık bakanlığıyla yaptığı yazışmalar sonucu hallediliyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1952222  gönderen drmelis2004
 20.09.2012 - 12:49:23
healer yazdı:
drmelis2004 yazdı:diploma olmadan nasıl yapılır uzmanlık,emin misiniz? healer kolay gelsin,inşallah gönlünce olur herşey...
Teşekkürler melis

Asistanlığa kabul edildiğin yerden aldığın belgeyle yada onların direk sağlık bakanlığıyla yaptığı yazışmalar sonucu hallediliyor.
bu iyiymiş.. benim arkadaş Almanya'ya gitti uzmanlık için,ama önce mecburisini yaptı. onlar diploma istediler.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1952225  gönderen healer
 20.09.2012 - 12:50:43
drmelis2004 yazdı:
healer yazdı:
Teşekkürler melis

bu iyiymiş.. benim arkadaş Almanya'ya gitti uzmanlık için,ama önce mecburisini yaptı. onlar diploma istediler.
Mecburisini yapmadan Almanyada asistanlığa başlayan arkadaşlarım da var
Kullanıcı avatarı

Re:

#1952226  gönderen drmelis2004
 20.09.2012 - 12:51:55
healer yazdı:
drmelis2004 yazdı:
healer yazdı: Teşekkürler melis

kandırdılar mı bizim oğlanı acaba :D:D
Kullanıcı avatarı

Re:

#1952232  gönderen healer
 20.09.2012 - 12:57:46
drmelis2004 yazdı:
healer yazdı:
drmelis2004 yazdı: bu iyiymiş.. benim arkadaş Almanya'ya gitti uzmanlık için,ama önce mecburisini yaptı. onlar diploma istediler.
kandırdılar mı bizim oğlanı acaba :D:D
fazla araştırmamış sanırım arkadaş

Re:

#1952281  gönderen radyologg
 20.09.2012 - 13:52:40
diplomanin asli gibidir fotokopisi diplomanin aslinin yerini tutar. adi ustunde asli gibidir. isterseniz diplomaniz olene kadar rehin kalabilir. hicbir onemi yok.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1952337  gönderen StaTUS
 20.09.2012 - 15:00:09
healer yazdı:
StaTUS yazdı:Amerika'da uzmanlığa kabul edildiğini gösteren belge mecburiye hoscakal dediğin andir, ama geri donersen hosgeldin der:)
Uzman olup dönünce uzman olarak mecburi hizmet yapılıyorsa çok saçma .Ama şaşırmam burası Türkiye herşey mümkün
Evet uzman olarak mecburi yapıyorsun. uzmanlık yaparken j1 vizesiyle çalışıyorsun bu da geri ulkene dönüp 2 yıl orada yasamanı gerektiriyor. Ama step 3u verip bir hastane tarafından kabul edilirsen hastane bir nevi sana kefil oluyor ve vizeni degistiriyor
Kullanıcı avatarı

#1953563  gönderen healer
 21.09.2012 - 09:46:02
saglikbakanligi bilgi edinme sayfasindan gelen cevap

mecburi hizmeti tamamlamadim diyorum mecburi hizmeti bıtirdiğiniz il saglik mudurlugune basvurun diyor =)

Resim
Kullanıcı avatarı

Re:

#2071395  gönderen healer
 27.11.2012 - 15:02:45
radyologg yazdı:saglik bakanligina asli gibidir fotokopisini istedigine dair bir dilekce arti 'sinav basvurusu icin diploma fotokopisi istendigini soyleyen ecfmg bookletin cevirisi ya da form 186 bilemiyorum' ni yanlis hatirlamiyor isem saglik bakanligi personel daire baskanligina veriyorsunuz onlar da universite rektorlugune verilmek uzere size diplomaniniz asli gibidir fotokopisini verebileceklerine dair bir yazi veriyorlar.
Bazi arkadaslar bu konuda biraz ugrasmislardi. step 1 e girmeyenlere vermiyoruz fln demislerdi ama sonra halledildi diye biliyorum. personel daire baskanligini arayip neyin cevirisini istediklerini sorabilirsiniz. ceviri icin de bence ceviriyi kendiniz yapin, yeminli tercuman sadece kontrol edip yine ayni kasesini basiyor. yeminli tercuman onayi olduktan sonra noter onayina gerek yok.

not: daha sonra diplomanizin cevirisi icin de bence turkiye den ceviri noterle vesaire ugrasmayin, noter antetli kagit kullanmadi vs geri donebiliyor, amerika icin amerikadan gelmis belge daha guvenilir oluyor. direk amerika da bir sirkete cevirttirin. noter onayi da yapiyorlar. link translation diye bir yer var internetten tarayip gonderiyorsunuz. onlar 3 5 gune noter tastikli ceviriyi email atiyorlar. gercegini de adresinize postaliyorlar. emaille gelen belgeyi gonderebilirsiniz. gecen sene ben 60 dolar vermistim.

Kolay gelsin.
aynen dediginiz gibi yaptim 65 dolar olmus bu sene yarin tum belgeleri gonderiyorum Ecfmgye