Salı , Aralık 10 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

Aşk mı mantık mı?

#1843844  gönderen IssIzadam
 10.07.2012 - 11:49:21
30'lu yaşlara merdiven dayadıgım su gunlerde şimdiye kadar her alanda aşkı savunmuş olan ben bile kendime bu soruyu soruyorum artık.

Doktorlar için aşkı bulmak gerçekten zor ya da en azından benim çevremde öyle.

Çevremdeki insanların çoğu doktor ve doktor eşler buldular.Aşk var mı derseniz bir çoğunda yok.

Mantık evliliği sizce ne kadar doğru ? Aranızda aşık olmadan mantık evliliği yapıp mutlu olan var mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Aşk mı mantık mı?

#1843847  gönderen northernexposure
 10.07.2012 - 12:03:48
IssIzadam yazdı:30'lu yaşlara merdiven dayadıgım su gunlerde şimdiye kadar her alanda aşkı savunmuş olan ben bile kendime bu soruyu soruyorum artık.

Doktorlar için aşkı bulmak gerçekten zor ya da en azından benim çevremde öyle.

Çevremdeki insanların çoğu doktor ve doktor eşler buldular.Aşk var mı derseniz bir çoğunda yok.

Mantık evliliği sizce ne kadar doğru ? Aranızda aşık olmadan mantık evliliği yapıp mutlu olan var mı?
doktor bey yanlış anşamazsan senin olayın ne?gerçekten merak ettim yaşın genç mesleğin güzel muhtemelen depresyona girebilecek kadar sağlıklısın.biz kadınlar gibi expire date'in yok istediğin zaman evlenirsin. hem ıssız adam ne ya Allahaşkına?kalbim sonsuza dek boş kalacak demekse hiçbişey sonsuza dek sürmüyo insanlar evlatlarını kaybettikten sonra bile hayata devam edebiliyolar aşk acısı çeken haydi haydi eder.genç adamsın gez toz yeni insanlarla tanış.sorunun cevabına gelince mantıklı olan gönlünü de aklını da tatmin edebilecek bi ilişki yaşamaktır ikisinden biri eksiz olsa huzur olmaz.selametle.
Kullanıcı avatarı

#1843872  gönderen SternoCleidoMastoid
 10.07.2012 - 12:27:39
Her şeyin bir bedeli var. Aşkın bedellerinden biri de, doğru zamana kadar bekleyebilecek dirayet.

Bilateral aşkla karşılaşmak için girilip çıkılacak önceki platoniklerde motoru zorlayarak yakıp erken ümidi kesmek, ilerki zamanlarda karşına çıkacak gerçek fırsatı değerlendiremeyecek pozisyona düşmemek önemlice...

Hem erken/vakitsiz enerji israfı sonucunda ümitsizlik-hevessizlik ruh haline, hem de geri dönüşsüz bir mantık evliliği engellerine toslamamak lazım.
Kullanıcı avatarı

#1843919  gönderen mrdavinci
 10.07.2012 - 13:24:25
Duruma göre herşey değişebilir, evlenme programlarına bakınca, daha önce mantık evliliği yapıp ayrılınca, mutsuzluğunu buna bağlayanları da görüyoruz, aşık olarak evlendik, aşk evliliği yaptık deyip de, bazı temel taşlar eksik olunca, aşk olsa da yürümüyor diyenleri de görüyoruz.

Önemli olan %80 ve üstü yönleriyle beğenebileceğin birini beklerken ve onunla karşılaşacağın zamana kadar, gelen diğer daha az istediğin taliplerini reddederken, bu süreçteki geleceğe yönelik hissettiğin psikolojik baskıya ne kadar katlanabileceğinle alakalı, acaba pişman olurmuyum ilerde bu kişiyi reddedersem şeklinde aklına gelip duran şeylerle ne derece mücadele edebileceksin mesela. Beklemekten sıkılan ve geleceğe yönelik endişe duyan biri, mantık evliliği yapacaksa, en azından gözüne hitap eden biri olmalı bence, sırf çok iyi anlaşıyorum, mesleği de mesleğime uygun deyip, az beğendiği biri ile yapılan evlilik bence hüsranla sonuçlanabilir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1844036  gönderen Simurg
 10.07.2012 - 15:52:49
siteye ne oluyor yahu.. millet bahar aylarında romantıkleşir.. tus nedenıyle mı bu kadar sarktı bu mevzular anlamadım gıttı..
Kullanıcı avatarı

#1844092  gönderen kamala
 10.07.2012 - 16:38:30
mouse_md yazdı:
nurullahs yazdı:aşk mantoğın önüne geçmemeli diyorum
"mantıklı bir aşk" diyorum.

daha da uzatıyorum "mantık hamuruyla yoğrulmuş sevgi parcacıklarıyla tatlandırılmış iltifatlarla kabartılmış öpücüklerle canımlarla cicimlerle süslenmiş iyi gün kötü gün tabağında servis edilmiş bir aşk keki " diyorum.
:clap:
Kullanıcı avatarı

#1844112  gönderen drizmirdr
 10.07.2012 - 16:56:10
kamala yazdı:
mouse_md yazdı:
nurullahs yazdı:aşk mantoğın önüne geçmemeli diyorum
"mantıklı bir aşk" diyorum.

daha da uzatıyorum "mantık hamuruyla yoğrulmuş sevgi parcacıklarıyla tatlandırılmış iltifatlarla kabartılmış öpücüklerle canımlarla cicimlerle süslenmiş iyi gün kötü gün tabağında servis edilmiş bir aşk keki " diyorum.
:clap:
En superi:) ama sans lazm iste.
Kullanıcı avatarı

#1844116  gönderen drizmirdr
 10.07.2012 - 16:58:32
SternoCleidoMastoid yazdı:Her şeyin bir bedeli var. Aşkın bedellerinden biri de, doğru zamana kadar bekleyebilecek dirayet.

Bilateral aşkla karşılaşmak için girilip çıkılacak önceki platoniklerde motoru zorlayarak yakıp erken ümidi kesmek, ilerki zamanlarda karşına çıkacak gerçek fırsatı değerlendiremeyecek pozisyona düşmemek önemlice...

Hem erken/vakitsiz enerji israfı sonucunda ümitsizlik-hevessizlik ruh haline, hem de geri dönüşsüz bir mantık evliliği engellerine toslamamak lazım.
Ya bravo bu isin mantigi tamamen bu.
Sana uygn olmyan kisilerden kendini yeternce sakinabilirsen, uygunuyla karsilastignda degerlendirebilick durumun ve gucun olur. Onemli olan gereksiz vakit kaybetmemek. Ama insan psikolojisinden
Bahsediyoruz,ne derece mumkundur bilemem
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1844119  gönderen kamala
 10.07.2012 - 16:59:44
northernexposure yazdı:doktor bey yanlış anşamazsan senin olayın ne?gerçekten merak ettim yaşın genç mesleğin güzel muhtemelen depresyona girebilecek kadar sağlıklısın.biz kadınlar gibi expire date'in yok istediğin zaman evlenirsin. hem ıssız adam ne ya Allahaşkına?kalbim sonsuza dek boş kalacak demekse hiçbişey sonsuza dek sürmüyo insanlar evlatlarını kaybettikten sonra bile hayata devam edebiliyolar aşk acısı çeken haydi haydi eder.genç adamsın gez toz yeni insanlarla tanış.sorunun cevabına gelince mantıklı olan gönlünü de aklını da tatmin edebilecek bi ilişki yaşamaktır ikisinden biri eksiz olsa huzur olmaz.selametle.
genç demiş ya 120 150 yaşına kadar mı yaşıyoruz anlamadım ki :roll:
Kullanıcı avatarı

#1844122  gönderen northernexposure
 10.07.2012 - 17:04:58
kamala yazdı:
northernexposure yazdı:doktor bey yanlış anşamazsan senin olayın ne?gerçekten merak ettim yaşın genç mesleğin güzel muhtemelen depresyona girebilecek kadar sağlıklısın.biz kadınlar gibi expire date'in yok istediğin zaman evlenirsin. hem ıssız adam ne ya Allahaşkına?kalbim sonsuza dek boş kalacak demekse hiçbişey sonsuza dek sürmüyo insanlar evlatlarını kaybettikten sonra bile hayata devam edebiliyolar aşk acısı çeken haydi haydi eder.genç adamsın gez toz yeni insanlarla tanış.sorunun cevabına gelince mantıklı olan gönlünü de aklını da tatmin edebilecek bi ilişki yaşamaktır ikisinden biri eksiz olsa huzur olmaz.selametle.
genç demiş ya 120 150 yaşına kadar mı yaşıyoruz anlamadım ki :roll:
arkadaşım yani 29 yaşında derhal birini bulmam lazım yoksam mongol çocuklarım olur diye düşünmesine gerek yok çünkü erkek yok aşk acısı çekiyosa umutsuzluğa düşecek bi yaşta değil zamana bırakılır yani onu diyom ama sen illa 24 dedimi yüzüğümü takarım diyon eyvallah :D bak o kadar dua ettim düğüne çağır bari.
Kullanıcı avatarı

#1844125  gönderen drgoze
 10.07.2012 - 17:08:23
Herhangi bir ilişkide mutlak bir aşk olabileceğine kanaat getiremiyorum.Eşinizle ya da sevgilinizle olan paylaşımlarınızda mutluluklar hüzünlere baskınsa doğru seçim yapılmış demektir...