Cumartesi , Aralık 14 2019
Burada makaleleri ve gazete yazılarını paylaşabilirsiniz...

• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706107  gönderen vedatmilor
 06.05.2012 - 18:42:04
@DrGulsever

Hocam sizin müslümanlık kriterlerinizle,bu ülkedeki müslüman oranı yüzde 10'u geçmez,bu konuyla ilgili benim de son sözüm.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706110  gönderen pluie
 06.05.2012 - 18:47:31
vedatmilor yazdı:@DrGulsever

Hocam sizin müslümanlık kriterlerinizle,bu ülkedeki müslüman oranı yüzde 10'u geçmez,bu konuyla ilgili benim de son sözüm.
kesinlikle haklisin....dindar arkadaslar, muslumanim diyen arkadaslar, bir ateist gordugunuz zaman sinirlenip onunla mucadeleye giriseceginize ki burada bile sinirleniyorsunuz, su yuzde doksanlik bolume yani islamdan ,dinden nemalanan ,haci hoca ,cemaat molla takiminla mucadele etseniz, boylece gercek islami ortaya cikarip dine hizmet edersiniz, unutmayin ki islama en buyuk zarar bu kesimden gelmektedir ,bir ateist size asla zarar vermez unutmayin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706114  gönderen Dr_mfy
 06.05.2012 - 18:49:59
pluie yazdı:
vedatmilor yazdı:@DrGulsever

kesinlikle haklisin....dindar arkadaslar, muslumanim diyen arkadaslar, bir ateist gordugunuz zaman sinirlenip onunla mucadeleye giriseceginize ki burada bile sinirleniyorsunuz, su yuzde doksanlik bolume yani islamdan ,dinden nemalanan ,haci hoca ,cemaat molla takiminla mucadele etseniz, boylece gercek islami ortaya cikarip dine hizmet edersiniz, unutmayin ki islama en buyuk zarar bu kesimden gelmektedir ,bir ateist size asla zarar vermez unutmayin.
8O HOCAM, SEN BAŞLIĞI OKU ÖNCE Bİ İSTERSEN :lol: kim kime sataşıyor,kim sürekli kendi düşüncesini ispata çalışıp karşı tarafa göstermeye çalışıyo aklınca :lol: anlarsın :yes: :up:
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706201  gönderen drguvan
 06.05.2012 - 19:25:33
İnsanoğlu çok garip. Çok kötü bir olay yaşanıyor. Diyorsun ki artık bunu da mı görecektik, sonra birileri çıkıyor ve olayı öyle bir gösteriyor ki olayı yapanlara acımamız bekleniyor. Tıpkı Dr. Ersin Arslan örneğinde yapılan açıklamalar sonucu katile acımamız için uğraştıkları gibi. Sivas ve Maraştaki caniler ve bu canilere göz yumanlar zavallılar gerçekten. Sivasın nüfüsu kaçtı o zamanlar. saldıran sayısna bir bakın. Bu kişilerin hepsini alacak tek bir ev dünya üzerinde yok. Aleviler bir sivaslı gördüğü zaman sorar yakanlardan mısın yananlardan mı? Umarım burdan bir çıkarım olur.Elinizi vicdanınıza koyun ve sessizliğe bürünün. En azından üzüldüğünüzü anlarız.

Diğer arkadaş da iyice sıvamış. Şeytan bile uğraşmayacak kadar sapıtmış benzetmesi olaya bakılan dar kalıbı göstermiş. Bu düşünce bireysel olduğu zaman zararsız gibi görünse de kitleler de tam bir ölüm makinası.

Tarihte ateistlerin, ateisti de geçtim daha ılımlı dindarların mevcudiyet göstermiş olmaları azdır.Bunun sebebini de en iyi Aziz Nesin anlatıyor: Çoğunluğunu cahil kesimin oluşturduğu bir toplumu yönetmenin en iyi yöntemi dini kullanmaktır.

#1706293  gönderen defiser
 06.05.2012 - 20:03:50
Evvelâ selam eder, mesele hakkında iki kelâm etmek isterim..

Mevzûyu açan arkadaş, " ateistler dindarlardan daha merhametli" adında bir başlık husule getirerek dindar kesim ile dinsiz kesim arasında fitneye müsebbebiyetten haz duymakta yahud, merhametin vicdandan ziyade ateizm unsurundan menşe aldığını selîm akıllara ifşa ile idlal etmekten hoşnut oluyor.

Merhamet meselesine gelince , esasında vicdani bir muhasebeden neşet eden şu hissiyat, ateizm ve materyalizma ile hiç bir münasebti olmadığını söylüyorum!

Bu nevi mehasinin; Hatta bırak materyalizmayı, vahyi terbiye ile alakası pek çoktur diyorum!

Vaktimin müsadesizliği nedeni ile devamında sual olunmuş olan "Dünyaya ne için gönderildik?" "Allah'ın bizim ibadetimize ihtiyacımı var?" gibi suallere cevaben izahat yazacağım biiznillah, ilerleyen vakitlerde..

kalın sağlıcakla..

#1706333  gönderen drmagdur
 06.05.2012 - 20:22:20
arkadaşlar öncelikle bu başlığı yeni gördüm ve hepsini tek tek okudum ben Allah inancı olan biriyim umarım dinimi gerektii gibi yerine getiriyor ve başkalarını dinden soğutmuyorumdur bunun için elimden geleni yapıyorum burada acun ,herkül,droğüz 1-2 arkadaş aha vardı kusura bakmasınlar dinimizi eleerinden geldiğince savunmuşar ateist arkadaşlar dr-lim ,pamukdr,maun,ruki dindar görünüp kotülük yapanlar size kötü davrananlar varsa bu onların acizliğindendir siz akıllı insanlarsınız birieri size istemediiniz sürece asla birşey yaptıramaz bunu hepimiz biliyoruz kuşkumuzda yok önce söyleyeğim şeyi yanlış anlamayın ama trfsir okumanızı tafsiye ederim kaldıki bu tek kişinin ki olamalı değişik tefsirleri okuyun mantığıza yatmayan şeyleride takva olan insanlara yani gerçekten bu iyi bir insan ve iyi bir dindar dediğiniz kişilerle tartışın karşı taraf herşee cvp veremeye bilr bırakın araştırıp size cvp versin bu size dini ispatlamaya çalışmak değil sadece herkesin kendi doğrusunu konuşması istemiyorsanızda gerçekten dini yaşamaya çalışan insanlarada hakaretvari konuşmayın kendinize yapılmasını istemediiniz şeyleri başkalarına yapmayı yani birde böyle provakatörlüklere gerek yok herkes seçimleriyle yaşar kimse kimseyi suçluymuş gibi yargılayamaz dini inancı olan insanlar dinini anlatmak ve savunmakla müelleftir bu yüzden beyin yıkamaya çalışılıyor gibi anlaşılmasın bile blmeyene bildiğini anlatacak gerisi karşı tarafa ait ama unutmayalım herkesi inandırak mümkü deği bu kur'an-ı kerim'de de geçiyor gereksiz polemik yapmayalım saygı sınırlarını aşmayalım Allah HERKESİN yar ve yardımcısı olsun hepimize hidayet nasip etsin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1706630  gönderen drriza
 06.05.2012 - 21:43:01
Arkadaşlar tüm yazılanları okumadım ama ste konseptin olmayan bir başlığı moderatörlerimin bana iletmedi doğrultusunda inceleme fırsatı buldum. Bir çok mesajı okudugumda hekım olarak ve drtus catısı altında tartısgıgımız ve bırbırımıze karsı olan ıthamları gorunce gercekten uzuldum.

KALDIKI KONUNUN ACILDIGI YER " MAKALELER" KATEGORISI. TIP ADINA YAZDIGINIZ BU GUZEL MAKALE ICIN NASIL TESKKU ETSEMKI.
DRTUS OLDU OLALI BOLE BIR BASLIK GORMEMISTIR HERHALDE.

BURADA KIMSEIN DIN DIL IRK AYRIMI YAPMASI YADA BIR KESIMI SUCLAYIP HAKLI KONUMA GEITMESI. TURKIYENIN MILIMETRIK BIR KARSI TOPRAGIDA OLSA AYRIMCILIK YAPIP DINI KONULAR UZERINDEN INSANLARI YARGILAMASI HAKKI YOKTUR.

ULKEMIZDE YASANAN HICBIR ORGANIZE SUCU YADA INSANLIK DISI YASANMIS BIR SEYI KANITI OLMADAN BIRSEYLERE BAGLAYAMAZ VE SUCLU OLARAK GOSTEREMEZ.

kım daha merhametlı kımının yuregınde Allah korkusu vardır kımsenın bunu yargılamaya ve bır kaanaat olusturmaya hakkı yoktur.

kaldıkı hepımız doktor olarak bole bır konuyu bole bır sıtede tartısmak ve bazı kanlar varmak hakkı yoktur dusuncesındeım.

etık yemınlerınızı ve meslegınızın ak onlugunun getırdıgı sorumlulukları dıl dın ırk ayırt etmeksızın sadece ınsanlık adına bırseylerı yapacagınız dusunurken buradada bu kanaatte paylasımda bulunmanız taraftarıyım..
BU BASLIGIN SITEMIZ FORMATINA UYGUN OLMADIGI VE PAYLASILAN YAZILARIN IRKCI BIR YAKLASIMA DONUSMEMESI ADIAN KAPATIYORUM....!!!
Kullanıcı avatarı

Re: Ateistler İnançlılardan Daha Merhametli

#1706638  gönderen muon
 06.05.2012 - 21:44:39
niye kimse zerre bilimsel verilerden bahsetmez?
yok bilmiyorsa atıp tutmasın kimse.
yani ateistler merhametli başlığına itiraz ediyor vatandaş yooook allah vardır,büyüktür diye. şundan şundan yoktur ya da varlığı çok önemli değildir deyince de vaaayy yazık sana cahilsin tadında mesajlar atılıyor.

ne yani bizim ömründe iki satır okuma imkanı olmamış herhangi bir köylü ya da işçi insanımız allaha inanıyor diye bilge, tonla şey okuyup bir yaratıcının varlığına ikna ateistler cahil mi?

bırakın ya.
birisi de çıkıp desin ki madde şu devinimi yapamaz yalnız başına ya da nötron yıldızları şundan tanrısal müdahaleye ihtiyaç duyar ya da muonların kütlesi şu kadardır ve tanrı vardır.
bırakın ya.
cahilse birileri sussun da belli etmesin bari.
inanıyorsa da arkasında dursun,kardeşim ben açıklayamıyorum aklım da almıyor,cenneti de istiyorum ondan inanıyorum desin.
bu ne ya?
her yerde cehaletle kibir,akıl düşmanlığıyla boş laflar kol kola girmiş.
Kullanıcı avatarı

Re: Ateistler İnançlılardan Daha Merhametli

#1706665  gönderen Herkul
 06.05.2012 - 21:53:00
muon yazdı:niye kimse zerre bilimsel verilerden bahsetmez?
yok bilmiyorsa atıp tutmasın kimse.
yani ateistler merhametli başlığına itiraz ediyor vatandaş yooook allah vardır,büyüktür diye. şundan şundan yoktur ya da varlığı çok önemli değildir deyince de vaaayy yazık sana cahilsin tadında mesajlar atılıyor.

ne yani bizim ömründe iki satır okuma imkanı olmamış herhangi bir köylü ya da işçi insanımız allaha inanıyor diye bilge, tonla şey okuyup bir yaratıcının varlığına ikna ateistler cahil mi?

bırakın ya.
birisi de çıkıp desin ki madde şu devinimi yapamaz yalnız başına ya da nötron yıldızları şundan tanrısal müdahaleye ihtiyaç duyar ya da muonların kütlesi şu kadardır ve tanrı vardır.
bırakın ya.
cahilse birileri sussun da belli etmesin bari.
inanıyorsa da arkasında dursun,kardeşim ben açıklayamıyorum aklım da almıyor,cenneti de istiyorum ondan inanıyorum desin.
bu ne ya?
her yerde cehaletle kibir,akıl düşmanlığıyla boş laflar kol kola girmiş.
Hocam sen hala sakinleşememişsin...biraz daha easy...

Konuya gelirsek, bu konular çok kpsamlı ve derin konular....Burada 2-3 soruyla olmuyor....Daha bir soruya cevap veremeden bir sürü mesj, işin cılkı çıkıyor....En sonunda elde var birbirinin kalbini kırma gerisi sıfıra sıfır...Yoksa sorularına cevap olmadığını falan sanma ama dediğim gibi o sorular da cevaplar da buraya sığmaz...

Yüzyüze bile saatlerce konuşmak gerek, bir yere varabilmek için....Burada ise herkes sadece 3-5 cümleyle kısıtlandığı için onu da kendi akidesini savunmaya harcıyor ve sonuç: sadece muhabbet, biryere varılamıyor, belki kalp kırılıyor....

İnancı sorgulamak konusunda niyeti iyi olan bir ateistle eğer yüzyüze derinlemesine konuşma fırsatımız olsa Allah'ın inayet ve keremiyle ve tüm iyi niyetimle inanıyorum ki karşımda hiçbir şansı kalmayacak ve inanmak zorunda kalacak....Ama dediğim gibi olmazsa olmaz 2 şart....Sorularında artniyetsiz ve samimi ise.....

Niye mi veya nasıl mı?: Sadece manevi cafcaflı cümleler, soyut kavramlarla değil; bilimsel açıdan da mantık açısından da madde açısından da fiziğinden tutun da metafiziğe varana kadar kısacası her açıdan Allah'ın varlığına türlü kanıtlar ve sorulacak her soruya makul ve tatmin edici cevaplar var....Yeter ki kişi cesurca nefsine kafa tutup Allah'ı bulma yoluna girsin.....Allah mutlaka ona bulduracaktır, türlü vesilelerle.....

Şimdi belki beni sıkıştırma adına bazı sorular yöneltebilirsin ama dediğim gibi böyle net ortamında forumlarda yürümüyor....En fazla birbirini kırmakla kalıyor....
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21