Perşembe , Ekim 24 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

ECZACI OLMAK??

#1614082  gönderen mecmar
 19.02.2012 - 20:34:45
arkadaşlar tıp fakültesini bitirmiş birisi eczacılık okumak istese tekrar öss ye girip mi yerleşmesi gerekiyo yoksa tıp okuduğumuz için daha kolay bi yöntemi varmı ,,ve kaçıncı sınıftan başlarız??
Kullanıcı avatarı

Re: ECZACI OLMAK??

#1614087  gönderen drelizabeth
 19.02.2012 - 20:36:55
mecmar yazdı:arkadaşlar tıp fakültesini bitirmiş birisi eczacılık okumak istese tekrar öss ye girip mi yerleşmesi gerekiyo yoksa tıp okuduğumuz için daha kolay bi yöntemi varmı ,,ve kaçıncı sınıftan başlarız??
össye giriyorsun sonra 2 yıl okuyup ecz. oluyorsun ama yine benzer soruyu soracağım bir dr neden ecz. olmak istesin ki?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1614104  gönderen mecmar
 19.02.2012 - 20:52:39
drlizy yazdı:
mecmar yazdı:arkadaşlar tıp fakültesini bitirmiş birisi eczacılık okumak istese tekrar öss ye girip mi yerleşmesi gerekiyo yoksa tıp okuduğumuz için daha kolay bi yöntemi varmı ,,ve kaçıncı sınıftan başlarız??
össye giriyorsun sonra 2 yıl okuyup ecz. oluyorsun ama yine benzer soruyu soracağım bir dr neden ecz. olmak istesin ki?
istemiyorum dostum doktorluk yapmak,,herkesin gözü senin maaşında ,birde artık heyecan kalmadı içimde ,,en azından risksiz bi hayatım olur..
soruma gelecek olursam sadece 4.5. sınıfı mı okuyacam ,ilk 3 seneyi okumuş mu sayılacam??
Kullanıcı avatarı

#1614106  gönderen drelizabeth
 19.02.2012 - 20:54:37
mecmar yazdı:
drlizy yazdı:
istemiyorum dostum doktorluk yapmak,,herkesin gözü senin maaşında ,birde artık heyecan kalmadı içimde ,,en azından risksiz bi hayatım olur..
soruma gelecek olursam sadece 4.5. sınıfı mı okuyacam ,ilk 3 seneyi okumuş mu sayılacam??
sadece 4 ve 5.sen bilirsin ama bence değil 2 yıl 6 ay tus çalışsan yada usmlye girsen zaten hayallerinin risksiz bölümünde olursun ama bu benim görüşüm tabi...

#1614115  gönderen mecmar
 19.02.2012 - 21:02:27
drlizy yazdı:
mecmar yazdı:
drlizy yazdı: össye giriyorsun sonra 2 yıl okuyup ecz. oluyorsun ama yine benzer soruyu soracağım bir dr neden ecz. olmak istesin ki?
sadece 4 ve 5.sen bilirsin ama bence değil 2 yıl 6 ay tus çalışsan yada usmlye girsen zaten hayallerinin risksiz bölümünde olursun ama bu benim görüşüm tabi...
eyw dostumda açıkçası eczacılık yapmak istiyorum,,bilgin varmıdır bilmiyorum ama eczacılığın 4. ve 5. sınıfının eğitimi nasıl oluyor.devam zorunluluğu vardır heralde ama bizim staj sınavları gibimi oluyor,,sözlü,pratik vs..
Kullanıcı avatarı

#1614119  gönderen drelizabeth
 19.02.2012 - 21:04:53
mecmar yazdı:
drlizy yazdı:
mecmar yazdı:istemiyorum dostum doktorluk yapmak,,herkesin gözü senin maaşında ,birde artık heyecan kalmadı içimde ,,en azından risksiz bi hayatım olur..
eyw dostumda açıkçası eczacılık yapmak istiyorum,,bilgin varmıdır bilmiyorum ama eczacılığın 4. ve 5. sınıfının eğitimi nasıl oluyor.devam zorunluluğu vardır heralde ama bizim staj sınavları gibimi oluyor,,sözlü,pratik vs..
o konuda bri fikrim bizim serviste de bir arkadaş var o da ecz. olmayı düşünüyor bunları da ondan öğrendim başka bildiği varsa sorarım ona başlığa yazarım...
Kullanıcı avatarı

#1614124  gönderen Acun
 19.02.2012 - 21:08:15
Bu konuyla ilgili bi baslik acayim dedim.simdi bak gelen elestirilere dostum;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1614527  gönderen charcot
 20.02.2012 - 10:09:42
tabib1907. şimdi önceki mesajlarına baktım.. zaten hatırlıyorum böyle nicki.. şımarık olduğumuzdan bahsetmişsin.. kolay meslek bulduğumuz için(!)tıp oku.. inş sen şımarık olmazsın
Kullanıcı avatarı

#1614605  gönderen the_dr
 20.02.2012 - 14:00:14
arkadaşlar gerçekten var mı tıp mezununun 2 yıl okuyup da eczacı oldugunu gören ? bununla ilgili resmi link verebilecek varsa sevinirim çünkü 3 .sınıftayken eczacılık fakültesi dekanlıgına sormustum ancak öss ile 2.sınıftan falan başlanabilecegini söylemişti
Kullanıcı avatarı

#1614610  gönderen charcot
 20.02.2012 - 14:04:53
o da çok acımasızca ama.. 2. sınıftan başlamak..
Kullanıcı avatarı

#1614656  gönderen dr_nlp
 20.02.2012 - 14:56:09
dene bakalım.... belki onunda sesi uzaktan hoş geliyordur iyice sor...
Kullanıcı avatarı

#1614661  gönderen dr_nlp
 20.02.2012 - 14:57:30
the_dr yazdı:arkadaşlar gerçekten var mı tıp mezununun 2 yıl okuyup da eczacı oldugunu gören ? bununla ilgili resmi link verebilecek varsa sevinirim çünkü 3 .sınıftayken eczacılık fakültesi dekanlıgına sormustum ancak öss ile 2.sınıftan falan başlanabilecegini söylemişti

bunun ne t cevabı yok tur böle bi durum olduğunda alınan desler içerik saat vs fak kurulunda görüşülür devam edilir.....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1614666  gönderen mhurkan
 20.02.2012 - 15:00:19
Eczacılığı bilmem ama ikinci bir okul olarak Hukuk her zaman tıptan sonra akıllıca olur diye düşünüyorum. Evet zorlu bir eğitim olacak yeniden ama değer.

Yada zevk için konservatuar yada güzel sanatlar.... :)

Ama Türkiyede eczacıların da çok rahat olduklarını düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı

#1614914  gönderen plavix
 20.02.2012 - 21:15:02
[össye giriyorsun sonra 2 yıl okuyup ecz. oluyorsun ama yine benzer soruyu soracağım bir dr neden ecz. olmak istesin ki?[/quote]

direk birinci sınıftan başlarsın.sadece ortak derslerden muaf sayarlar.anatomi,patoloji,fizyoloji,türk dili vs gibi.eczacılık 1. sınıfta bile ortak olmayan dersler var çünkü.4ten ya da 3ten falan başlama mümkün deil yani.kolay gelsin ;)
Kullanıcı avatarı

#1614975  gönderen kamala
 20.02.2012 - 21:57:54
ben mezun olunca 2. öğretim hukuk okumayı düşünüyorum.