Salı , Ekim 15 2019
Uzman hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı

Re: enfeksiyon hastalıkları mı psikiyatri mi?

#4304153  gönderen tedi
 04.09.2019 - 18:25:34
hasan35258 yazdı:
04.09.2019 - 18:06:50
Psikiyatrisler duygusal tükenirken diğer bölümler sanki yeşeriyor. abartmayin, o vatandaşın duygusal tükenmesi gelmiştir .
abicim öyle bir şey değil. türkiyede 6 dakikadan fazla muayene yapan başka doktor olmadığı için bu yükü muhakeme edemiyorsunuz. bu gözler 'moralin mi bozuk?' 'evet' 'al paxera 10mg' diyen nörolog gördü. bu adam nasıl tükensin?

#4304172  gönderen Percy
 04.09.2019 - 19:29:57
Ben bir tane gençliğinde hem tecavüze uğramış hem de şizofreni tanısı almış yaşlı bir teyze görmüştüm.

Bu olaylar olduktan sonra o kişinin psikolojisini düşünemiyorum. Herkes bu psikolojiyi kaldıramaz

Karşınızda harap olmuş yılları olan kişiler olacak, bir umut için size gelen. Siz son çaresi olacaksınız. Gözlemlediğim o kişiler hastanede olmaktan memnun. Çünkü dışarıda insanlar onları anlayamıyor, herkes onlardan uzaklaşıyor. Kendilerini tek mutlu hissedebildikleri tek yer belki hastanede.

Ancak bizim okuldaki asistanlara baktığım zaman tusta yüksek puan almış gelmiş. Psikiyatriyi lütfen diğer bölümlere göre daha rahat diye yazmayın. Gidin temel bilimler yazın, spor hekimliği, aile hekimliği vs yazın.

Hele bir insan enfeksiyon ile psikiyatri arasında nasıl kalabilir bunun da mantığını anlamadım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
psychiatrist yazdı:
04.09.2019 - 13:23:47
enfeksiyon uzmanlarının ömrü hastanede konslara koşmakla geçiyor, bol bol yürür merdiven çıkarsınız tavsiyem elektrikli kaykay almaktır :mrgreen: doğru pek hasta yatırmıyorlar ama acil, klinikler, dahiliye, plastik, yara, palyatif, ortopedi vs her bölüm size hasta kitlemeye çalışır onu geçtim her enfeksiyon şüphesine sizden kons isterler, bazıları utanmasa gece üriner enfeksiyona çağırır, hepatitlere hivlere ona buna da siz bakarsınız, çalışma alanı çok geniş, öğrenilecek okunacak çok şey var hergün yeni bir ilaç çıkıyor, güzel yanı acili olmaması, hocam hocam mavi kod çok acil hastanın ayağında staf üredi bakteriyi yakaladık kaçmasına izin vermedik acilen bi baksanız :mrgreen:
psikiyatri spesifik bölümdür, sevmeyen yapamaz, hasta profiliniz bellidir, bana sorarsan tahlili tetkiki akarı kokarı yoktur daha rahat bir bölümdür..
bu puanlara halk sağlığı da yazılabilir..
Enfeksiyon için tespitleriniz kısmen doğru, acili aksine çok hocam, acile gelen her hastanın lökositozu vardır, crp si yüksektir ve idrarda lökosit vardır, ve çoğu hastanenin acili iye için gecenin köründe kons açar, yani hiçbiri utanmıyor aslında, bir de hasta yatırmazlar demişsiniz ama maalesef artık tüm hastalar bize kitleniyor, yani aslında eskiden konsültan hekimken şimdi primer hasta takibi yapan biz, diğer tüm bölümler konsültan oluyor bize, bir de ileride hedefim palyatif servisler gibi “idame antibiyotik tedavisi” servisi açmak, haftalarca iv tedavi alacak hastalara devir açısından kons açılmasını yasaklayacağım :D
Kullanıcı avatarı

#4304315  gönderen tedi
 05.09.2019 - 08:56:35
muhalefet yazdı:
04.09.2019 - 23:10:36
Yerine göre değişmekle birlikte enfeksiyon,psikiyatriden daha çok acile iner
yerine göre psikiyatri, 6 tane acil nöbeti tutar. (ruh sağlığı hastaneleri, amatem)