Cuma , Ekim 18 2019
Uzman hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...

#3981886  gönderen drczz
 07.09.2017 - 11:49:30
enfeksiyon hastalıkları göründüğünün aksine çook zor bir branştır.çalışma yoğunluğun diğer branşlardaki hekime çok bağlıdır hastasıı sahiplenmezse her türlü hasta bi şekilde sana kalır.esasında çok acili olmayan bir branş olmasına rağmen hastanaye başvuran birçok hastanın ayırıcı tanısını yapma işi acil tarafından sana bırakılır.asistanlıkta çoğu yerde rahat edemezsin.hele bi de her beyaz küre crp yüksekliğinin enfekisyona danışılması gelenek olan hastanelerde yeri gelir en çok yıpranan ,yorulan branşlar arasında olursun.sanırım çok bir artı göremiyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3982009  gönderen labendazol
 07.09.2017 - 17:18:39
drczz yazdı:enfeksiyon hastalıkları göründüğünün aksine çook zor bir branştır.çalışma yoğunluğun diğer branşlardaki hekime çok bağlıdır hastasıı sahiplenmezse her türlü hasta bi şekilde sana kalır.esasında çok acili olmayan bir branş olmasına rağmen hastanaye başvuran birçok hastanın ayırıcı tanısını yapma işi acil tarafından sana bırakılır.asistanlıkta çoğu yerde rahat edemezsin.hele bi de her beyaz küre crp yüksekliğinin enfekisyona danışılması gelenek olan hastanelerde yeri gelir en çok yıpranan ,yorulan branşlar arasında olursun.sanırım çok bir artı göremiyorum.
Çok güzel açıklanmışsınız. Çalıştığın hastane çok önemli. Mesela sivas bu konuda çok kötü. Diğer branşlar özellikle dahiliye ve acil resmen size iş kitler. Her ateş her Bk crp yüksekliğine hatta her düşük ateşe ...say say bitmez. İş de bitmez tabi... bütün bunların yanında sivasda hoca kadrosu da zordur. Çok yıpratıcı bir yer anlayacağınız. Sivasdan geçen yıl yeniden yerleştirmeler ile psikiyatriye gitti ve çok da memnun.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3982072  gönderen dr_ozge
 07.09.2017 - 19:39:50
Arkadaşların yazdıklarına katılıyorum. Enfeksiyon diğer bölümler tarafından "hasta kitlenecek bölüm" olarak görülüyor. Komiteydi sterilizasyondu kan bankasıydı temizliğiydi atığıydı diye bi ton yükü çektiğimiz ama itilip kakıldığımız bir bölüm. Rahat falan da değiliz her gün acilden hasta yatırıyoruz. Esas olarak konsültan bölüm olmamız gerektiği halde. Kimsenin yatırmadığı sosyal endikasyonlar da bize kalır. Poliklinik poliklinik dolaşan kimsenin yatırmadığı hastalar da bize kalır. 10 günlük bayram tatilinde her gün en az 3 kez hastaneye gittim. Yatan hasta konsultasyonu da çok fazla. Crp yüksekliğinin tek nedeni enfeksiyonmuş gibi saçma sapan her hastayı biz görüyoruz. Normal nöbet tutsak daha az yorulacağız. Her icapta acilcilerle ve başta dahiliyeciler olmak üzere diğer bölümlerle kavga etmekten bıktım.
Kullanıcı avatarı

#3982104  gönderen estrellabella
 07.09.2017 - 20:58:48
Tüm söylenenlere katılıyorum, servisi, acili, polikliniği, konsültasyonları, yoğun bakım vizitleri, milrobiyoloji labı, bunun yanında enfeksiyon kontrol komitesi yüzünden çamaşırhaneden tutun morga kadar hastanenin her köşesinden sorumlusunuz, hastane enf başa bela, diğer arkadaşların dediği gibi kıyıda köşede kalmış dekübitli kimsesiz bakım hastaları, her crp yüksekliği, her ateş, hele ki yazın tüm yaşlılar dehidratasyona bağlı ateşle gelir, ömür törpüsü, acildeki hastada enfeksiyonu dışlamak zorundasınız yoksa direkt size kitlenir, diğer bölümler bizlik değil, acil patoloji düşünülmedi diyip size postalar, uzun süreli antibiyoterapi gerektiren endokardit, spondilodiskit, osteomyelitler ellerinizden öper, darülacizeyiz ya biz, haftalarca yatar o hastalar, amputasyon endikasyonu bile olsa çürümüş diyabetik ayaklar hep bize kitlenir, şekeriyle uğraşırız, anjiosu, doppleri, mr uğraş dur, ortopedi için pre op hazırlıkları biz yaparız çünkü onların kölesi olarak görülüyoruz, tüm bunların yanında ortalamadan döner alıyoruz diye göze batarız, sanki ortalama çokmuş gibi, kısacası hiç iş yapmıyor gibi görünen aslında burnu b.ktan kurtulmayan bölümüz, salgınlar, kırım kongolar, domuz kuş gribi, ebola falan oralara girmiyorum bile

#3982625  gönderen babaronaldo
 08.09.2017 - 11:21:46
estrellabella yazdı:Tüm söylenenlere katılıyorum, servisi, acili, polikliniği, konsültasyonları, yoğun bakım vizitleri, milrobiyoloji labı, bunun yanında enfeksiyon kontrol komitesi yüzünden çamaşırhaneden tutun morga kadar hastanenin her köşesinden sorumlusunuz, hastane enf başa bela, diğer arkadaşların dediği gibi kıyıda köşede kalmış dekübitli kimsesiz bakım hastaları, her crp yüksekliği, her ateş, hele ki yazın tüm yaşlılar dehidratasyona bağlı ateşle gelir, ömür törpüsü, acildeki hastada enfeksiyonu dışlamak zorundasınız yoksa direkt size kitlenir, diğer bölümler bizlik değil, acil patoloji düşünülmedi diyip size postalar, uzun süreli antibiyoterapi gerektiren endokardit, spondilodiskit, osteomyelitler ellerinizden öper, darülacizeyiz ya biz, haftalarca yatar o hastalar, amputasyon endikasyonu bile olsa çürümüş diyabetik ayaklar hep bize kitlenir, şekeriyle uğraşırız, anjiosu, doppleri, mr uğraş dur, ortopedi için pre op hazırlıkları biz yaparız çünkü onların kölesi olarak görülüyoruz, tüm bunların yanında ortalamadan döner alıyoruz diye göze batarız, sanki ortalama çokmuş gibi, kısacası hiç iş yapmıyor gibi görünen aslında burnu b.ktan kurtulmayan bölümüz, salgınlar, kırım kongolar, domuz kuş gribi, ebola falan oralara girmiyorum bile
bu kadar isyandan sonra yakında bölümü bırakırsınız gibi geliyo bana
Kullanıcı avatarı

#3982650  gönderen srhtsah
 08.09.2017 - 12:51:14
Üstteki tüm yorumlar sanki benim yaşadıklarımdan. Bazen ben çok mu abartıyorum diye düşünüyordum ama şimdi kendimden eminim.Gerçekten bölüm kötü :(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3983034  gönderen mstdlk
 08.09.2017 - 23:46:08
Hepinize teşekkür ederim hocam.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3983052  gönderen canyakmaz
 08.09.2017 - 23:58:16
Bizim hastane başka bir dünya herhalde henüz görmedim öyle kimsenin yaptırmadı hastayı enfeksiyonun aldığını. Bizdede enfeksiyon hep yattığı bölümde tazocin avelox rocephin vb başlanması yazıp çekip gidiyor diğer servis konslarina da gelmiyorlar telefondan öneri veriyorlar. Bu şikayet edenlerin hepsi asistan herhalde ama ben enf asistaninjn olmadığı sadece uzmanların olduğu bir hastanedeyim demek ki uzman olunca degisiyonuz:)
Kullanıcı avatarı

#3983081  gönderen estrellabella
 09.09.2017 - 00:18:09
uzman olunca değişmiyoruz, ben uzmanım, bulunduğumuz hastane şartlarına göre durum değişiyor, biz değişmiyoruz, özellikle diğer bölüm uzmanları ile korele çalışıyorsak, herkes birbirini kompanse ediyorsa enfeksiyon rahattır
Kullanıcı avatarı

Re: Re:

#4037534  gönderen aurora00
 30.12.2017 - 23:29:06
canyakmaz yazdı:
08.09.2017 - 23:58:16
Bizim hastane başka bir dünya herhalde henüz görmedim öyle kimsenin yaptırmadı hastayı enfeksiyonun aldığını. Bizdede enfeksiyon hep yattığı bölümde tazocin avelox rocephin vb başlanması yazıp çekip gidiyor diğer servis konslarina da gelmiyorlar telefondan öneri veriyorlar. Bu şikayet edenlerin hepsi asistan herhalde ama ben enf asistaninjn olmadığı sadece uzmanların olduğu bir hastanedeyim demek ki uzman olunca degisiyonuz:)
bence bu cevap bile yeterli yaşayacaklarınızı göstermeye
enfeksiyon konsültasyon ağırlıklı bölümdür,yani kendi hastalarınızda çok hastanede diğer bölümlerin hastaalrı ile içli dışlı olursunuz,yazdığınız konsu okumaktan aciz olan diğer meslektaşlarınız yaptığı bir antibiyoik başlamk diye sizin işinizi küçümser, diğer bölümlerin (cerrahi hariç) çoğu nöbette dizi film izlerken siz kons kosn gezersiniz,ama sözde siz rahatsınızdır onlar çok yoğun, telefon hiç susmaz,crp si her yükselen hasta hiç bir muayne ve öyküsü sorgulanamdan size danışılır, nitekim enfeks mucizeler oluşrturacak bir bölüm de değildir,o kadar yorulursunuz ama kendiniz de yorulduğunuza değmeyebilr diye düşünebilrsnz, eğer psikiyatri hasta profili ilginizi çekiyor ve rahatlık ön plandaysa psikyatri, ama dahili şeylerle de uğraşmak istiyrm derseniz enfeks, enfeks güzel yanı odur, bütün hastaneyi gezmek her türlü hastayı görmenizi sağlar,enfeks dışında hiç bir şeye tam hakim olmasanız da her şeyi az çok bilirsiniz o da güzel yanı, sormak istediğiniz başka şey varsa öm atabilrsnz, en büyük dezavantajlrından biri de özelde iş imaknı olmaması, tr de kimin ne olacağı belli değil, özel kapısının açık olması önemli bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: enfeksiyon hastalıkları mı psikiyatri mi?

#4154669  gönderen mssw
 25.08.2018 - 14:21:38
Enfeksiyon bu kadar kötü mü ya..ürperdim resmen..hadi sivasın çok zorlayıcı olduğunu, asistanların bin pişman olduğunu duymuştum da genel olarak bu kadar da olumsuz bilmiyordum.herşey göründüğü gibi değil demek ki
Ben enfeksiyonun dahiliye göğüs gibi bölümlerden bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yukarıdaki arkadaşın da yazdığı gibi genelde konsültanlık yaparlar pip tazp başlanması mutad doz vs. O bahsettiğiniz darülaceze hastalarının genelde kby , dm , ht gibi ek komorbiditeleri olduğu için o hastaar genel dahiliye kliniğine yatar. Enfeksiyona kons açılır. Ha gerekli gereksiz konsu çoktur doğru ama asistanlığında. Uzmanlığının dahiliye göğüs gibi branşlardan bir kaç tık daha rahat olduğunu görüyorum. Eksisi ise özel piyasasının olmaması. Ama en nihayetinde yataklı servisi olan bir branştır. Sıfır hasta sıfır icap değildir. Onu da bilerek tercih etmeli