Cumartesi , Ekim 19 2019
Uzman hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
Merhabalar Çukurca Devlet Hastanesinde Pediatri Uzmanıyım.Eşim başka bir ilde asistanlığa başladı.Eş durumuna başvurdum.Ve 18 Eylül tarihi itibariyle kabul edildi ve çkys de yeni atama yeri olarak o ilin sosyalleştirme bölgesinde görünüyor.Çalışma durumu olarak da "Yeni Yerine Atanmış Ancak Mevcut Yerinden Ayrılmamış" olarak görünüyor.Ayrılış yapıp yeni yerime başlamak istiyorum fakat il sağlık müdürlüğü net bir tarih vermeyip beni oyalıyor. Şu an 17 gün oldu. Sağlık bakanlığı atama birimini aradığımda ise personeller maksimum 30, bir kısmı da maksimum 45 gün tutabilir yasal olarak diyor.Bu sürede ayrılış yapmazsan hakkın yanar diyor.İl Sağlık beni maksimum kaç gün tutabilir? Bu süreleri aşarsa hak kaybı filan olur mu?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
30 gün içinde size bildirilmesi gerekiyor ayrılış yazınızın. Fakat bildigim kadarıyla il Sağlık Müdürlüğü isterse yerinize biri atanıncaya kadar uzatma gorevlendirmelerle tutabilir diye biliyorum. Bu konuyu il sağlık müdürünüzü karşınıza almadan çözmenizi dilerim.
Kullanıcı avatarı
drbounlife yazdı:
04.10.2019 - 15:58:36
30 gün içinde size bildirilmesi gerekiyor ayrılış yazınızın. Fakat bildigim kadarıyla il Sağlık Müdürlüğü isterse yerinize biri atanıncaya kadar uzatma gorevlendirmelerle tutabilir diye biliyorum. Bu konuyu il sağlık müdürünüzü karşınıza almadan çözmenizi dilerim.
İnşallah hocam, çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Hak kaybı diye birşey yok, atama yeriniz sosyalleştirme bölgesi olarak görünüyorsa atamanız onaylanmış demektir, mazeret atamalarında mümkün olduğu en kısa sürede ayrılışınızı yapmaları gerekiyor, ben mazeretten atandığım aynı gün müdürlük beni arayıp ayrılış yapabilirsiniz demişti, ben keyfi olarak 1 ay bekledim, sizi aramadılarsa boşuna beklemeyin, başhekime gidip ayrılışımı yapıcam diyin, çünkü atama emri müdürlüklere gidiyor, ayrılışının yapılması diye resmi yazı şeklinde