Salı , Ekim 22 2019
Uzman hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...

Re: PEDİATRİ YANDALLARINDA AVANTAJLAR DEZAVANTAJLAR

#4277392  gönderen kaant
 06.06.2019 - 00:08:45
dranestezi26 yazdı:
05.06.2019 - 04:58:59
Ogizzimo yazdı:
04.06.2019 - 23:47:07
dranestezi26 yazdı:
04.06.2019 - 21:18:16
Yillarca zor branslar sevilemez dedim,inanamadim ama seviliyormus.Gec de olsa anladim.
Şaşırdım yauv 8O 'Rahat' branşların yılmaz savunucusu Dranestezi, hangi olay ya da durum meşakkatli branşların sevilebilir olduğunu fark etmeni sağladı bizimle de paylaşmak ister misin?
Beyin cerrahisinde asistan bir arkadasim vardi,adam tek asistandi,evine gidemiyordu,hep icapciydi.Bir ay donerlerimiz eksik yatti,ona denk geldim.Hal hatir derken;döneri sordum.Ben maasi döneri kullanmıyorum ki haberim yok dedi.Adam yoğunluktan parasini çekemiyor ama inanilmaz mutluydu.Ogun zor branslarin ideal icin secilebilecegini,sevilebilecegini anladim.Daha sonra baska örnekler de oldu.Ama fikrim her zaman sabit bu ulkede sadece rahat branslar secilir;gerisine degmez.Ama cok seviyorum der bir kisi saygi duyarim.Tek gecerli sebep zor branslar da sevmek bence
Anestezist abi naber nasılsın yoktun epeydir? Psikiyatri için ne düşünüyorsun abi özelde iş imkanları maaşlar nasıldır abi yorum ne?
Yandalda yenidogan yoginbakim , kardiyoloji, nöroloji iyi, nöroloji ve kardiyoloji muayene açabilir, yoginbakim ve yenidoğan çalışma şartları var, yenidoğan özellikle Doğu'da özelde yüksek paralara hala çalışır, allerji ve enfeksiyonda muayene açabilir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: PEDİATRİ YANDALLARINDA AVANTAJLAR DEZAVANTAJLAR

#4298805  gönderen meve
 18.08.2019 - 19:16:35
tıp fakültesindeyken asistan abilerimiz ablalarımız b.k uzmanı bile ol ama birşeyin uzmanı ol derdi. pediyatrinin bütün yandalları düz pediyatristlikten iyidir. yenidoğan alerji*immünolojiciye göre daha çok çalışır ama daha çok da para alır. mesele hayatla ne kadar barışık olduğunuza bağlı. başlığı açan arkadaş sağolsun pediyatrici arkadaşlar yada pediyatri düşünen arkadaşlara da referans olması olabilecek faydalı bir tartışma açmış. gerçi şu 5 sayfanın 4 ü kahve muhabbetiydi.
aşağı yukarı her pediyatri yandalcısı her akşam evine gider. yenidoğan yada yoğunbakımcıysanız belki her akşam hastaneye birşey için gidiyorsunuzdur ama her akşam eve gittiğiniz gerçeğini değiştirmez. artan nüfus ve hastanelerin her geçen gün artan imkanları ile sürekli yoğunbakımlar, çocuk aciller ve yenidoğan üniteleri kurulmakta. böyle olunca bir çok ilde yada kalabalık ilçede düz pediatristler icaptan normal nöbetlere dönüyor her geçen gün. şimdi her akşam da olsa hastaneye gidip sonrasında insan gibi evinizde yemeğinizi yiyip ailenizle biraz sohbet etmek mi istersiniz yoksa köle gibi uzman halinizle sürekli nöbet tutmak mı?
olası sözleşme kadrolarında yandal uzmanları önceliklidir yani biri sözleşmeye geçecekse ilk siz geçersiniz
bulunduğunuz yerde büyük olasılıkla tek hekim olmanız nedeniyle klinik şefi olursunuz ve izin , bayram , iş yoğunluğunu ayarlama insiyitifi sizin elinizde olur
bir çocukçunun baktığı hasta ortalama 30 puan , yandalcınınki yaştan bağımsız 45 puandır
yandal uzmanlarının döner katsayısı daha yüksektir bu nedenle aynı puanla hep daha yüksek döner alırsınız.
şimdi bu söylediklerime de illaki muhalefet edip işkembeden atanlar olacaktır, sorun değil
gerçek amacı yandal olanlara umarım faydalı olur