Perşembe , Kasım 14 2019
Asistan hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Nöroloji mi Psikiyatri mi yazmalı

#4259321  gönderen smilodon
 14.04.2019 - 16:03:18
tedi yazdı:
14.04.2019 - 14:18:33
smilodon yazdı:
14.04.2019 - 13:42:18
Temmuz 2018 den beri nöroloji uzmanıyım, Psikiyatri, nöroloji den kesinlikle daha iyidir,onu tartışmam zaten, yalnız psikiyatri de iyi bir bölüm değil bana göre. Küçük bir ilçenin bütün anti sosyalleri. Karısını çocugunu döven tipleri,nimfomanic olup ta kendisini bastırmak zorunda olan kadın kitlesi senin hasta grubun, sözel becerileri biz de zaten çok düşük, ama bu grup duyguyu tarif etmek te bile zorlanan bir grup, adli vakalar çok sıkıntılı sağlık kurulu asker muayenesi vb amele işleri çok, özelde arkadaşların dediğine göre dezavantajlı.

Bence psikiyatri yerine ftr daha mantıklı, ciddi bir puan farkı da yok
oohh be. tiki psikiyatri asistanları bölümlerini öve dursun uzman abi-ablaları gösteriyor gerçekleri. 100 tane askerin çocukluğuna iner, silah ruhsatı almaya gelenlere psikoterapi yaparsınız divanda artık :D:D

ha bu arada çocuk psikiyatrinin işi küçük yerler ve zorunlu hizmette %90 heyet hastasıdır. ulufe dağıtır gibi özel eğitim, bakım maaşı falan yazma işleri.
Ben asistanken psikiyatri asistanları kendi bölümünü övmezdi. Zaten tercih edilen bir bölüm, kazanan da başlıyor ama nöroloji için tam tersi, kendisi her gün söve söve işe gelir ama asistan gelsin diye ballandıra ballandıra anlatır :D 5 yıl olması ile beraber iyice saçma sapan bir hal aldı, astarı yüzünden pahalı.

Şakası bir yana, diğer bölümler sevmeden de yapılıyor ama psikiyatri de ciddi insan sevgisi gerekiyor, gecen gün bir hasta baş ağrısı ile geldi, bildiğiniz anti sosyal bir tip laf arasında çok sinirliyim iki tane oğlum var bir gün elimde kalacaklar, öldürürüm diye korkuyorum, her gün dövüyorum dedi. Psikiyatri ye yolladım ama adamdan o kadar rahatsız oldum ki konuşmasından tavırlarından fln, şimdi onunla uzun uzun muhatap olması gerekecek partnerimin, bunu yapmayı hiç istemezdim. Yapabilene de büyük saygım var.
Kullanıcı avatarı

#4327564  gönderen francesco22
 07.11.2019 - 18:04:04
Tanıdığım nöroloji uzmanlarınım çoğu çalışkandı yine tanıdığım Psikiyatristlerse ciddi derecede enerjisi düşük çalışmayı sevmeyen insanlardı. Acilde çalışırken bayan bir psikiyatristle ciddi sıkıntı yaşıyorduk, ona göre psikiyatri acili nedir çok merak ediyorum, suicid vakası var diyorum ne yapayım gönder gitsin diyor, yaşlı hasta karısını dövmüş, arıyorum bunun neresi acil diyor gercekten bir değişikler.
Kullanıcı avatarı

#4327566  gönderen kutsaclirapunzel
 07.11.2019 - 18:39:12
francesco22 yazdı:
07.11.2019 - 18:04:04
Tanıdığım nöroloji uzmanlarınım çoğu çalışkandı yine tanıdığım Psikiyatristlerse ciddi derecede enerjisi düşük çalışmayı sevmeyen insanlardı. Acilde çalışırken bayan bir psikiyatristle ciddi sıkıntı yaşıyorduk, ona göre psikiyatri acili nedir çok merak ediyorum, suicid vakası var diyorum ne yapayım gönder gitsin diyor, yaşlı hasta karısını dövmüş, arıyorum bunun neresi acil diyor gercekten bir değişikler.
Doğru demiş.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4327836  gönderen nebivolol
 08.11.2019 - 14:54:14
İkisi kıyaslanamaz bence tabi ki psikiyatri.Hastaları kötüymüş falan sanki nörolojininkiler iyi nörolojide arıza çıkaran daha çoktur acili çoktur hayatından bezdirir insanı piskiyatri sakindir yapılacak branştır bir dermatoloji değildir ama ön sıralardadır.
Kullanıcı avatarı

#4327851  gönderen queenofspades
 08.11.2019 - 15:27:01
nöronun neden yazılmaması gerektiği tamam da psikiyatri neden yazılmamalı? yıllar yıllar geçti, başka dalda uzman oldum, hatta yard. doç. olacağım; hala içimdeki psikiyatri uhdesi geçmedi. Azıcık kötü şeyler söyleyin de rahatlayayım :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009