Cumartesi , Temmuz 11 2020
Pratisyen Hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Pratisyen hekimin alabileceği max maaş?

#4347727  gönderen Ergin95
 29.01.2020 - 22:53:53
madem genel olarak maaşlardan memnun değilsiniz neyi gizliyorsunuz arkadaşlar? maaşınız yetiyor ki paylaşmıyorsunuz, öyle mi? Öyle değil ise neyin tribi bu? Tıp okuyan bir öğrencinin gelecekte ne kadar kazanacağını öğrenmesinin hadi onu da geçtim sade sıradan bir vatandaşın merakının mahsuru mu var da ters ters konuşuyorsunuz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4347729  gönderen alirauf
 29.01.2020 - 23:15:44
Ergin95 yazdı:
madem genel olarak maaşlardan memnun değilsiniz neyi gizliyorsunuz arkadaşlar? maaşınız yetiyor ki paylaşmıyorsunuz, öyle mi? Öyle değil ise neyin tribi bu? Tıp okuyan bir öğrencinin gelecekte ne kadar kazanacağını öğrenmesinin hadi onu da geçtim sade sıradan bir vatandaşın merakının mahsuru mu var da ters ters konuşuyorsunuz?
Evet var,

Birincisi memnun olunmasada bir arkadaş burda ben 5.500 alıyorum dese verilecek cevap şudur, daha yeni mezunsun ne istiyorsun millet işsiz geziyor olacak, yani kıyaslanam seviye işsizlik olduğu sürece ne kadar derse desen her zaman herkese batacak çünkü herkes düşünecek ki tamam şimdi 5.500 iki sene sonra 7 on sene sonra 17, 15 sene sonra 27 vs ama işler hiç bir zaman öyle gitmiyor.

Demişsiniz ki tıp öğrencisi bilemez mi çok merak ediyorsa hastane ayağının altında gitsin kendini tanıtsın tüm doktoa abi ablaları yardımcı olur forum değil bunun adresi.

Sade vatandaş buraya foruma kadar girip bunu merak eden bir sade vatandaşsa eyvah eyvah, yukarıda yazdığım gibi zaten ne yazsak hem inanmayacak yırtsan bordronu göstersen yine de daha ne istiyorsun diyecek kişidir o nedenle kesinlikle cevap verilmemelidir.

Gelelim ağdalı cevaplara bu bir nesilin çıkmazıdır, daha eskiler iyi gelir elde ettiler, tam bu nesil hem tıpa çoğu çok yüksek puanla ve hayalle giren kitledir tam bu kitlenin öğrenciliğinde tıpta ciddi dönüşüm yaşanmıştır, çoğu hayal ettikleri gelirlerin çeyreğine ulaşamayacak, ama en yüksek puanların olduğu kitleden giren en gariban tayfadır, çünkü şimdi girenler hem çok daha düşük puan ve sıralama ile giriyor hem de artık neyle karşılaşabilecekleri konusunda az çok fikir sahibiler, yine de bir kısmı salladığımızı düşünüyor ya onlara da üzülüyorum :)

#4347742  gönderen Ergin95
 30.01.2020 - 00:04:00
alirauf yazdı:
29.01.2020 - 23:15:44
Ergin95 yazdı:
Evet var,

Birincisi memnun olunmasada bir arkadaş burda ben 5.500 alıyorum dese verilecek cevap şudur, daha yeni mezunsun ne istiyorsun millet işsiz geziyor olacak, yani kıyaslanam seviye işsizlik olduğu sürece ne kadar derse desen her zaman herkese batacak çünkü herkes düşünecek ki tamam şimdi 5.500 iki sene sonra 7 on sene sonra 17, 15 sene sonra 27 vs ama işler hiç bir zaman öyle gitmiyor.

Demişsiniz ki tıp öğrencisi bilemez mi çok merak ediyorsa hastane ayağının altında gitsin kendini tanıtsın tüm doktoa abi ablaları yardımcı olur forum değil bunun adresi.

Sade vatandaş buraya foruma kadar girip bunu merak eden bir sade vatandaşsa eyvah eyvah, yukarıda yazdığım gibi zaten ne yazsak hem inanmayacak yırtsan bordronu göstersen yine de daha ne istiyorsun diyecek kişidir o nedenle kesinlikle cevap verilmemelidir.

Gelelim ağdalı cevaplara bu bir nesilin çıkmazıdır, daha eskiler iyi gelir elde ettiler, tam bu nesil hem tıpa çoğu çok yüksek puanla ve hayalle giren kitledir tam bu kitlenin öğrenciliğinde tıpta ciddi dönüşüm yaşanmıştır, çoğu hayal ettikleri gelirlerin çeyreğine ulaşamayacak, ama en yüksek puanların olduğu kitleden giren en gariban tayfadır, çünkü şimdi girenler hem çok daha düşük puan ve sıralama ile giriyor hem de artık neyle karşılaşabilecekleri konusunda az çok fikir sahibiler, yine de bir kısmı salladığımızı düşünüyor ya onlara da üzülüyorum :)
Öncelikle forum bunun tamda adresi. Zira 5500de 7binde pratisyen hekim için düşük. Bunu burada dile getirmeyeceksek nerede getireceğiz? Komiser maaşı 5500 iken ve kimsenin sesi cıkmıyorken,hani sanmıyorum ama, dileyen cahil işsizlikle hekimliği kıyaslayabilir, o kimseye de mesleğimizin öneminden çalışma koşullarımızdan eğitimimizden bAhseder, öğretiriz. Zira forumlar bu konular için vardır.

Kaldı ki toplumun çoğu hekimlerin çok çok uçuk rakamlar aldığına inanıyor. Hekimin maaşını netleştirmek bu algınında önüne geçecek farkındalık yaratacaktır

Bir tip öğrencisi olarak arkadaşlarımdan da hocalarımdan da bambaşka yanıtlar alıyorum. Durumu netleştirmek bir “karşılaştırma yapmak” adına bu başlık altına geldim. Zira başlık altında dahi 5bin diyen var 10bin diyen var. Geleceğim adına endişeliyim. Konuyu burada öğrenip masaya yatırmanın da mahsuru olduğunu düşünmüyorum. “Zira saklayacak birşey olmadığını görüyorum”.

#4347745  gönderen Wohe
 30.01.2020 - 00:30:22
Pilotlar ortalama 40 bin alıyor bir internete gir bak kim biz hekimler kadar laf söylemiş. Herkes hakkıdır vs diyor(evet haklarıdır orası ayrı ) ama sana gelince asgari ücretliyi veya çalışmayan biri gözüne sokuluyor.Bu ülkede emek verip emeğinin karşılığını istersen linç yersin. Emek vermeyip oturduğun yerden trilyonlar da kazansan kimse bir şey demez. Şuan hekimler ortalama 50 bin tl maaş alıyor olsa emin olun bu kadar göze batmayız çünkü bu milletin gözüne tek şey batar o da hak aramak.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15