Cuma , Ekim 18 2019
intern hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Re: Re:

#4020521  gönderen asesi
 28.11.2017 - 10:06:03
drbounlife yazdı:
28.11.2017 - 00:46:14
asesi yazdı:
28.11.2017 - 00:44:06
drbounlife yazdı:
27.11.2017 - 21:50:14

Gözlemlediğim gayet rahat.

Ankara da ayni zamanda ankara tipta aile yaninda okumam mi yoksa istanbul capada tusa hazırlanmakmi mantikli sizce :)
Zor soru oldu.. :) aile yanı tabiki avantaj ama intörnlükte zamanı degerlendirmek de önemli. Bence şuan neredeyseniz orda devam etmek en dogru karar olacaktır. Tamamen düzen değiştirmek de kolay değil.
Evet birsürü sorun olucak illaki aman bilmiyorum ya bıktım bunları düşünmekten 10 yıl yaşlandım resmen :cry:
Kullanıcı avatarı

#4020600  gönderen drbounlife
 28.11.2017 - 12:00:11
asesi yazdı:
28.11.2017 - 10:06:03
drbounlife yazdı:
28.11.2017 - 00:46:14
asesi yazdı:
28.11.2017 - 00:44:06

Ankara da ayni zamanda ankara tipta aile yaninda okumam mi yoksa istanbul capada tusa hazırlanmakmi mantikli sizce :)
Zor soru oldu.. :) aile yanı tabiki avantaj ama intörnlükte zamanı degerlendirmek de önemli. Bence şuan neredeyseniz orda devam etmek en dogru karar olacaktır. Tamamen düzen değiştirmek de kolay değil.
Evet birsürü sorun olucak illaki aman bilmiyorum ya bıktım bunları düşünmekten 10 yıl yaşlandım resmen :cry:
Kafanı dağıtmaya hiç gerek yok. Ankara dasın sanırım, istanbul a alışmak bile 1 yılını alır. Bir de aile rahatlıgı hiçbir yerde olmaz bence.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4022068  gönderen neurogenital
 30.11.2017 - 02:06:14
doktorbeyevladim yazdı:
30.11.2017 - 00:17:11
fhurman yazdı:
31.05.2013 - 00:17:15
frotman yazdı:ankara tıp a rahat diyenin alnını karışlarım, bi cerrahpaşa olaydık tus da derecelere ambargo konulur da işte çalış babam çalış, takip, kültür,git,gel,...
Eskisden cok agirmis ama eskisi gibi degil, kac mezunusunuz bilmiyorum ama 6. ayinda ilk nobetini tutan, intornluk boyunca damar yolu acmayan ankara tipli biliyorum. Tabi secmelilerde beyin cerrahisi vs yapip canina okunan da...O zor bu zor diye degil ama farabi vs gecis yapan oluyor onlara yardimci olsun...

Bi de derece ambargo olayina hic girmiyorum. Gecin bunlari arkadasim.
:D
Hacettepe'de internüm. Dahiliye stajında ankara tıp mezunu yeni başlayan asistana kan alma, damar yolu açma, sonda takma hasta tarama gibi bilimum amele intern işlerini ben öğrettim :D
hocam bunlar 1. ve 2. sinifta ögretilen temel beceriler degil mi :D

Re: intörnlükte en zor tıp fakülteleri

#4064194  gönderen wrathgor
 18.02.2018 - 01:25:58
Çapa, Cerrahpaşa 5. sınıf ve intörnlükte istenileni almaya yetecek zamanı fazlasıyla verir. Hatta Cerrrahpaşa Türkiye'deki en rahat 5. ve 6. sınıfı içermektedir. Fakültenin misyonu da ağırlıklı olarak uzman yetiştirmektir. Bölümlerindeki asistanlara bakarsanız çoğunlukla ordan mezun olduklarını görürsünüz. Hocaları da öğrencilerine çok değer verirler ve onları kendileri gibi görürler. O bölge için yazıyorum Marmara'dır, Uludağ'dır, Kocaeli'dir uzak durulması gereken fakülteler 5. sınıf ve intörnlükte. Angarya işleri öğrenmek intörn hekime ilk 2 ay katkıda bulunsa da devamında işler rutine biniyor, emek sömürüsü ve daha nicelerine dönüşüyor. Asistanlıkta zaten yapmanızı istenilenleri öğreniyorsunuz. Kısacası bir tıp doktoru için Çapa ve ''Cerrahpaşa'' candır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4064699  gönderen zimorki
 18.02.2018 - 22:33:40
Acil serviste pratisyenim. ankara ege hacettepe gazi aydın denizli ısparta ve cerrahpaşa çıkışlı arkadaşlarla çalışma fırsatım oldu. 1-2 kişi tabii ki tüm fakülteler hakkında fikir vermez ama ege ve denizli mezunları acil serviste hasta bakmaya en hazır olanlardı. ankara tıplı gelecek dendiğinde hepimiz bi oooo çekmiştik malum çok meşhur fakülte ama arkadaş geldiğinde ezberden bi üsye reçetesi yazamıyordu daha.

#4064717  gönderen kuklagiller
 18.02.2018 - 23:21:10
zimorki yazdı:
18.02.2018 - 22:33:40
Acil serviste pratisyenim. ankara ege hacettepe gazi aydın denizli ısparta ve cerrahpaşa çıkışlı arkadaşlarla çalışma fırsatım oldu. 1-2 kişi tabii ki tüm fakülteler hakkında fikir vermez ama ege ve denizli mezunları acil serviste hasta bakmaya en hazır olanlardı. ankara tıplı gelecek dendiğinde hepimiz bi oooo çekmiştik malum çok meşhur fakülte ama arkadaş geldiğinde ezberden bi üsye reçetesi yazamıyordu daha.
Hasta değerlednirmek ve hastaya yaklaşım yani ''hekimlik''kişisel beceriye dayalıdır.İntörnlükle intörnlüğün zorluğuyla pek ilgisi yok.İntörnlük kolay rahat olsa kimse gidip hasta bakmıyor boşluk oldu mu tus a çalışılıyor,zor olsa da o zorluktan kasıt hasta bakmaktan ziyade gereksiz angarya işler zorlaştırıyor.
Ayrıca çoğumuz mezun oldgumuzda ezberden üsye reçetesi yazamıyoduk,çünkü kimse üsye reçetesi yazın demedi,üsye lerin büyük çoğunluğu zaten viral kaynaklı olup reçete gerektirmez kardeşim

#4064748  gönderen zimorki
 18.02.2018 - 23:46:06
1-2 kişi ile genellenmez diye mesajımda zaten belirtmiştim. Kıyaslamam biraz il yükünü göstermek içindi.Hacettepeliler çok iyi damar buluyor mesela çok iyi hasta sunuyorlar çünkü angarya dediğimiz onca şeyi intörnlüklerinde fazlasıyla yapmış oluyorlar bi süre sonra reflekse dönüşüyor.
P.S. Viral diye burnu tıkalı hastaya dekonjestan yazmayacak mısınız virale reçete gerekmez demek biraz ilginç bir yaklaşım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4144229  gönderen oreksin
 30.07.2018 - 01:48:20
wrathgor yazdı:
18.02.2018 - 01:25:58
Çapa, Cerrahpaşa 5. sınıf ve intörnlükte istenileni almaya yetecek zamanı fazlasıyla verir. Hatta Cerrrahpaşa Türkiye'deki en rahat 5. ve 6. sınıfı içermektedir. Fakültenin misyonu da ağırlıklı olarak uzman yetiştirmektir. Bölümlerindeki asistanlara bakarsanız çoğunlukla ordan mezun olduklarını görürsünüz. Hocaları da öğrencilerine çok değer verirler ve onları kendileri gibi görürler. O bölge için yazıyorum Marmara'dır, Uludağ'dır, Kocaeli'dir uzak durulması gereken fakülteler 5. sınıf ve intörnlükte. Angarya işleri öğrenmek intörn hekime ilk 2 ay katkıda bulunsa da devamında işler rutine biniyor, emek sömürüsü ve daha nicelerine dönüşüyor. Asistanlıkta zaten yapmanızı istenilenleri öğreniyorsunuz. Kısacası bir tıp doktoru için Çapa ve ''Cerrahpaşa'' candır.
Aynen öyle. Uludağ'da okuyorum. Bunlar prarisyenlikte işimize yarayacakmış. Ulan o saçma amelelikleri zaten pratisyenken 1 haftada kaparız. 1 sene çin işkencesi çekerek öğrenmeye ne gerek var
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23