Cuma , Haziran 5 2020
intern hekimlerin genel bilgi paylasim platformu...

94.dhy ve tus

#4402822  gönderen Dr.furkannn
 23.05.2020 - 01:15:18
Hocam herkese merhaba.
94.dhy nin goreve baslama zamani tus oncesine denk gelme ihtimali nedir.Çoğu fakültenin mezuniyet tarihleri 94. Dhy ye yetisiyor bu kadar kisiyi tus oncesi goreve cagirirlar mi
Kullanıcı avatarı

Re: 94.dhy ve tus

#4402826  gönderen pegasus36
 23.05.2020 - 01:42:07
Ben kişisel yorumumu yapayım . 1 temmuz 2020 ye kadar , 2020 şubat tusunda yerleşmiş olan kişilerin ataması geciktirildi bu tarih baz alınırsa ve 93.dhyde de cok daha az kişi bu atananların yerine atanırsa haliyle ciddi bir açık olacaktır . Bu yıpratıcı süreçte subat tusunda yerleşemeyenlerin de istifa edebileceği düşünüldüğünde ağustos ayının ilk haftalarında dahi 94.dhy kurasının çekilmesinin bekliyorum . 92 .dhyde kura çekilip herkesi atandığı yere soruşturma falan beklemeden atadılar şeklinde biliyorum .Yani ağustosun başı gibi görevde oluruz diyorum. Bu süreç olmasaydı geçen sene olan 88.dhy (büyük atama) kurası ve soruşturmaları neticesinde 26 eylül de başlamışlardı . Bizde de aynısı olur mu bence olmayacak . Hakkımızda hayırlısı olsun . Bu süreçleri az çok takip ettiğim için detaylı yazdım . İyi günler dilerim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: 94.dhy ve tus

#4402902  gönderen Dr.Denizkızı
 23.05.2020 - 09:59:22
Merhaba . 1 temmuzda bitirecek olan intörnlerin göreve başlaması arkadaşın da dediği gibi en geç ağustos başı gibi olur . Çünkü 2 büyük şehir hastanesi açıldı ve pratisyen ihtiyacı var . Ayrıca tusu kazananların da ayrılışına izin veriyorlar yani bulundukları yerde açıklık olacak . Sanmıyorum ki bu çocuklar ekime kadar tus çalışsın da biz onları atamayalım diyeceklerini 🙂 umarım ekim tusu daha da ertelenmez o zaman cümbür cemaat yıl ortasında tusa gireriz 😂