Salı , Kasım 19 2019
Stajyer hekimlerin bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

22 yaş tıp fakültesine başlamak için geç mi?

O yaşta başlanmaz...Vakit kaybetme!!!
34
20%
Millet 50 yaşında okuyor,soru mu bu!!!BAŞLANIR...
123
72%
Kararsızım
14
8%
Kullanıcı avatarı

Re:

#2033333  gönderen Carlito
 01.11.2012 - 19:47:21
tıpa 17 yaşında bile başlanmaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: 22 yaşında tıp fakültesine başlanır mı?

#2033361  gönderen dodex
 01.11.2012 - 19:58:50
riva_roksaban yazdı: Gerçekten istediğin buysa vazgeçme, kesinlikle tıp bitirilir, ancak tus daha çok özveri gerektiriyor ne yazık ki. (Diş hekimliği ve üzerine ortodonti de fena değil) ancak tıp bambaşka bir ufku ve beceriyi beraberinde getiriyor, amacım meslek şovenizmi yapmak değil, tüm zorluklarına rağmen yine seçme hakkı verilse tüm tercihlerim tıp olurdu : )
cerrahi branşa gönül veren kadının karizmasi satırlarına bile yansıyor :)
Kullanıcı avatarı
n2o yazdı:
cogan yazdı:
survivorrebel yazdı:*Şuan 20 yaşımdayım.İyi bir üniversitede matematik okuyorum(Gerekli nedenlerden üni. ismini yazamıyorum).Bu sene yerleştim.

*Anladım ki bana göre değil...Bölüme gelenlerin çok üstünde puan alıp bu bölüme gittiğime pişman oldum...Açıkçası yıllardır içimde yatan TIP sevgisi bu bölümü görünce dahada depreşti...

*92 doğumluyum önümüzdeki sene okul puanım kırılacak bu nedenle 2014 de girebileceğim.

***Sizce 22 yaşında tıp fakültesine başlanır mı?
***Çevrenizde tanıdığınız fakülteye geç başlayan var mı?
***Zorluk çeker^miyim?(Yaş olayından dolayı)
*** 28 yaşında tıp bitirmek için ge

&&&Forumda tıp bırakmak isteyen vatandaşlar var,onlara;
Önce saygı duyup sonra=Şaşıyorum...

SON:Aklıma takılan çok sorulardan çoğu bunlar,CEVAPlar için şimdiden
EyvAllah...[/b]
ben 22 yaşında tıp fakültesini bitimriştim :))
sallama arkadaşım, 22 yaşında nasıl biter, 2 yıllık yüksekokul mu bu :)))

ben de 22 yaşındayım ve intornüm :) ailen küçük yaşta okula itilerse böyle oluyo işte :))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Tıp fakültesine 40ından sonra yeniden başlayan insanların bile olduğunu düşünürsek, tabi ki başlanır, hiç düşünülmez bence. Yaşın hiçbir önemi yok, ha erken başlamışsın ha geç, önemli olan severek bitirebilmek.. Bu kadar istekliysen, hiç düşünme derim.
n2o yazdı:
cogan yazdı:
survivorrebel yazdı:*Şuan 20 yaşımdayım.İyi bir üniversitede matematik okuyorum(Gerekli nedenlerden üni. ismini yazamıyorum).Bu sene yerleştim.

*Anladım ki bana göre değil...Bölüme gelenlerin çok üstünde puan alıp bu bölüme gittiğime pişman oldum...Açıkçası yıllardır içimde yatan TIP sevgisi bu bölümü görünce dahada depreşti...

*92 doğumluyum önümüzdeki sene okul puanım kırılacak bu nedenle 2014 de girebileceğim.

***Sizce 22 yaşında tıp fakültesine başlanır mı?
***Çevrenizde tanıdığınız fakülteye geç başlayan var mı?
***Zorluk çeker^miyim?(Yaş olayından dolayı)
*** 28 yaşında tıp bitirmek için ge

&&&Forumda tıp bırakmak isteyen vatandaşlar var,onlara;
Önce saygı duyup sonra=Şaşıyorum...

SON:Aklıma takılan çok sorulardan çoğu bunlar,CEVAPlar için şimdiden
EyvAllah...[/b]
ben 22 yaşında tıp fakültesini bitimriştim :))
sallama arkadaşım, 22 yaşında nasıl biter, 2 yıllık yüksekokul mu bu :)))
ya niye kimse inanmiyo 5.5 yasinda basladim hazirlik okumadim 22 de bitirdim ille t.c mi. mi vereyim?
simdiki sistemde olmaz o zaman erken baslayinca oluyodu lise de 3 seneydi...
Kullanıcı avatarı
dremtu yazdı:bence istiyorsan yaz. bolumu sevmen oncelikli sebep. is garantisi olmasi diger sebep. ayrica gelir de arkadaslarin belirttigi gibi 3000 degil. ogretmenlikle kiyaslanmayacak kadar farkli bi meslek. hakkariden surdan burdan bahsetmisler. sanki oraya ogretmen ,devlet memuru atanmiyor da bir tek soktor ataniyormus gibi bir izlenim olusturmuslar doktor hakkari acilde calisinca 6000 tl para kazaniyor. nobet sonrasi en az 2 gun evde yatiyor. ogretmen haftalik 30-35 saat derse giriyor toplamda maximum 2480 tl aliyor. haftasonu disinda tatil sansi yok. banka calisani40 saat mesai yapiyor 1800 maas aliyor. aile hekimleri 8500-10000 arasi maas aliyor. doktor halen saygin diger mesleklerin ayni oranda itibari kalmadi. asistanlik zor diyoruz 3000 maas diyoruz. en az kazanan asistanlar 3200 altinda almiyor. yerine gore bu 5000 e kadar cikiyor. peki asistanliktan sonra omur boyu alacaginiz ve 7500 tl altina dusmeyen maastan niye kimse bahsetmiyor. bunlar en basit kiyaslamalar. peki acilde calisirken gelen bogulma vakasini ya da m.i. vakasini cevirip ona yeniden can vermeye vesile olmanin mutlulugunu gururunu insanlarin gozundeki o minneti gormenin zevkini hangi meslek grubu yasayabilir. ki uzmanlarin cikardigi buyuk islerden bahsetmeyecegim bile. kesinlikle yaz derim. tanigim biri var: 2 yil muhendislik okuduktan sonra 22 yasinda tip fakultesine basladi. 28 yasinda bitirdi. 69 tus puani aldi. izmirde FTR kazandi. gayet mutlu. iyi ornekleri cok fazla malesef biz kotuleri goruyoruz. saygilar
Yazdıklarının başı ve sonuna kesinlikle katılıyorum ancak orta kısımdaki en az kazanan asistan 3200 altında almıyor demişsin ben aldım, temel tıp bölümünde, Ankaranın göbeğinde, üniversite hastanesinde son maaşım(haziran 2012) 1650 tl+600 döner şeklindeydi, devamında 7500ün altında uzman yok demişsin, uzmanımız 1550 tl+600 döner alıyor (asistanlarda eğitim tazminatı diye birşey varmış, biz ondan 100 tl yüksek alıyorduk)...Temel tıpı tıptan saymıyorsanız diyecek birşeyim yok da ben sadece belirteyim istedim, herkes öyle yüksek rakamlar kazanmıyor...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: 22 yaşında tıp fakültesine başlanır mı?

#2034132  gönderen dremtu
 02.11.2012 - 00:51:07
cresciente83 yazdı:
dremtu yazdı:bence istiyorsan yaz. bolumu sevmen oncelikli sebep. is garantisi olmasi diger sebep. ayrica gelir de arkadaslarin belirttigi gibi 3000 degil. ogretmenlikle kiyaslanmayacak kadar farkli bi meslek. hakkariden surdan burdan bahsetmisler. sanki oraya ogretmen ,devlet memuru atanmiyor da bir tek soktor ataniyormus gibi bir izlenim olusturmuslar doktor hakkari acilde calisinca 6000 tl para kazaniyor. nobet sonrasi en az 2 gun evde yatiyor. ogretmen haftalik 30-35 saat derse giriyor toplamda maximum 2480 tl aliyor. haftasonu disinda tatil sansi yok. banka calisani40 saat mesai yapiyor 1800 maas aliyor. aile hekimleri 8500-10000 arasi maas aliyor. doktor halen saygin diger mesleklerin ayni oranda itibari kalmadi. asistanlik zor diyoruz 3000 maas diyoruz. en az kazanan asistanlar 3200 altinda almiyor. yerine gore bu 5000 e kadar cikiyor. peki asistanliktan sonra omur boyu alacaginiz ve 7500 tl altina dusmeyen maastan niye kimse bahsetmiyor. bunlar en basit kiyaslamalar. peki acilde calisirken gelen bogulma vakasini ya da m.i. vakasini cevirip ona yeniden can vermeye vesile olmanin mutlulugunu gururunu insanlarin gozundeki o minneti gormenin zevkini hangi meslek grubu yasayabilir. ki uzmanlarin cikardigi buyuk islerden bahsetmeyecegim bile. kesinlikle yaz derim. tanigim biri var: 2 yil muhendislik okuduktan sonra 22 yasinda tip fakultesine basladi. 28 yasinda bitirdi. 69 tus puani aldi. izmirde FTR kazandi. gayet mutlu. iyi ornekleri cok fazla malesef biz kotuleri goruyoruz. saygilar
Yazdıklarının başı ve sonuna kesinlikle katılıyorum ancak orta kısımdaki en az kazanan asistan 3200 altında almıyor demişsin ben aldım, temel tıp bölümünde, Ankaranın göbeğinde, üniversite hastanesinde son maaşım(haziran 2012) 1650 tl+600 döner şeklindeydi, devamında 7500ün altında uzman yok demişsin, uzmanımız 1550 tl+600 döner alıyor (asistanlarda eğitim tazminatı diye birşey varmış, biz ondan 100 tl yüksek alıyorduk)...Temel tıpı tıptan saymıyorsanız diyecek birşeyim yok da ben sadece belirteyim istedim, herkes öyle yüksek rakamlar kazanmıyor...
hocam sanirim siz nobet tutmuyorsunuz. nobet ucreti doner sabiti..vs olsaydi sizin maasta 3400 tl olacakti. bahsettiginiz uzman sanirim yandal yapiyor. bu soyledigim yandalcilar icin gecerli degil. zaten yandal yap diye kimse silah da dayamiyor:))
Kullanıcı avatarı
dremtu yazdı:
cresciente83 yazdı:
hocam sanirim siz nobet tutmuyorsunuz. nobet ucreti doner sabiti..vs olsaydi sizin maasta 3400 tl olacakti. bahsettiginiz uzman sanirim yandal yapiyor. bu soyledigim yandalcilar icin gecerli degil. zaten yandal yap diye kimse silah da dayamiyor:))
Yok nöbet tutmuyoruz doğrudur, ancak uzman yandal yapmıyor bildiğin uzman dr yani ;) Ben sadece hani tüm dr.lar, tüm asistanlar, tüm uzmanlar bu kadar almıyor demek için yazdım...nöbet ücretimiz yok, döneri de sabit alıyoruz her ay aynı, ancak bence bir uzman için hakikaten düşük bir maaş, şimdi de umarım temel tıp seç diye kimse silah dayamıyor yazmazsınız ;)
Bu arada bi önceki mesajımda da belirttiğim gibi diğer yazdıklarınızın hepsine katılıyorum,orada bir yanlış anlaşılma olmasın, 22 yaş gerçekten tıp isteyen birisi için hiç de ileri değil...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8