Pazar , Eylül 20 2020
Mesleki konularda guncel bilgiler

4 TIP FAKÜLTESİ DAHA

#4347498  gönderen konyatus
 28.01.2020 - 17:51:28
yorumlarınız....

15 ilde kurulması planlanan üniversitelere Milli Eğitim Komisyonu onay verdi. Ayrıca dört yeni tıp fakültesi açılması da karara bağlandı. Bakan Çelik akademisyenler için de rotasyon önerdi

Hükümetin 15 yeni üniversite kurulmasını öngören yasa tasarısı TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edildi. Ayrıca dört yeni tıp fakültesi açılması karara bağlandı.
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, dün tasarıyı komisyona sunarken, Türkiye'de 76 üniversite bulunduğunu, ancak her yıl 2 milyona yakın öğrencinin liselerden mezun olması karşısında üniversitelerin yetersiz kaldığını savunarak, "41 il üniversite istiyor, biz 15'inde kuruyoruz" dedi.

'Akademisyen borcunu ödemeli'
Türkiye'de öğretim üyesi sayısının rasyonel dağılmadığını da belirten Çelik, 16 bin 445 öğretim üyesinden 10 bin 95'inin İstanbul, Ankara ve İzmir'de görev yaptığını söyledi. Çelik, rotasyon uygulamasının yeniden getirilmesini önerirken, "Bir akademisyenin kamuya bir maliyeti vardır. Bu akademisyen devlete borcunu ödemek için Van'da ve Erzurum'da iki yıl çalışabilir" diye konuştu.
Komisyonda söz alan muhalefet milletvekilleri ise, seçmen tepkisine yol açmamak için yeni üniversite kurulmasına doğrudan karşı çıkmak yerine, iktidarın kadrolaşma amacını ve üniversitelere yaklaşımını eleştirdi. CHP'li Berhan Şimşek, "Açalım ama bunların altını, içini dolduralım. Hızlandırılmış tren projesine benzemesin" dedi. CHP'li Muharrem İnce de, "Rize Üniversitesi'nin adını Recep Tayyip, Yüzüncü Yıl'ın adını da Hüseyin Çelik yapalım" diye konuştu. Toplantıda CHP'liler Sinop ve Yalova'da üniversite kurulması önerileri verdi, ancak bunlar reddedildi.

Yeni üniversiteler
Komisyonda benimsenen tasarıya göre, Kırşehir Ahi, Kastamonu, Düzce, Burdur Mehmet Akif, Uşak, Rize, Tekirdağ Namık Kemal, Erzincan, Aksaray, Giresun, Çorum Hitit, Yozgat Bozok, Adıyaman, Ordu ve Amasya üniversiteleri kurulacak. Dört yeni tıp fakültesinden biri Balıkesir Üniversitesine, diğerleri ise yeni kurulacak Ordu, Çorum ve Rize üniversitelerine bağlı olarak açılacak.
Yeni üniversitelerin rektörlerini YÖK'ün ve CHP'nin karşı çıkmasına rağmen Milli Eğitim Bakanı ve Başbakan'ın teklif edeceği üç aday arasından Cumhurbaşkanı'nın seçmesine ilişkin madde de aynen kabul edildi.

Radikal
https://www.medimagazin.com.tr/guncel/t ... -2493.html
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: 4 TIP FAKÜLTESİ DAHA

#4347500  gönderen yersinozdikey
 28.01.2020 - 17:57:31
Bu arada linkteki haber 2005 yılına ait.Döner sermeyenin çuval ilen taşındığı.O zamanlar her ayın 15 i ambarcılar pazarına gider,triportör kiralardık döner sermeyeyi taşımak için eve.Çuvallardada eski kitap dergi var derdik gariban şofore ne bilsin garip😁
Hey gidi eski günler hey
Sonra kılışdar geldi ve ssk yı batirdı.😠

#4347501  gönderen konyatus
 28.01.2020 - 18:02:08
yersinozdikey yazdı:
28.01.2020 - 17:57:31
Bu arada linkteki haber 2005 yılına ait.Döner sermeyenin çuval ilen taşındığı.O zamanlar her ayın 15 i ambarcılar pazarına gider,triportör kiralardık döner sermeyeyi taşımak için eve.Çuvallardada eski kitap dergi var derdik gariban şofore ne bilsin garip😁
Hey gidi eski günler hey
Sonra kılışdar geldi ve ssk yı batirdı.😠
http://arsiv.sabah.com.tr/2005/06/27/gnd95.html
doğrusunu söylemek gerekirse o zaman polis doktordan fazla alıyordu hatta ondan sabit döner falan çıkmıştı galiba tam da hatırlamamak üzere o zaman tıp fakültesinde okuyordum

#4347502  gönderen hacibabayaro
 28.01.2020 - 18:08:41
NEREDE BENİM KÖYÜME TIP FAKULTESİ?KÖYÜME DE TIP FAKULTESİ İSTİYORUM.DÖNER FALAN VERİLMESİN HEKİME ÇALIŞSINLAR ASGARİ ÜCRETE.ZATEN SES ÇIKARAMIYORLAR.2 KİŞİDEN BİRİNİ DOKTOR YAPTIK MI TAMAMDIR.DOKTORA HANGİ ŞARTI DAYARSAN DAYA SI.IR GİBİ ÇALIŞIYORLAR ZATEN.

DEVLET BÜYÜKLERİMDEN RİCA EDİYORUM KÖYÜME DE LÜTFEN BİR TIP FAKÜLTESİ

#4347510  gönderen yersinozdikey
 28.01.2020 - 18:47:16
hacibabayaro yazdı:
28.01.2020 - 18:08:41
NEREDE BENİM KÖYÜME TIP FAKULTESİ?KÖYÜME DE TIP FAKULTESİ İSTİYORUM.DÖNER FALAN VERİLMESİN HEKİME ÇALIŞSINLAR ASGARİ ÜCRETE.ZATEN SES ÇIKARAMIYORLAR.2 KİŞİDEN BİRİNİ DOKTOR YAPTIK MI TAMAMDIR.DOKTORA HANGİ ŞARTI DAYARSAN DAYA SI.IR GİBİ ÇALIŞIYORLAR ZATEN.

DEVLET BÜYÜKLERİMDEN RİCA EDİYORUM KÖYÜME DE LÜTFEN BİR TIP FAKÜLTESİ
kardeş senin köyüne tıp mıp açılmaz çünkü esnafın talebi yok.bak esnaf kardeşlerimiz bir araya gelmiş talep etmiş güzel bir hizmet yolunda kutlu ilk adımı atmışlar maşaallah.
http://siirtgazetesi.com.tr/tip-fakulte ... en-cikti/
(asdfghjkklkkjghhkjk 😂 bu habere çok koptum yalnız adamlar işlek caddeye kuruyemişçi açma mantalitesinde.düşülen vaziyet bu ya da düşürülen.)
köyde tıp açılırsa hali hazırda kaç esnaf var?iş yerleri için arazi var mı?tokinin ve özel sektörün konut yapacağı düz arazi var mı?hadi bu doktor milleti hastanede yatıp kalkıyor nere bulsa yatar bitli turist gibi de esnaf kardeşimiz eve nasıl gidecek akşam?köyden ulaşım rahat mı şehire?
bilen bilmeyen ağzı olan konuşuyor arkadaş.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4347523  gönderen arceus
 28.01.2020 - 20:54:49
Eski haber bilerek yapmaya başladığınızı düşünmeye başlıyorum.

#4347556  gönderen tobirama
 29.01.2020 - 00:02:25
arceus yazdı:
Bunlar tokat ve yozgat tıbba karşı komplo hep

#4347558  gönderen arceus
 29.01.2020 - 00:11:59
tobirama yazdı:
29.01.2020 - 00:02:25
arceus yazdı:
Bunlar tokat ve yozgat tıbba karşı komplo hep
Adıyaman ve Siirt de var hocam :mrgreen:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4347670  gönderen yersinozdikey
 29.01.2020 - 18:20:12
tobirama yazdı:
28.01.2020 - 18:12:47
Tokat tıp benim gönlümde her zaman tek olacak
tokat tıp siirt tıpın karşısında diz çöküp tövbe ister
tokat tıp fener ise siirt tıp güneştir
tokat tıptan hekimler yetişir siirt tıptan lokman hekimler
tokat tıp montaignden denemeler ise siirt tıp manas destanıdır.
tokat tıp meltemse siirt tıp çöl fırtanasıdır
tokat tıp reno sembolse siirt tıp vw amoroktur.
tokat tıp yaz aşkı ise siirt tıp ferhat ile şirinin sevdasıdır.
tokat tıp sadece bir tokattır siirt ise osmanlı tokadı.
siirt tıbı yedirtmeyiz.