Cumartesi , Eylül 19 2020
Mesleki konularda guncel bilgiler
Kullanıcı avatarı

Re: Sağlıkta ballı maaşlar!!!

#4268805  gönderen mhurkan
 09.05.2019 - 11:01:16
akandemir yazdı:
09.05.2019 - 10:40:05
mhurkan yazdı:
09.05.2019 - 10:04:29
İl Sağlık müdürlüklerinde patililer mi oluyormuş? Kattiyen inanmam.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Patili olsa iyi :))

Patililer olsa keşke..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4268828  gönderen CapaGrad
 09.05.2019 - 13:26:29
Lokmanhekim006 yazdı:
09.05.2019 - 09:56:42
CapaGrad yazdı:
07.05.2019 - 21:52:38
küçük illeri bilmiyorum ama İstanbul'da müdürlükte çalışmak hiç de öyle özenilecek rahat bir konum değil, ve çalışan doktor, hemşire, ebe vs herkes aldığı maaşı gerçekten hakediyor. İstisnaları elbette vardır ama 1,5 yıldır müdürlükte çalışan bir halk sağlığı uzmanı olarak gözlemlerim bu şekilde. Hatta bazı çalışanlar tükenmişlik bile yaşayabiliyorlar.
Tabi acilde 5bine çalışan pratisyenden daha fazlasını hak ediyorlardır müdürlükte çalışan hemşire ebe. Stresi ve sorumluluğu da fazladır bir de. Hiç bir hekimin aldığı parayı dert etmiyorum fazlasını alsınlar biz kazanamıyoruz diye onları aşağı çekmenin anlamı yok ama yukarıdaki arkadaşın dediği gibi acilde çalışıp att hemşire kadar kazanamamak koyuyor.
kardeşim yazdıklarımdan bu anlamı çıkarmış olmana çok şaşırdım. Ben sokaktan geçerken bu başlığa uğrayan vatandaş değilim. 2012 mezunuyum ve sen hangi ülkenin sağlık sistemi içinde çalışıyorsan ben de tam olarak aynı şeyin içindeyim. Acilde de çalıştım, sabahtan akşama kadar çay-kahve muhabbeti yapılan TSM ve müdürlükleri de gördüm. 1,5 yıldır da Halk Sağlığı Uzmanı olarak İstanbul İl Sağlık'ta çalışıyorum ve buradaki gözlemlerimi paylaştım. Burada çalışan insanlarla diğer küçük illerin sağlık müdürlüklerinde çalışan insanları karşılaştırdım. Zaten başlığın açılma sebebi de Sözcü Gazetesi'ndeki yazıda yer alan Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü eleştirisidir. Acildeki doktor arkadaşımız elbette 5bin almasın, hakettiği maaş neyse onu alsın ama o hakettiğini alamıyor diye ben burada başka bir konuda doğruya doğru iyiye iyi diyemeyecek miyim anlamadım.
Kullanıcı avatarı

#4268865  gönderen dranestezi26
 09.05.2019 - 16:15:24
CapaGrad yazdı:
Lokmanhekim006 yazdı:
CapaGrad yazdı:
küçük illeri bilmiyorum ama İstanbul'da müdürlükte çalışmak hiç de öyle özenilecek rahat bir konum değil, ve çalışan doktor, hemşire, ebe vs herkes aldığı maaşı gerçekten hakediyor. İstisnaları elbette vardır ama 1,5 yıldır müdürlükte çalışan bir halk sağlığı uzmanı olarak gözlemlerim bu şekilde. Hatta bazı çalışanlar tükenmişlik bile yaşayabiliyorlar.
Tabi acilde 5bine çalışan pratisyenden daha fazlasını hak ediyorlardır müdürlükte çalışan hemşire ebe. Stresi ve sorumluluğu da fazladır bir de. Hiç bir hekimin aldığı parayı dert etmiyorum fazlasını alsınlar biz kazanamıyoruz diye onları aşağı çekmenin anlamı yok ama yukarıdaki arkadaşın dediği gibi acilde çalışıp att hemşire kadar kazanamamak koyuyor.
kardeşim yazdıklarımdan bu anlamı çıkarmış olmana çok şaşırdım. Ben sokaktan geçerken bu başlığa uğrayan vatandaş değilim. 2012 mezunuyum ve sen hangi ülkenin sağlık sistemi içinde çalışıyorsan ben de tam olarak aynı şeyin içindeyim. Acilde de çalıştım, sabahtan akşama kadar çay-kahve muhabbeti yapılan TSM ve müdürlükleri de gördüm. 1,5 yıldır da Halk Sağlığı Uzmanı olarak İstanbul İl Sağlık'ta çalışıyorum ve buradaki gözlemlerimi paylaştım. Burada çalışan insanlarla diğer küçük illerin sağlık müdürlüklerinde çalışan insanları karşılaştırdım. Zaten başlığın açılma sebebi de Sözcü Gazetesi'ndeki yazıda yer alan Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü eleştirisidir. Acildeki doktor arkadaşımız elbette 5bin almasın, hakettiği maaş neyse onu alsın ama o hakettiğini alamıyor diye ben burada başka bir konuda doğruya doğru iyiye iyi diyemeyecek miyim anlamadım.

Tedi kardeşim çapaGrad bu sitede eski birisi.Halk sağlığında da işi bilen,sistemi bilen bir uzman doktor.Demek istediğini bence sen de anladın.Mesela ben küçük sayılabilecek illerde de uzmanlık yaptım,şu anda büyükşehirde uzmanlık yapıyprum.Benim gözlemim farklı ama.Biz küçük şehirde buradaki büyükşehre göre 4 5 kat daha fazla çalışırdık.Bunun sebebi de şehir hastanesi.İl müdürümüz şehir hastanesi hariç diğer hiçbirşeyi önemsemiyor.Yüzümüze karşı birinci basamak umrumda değil diyen birisi mesela.Ama istanbul çok başka.İstanbulun bir ilçesinin ilçe sağlık müdürlüğü benim büyükşehir dediğim ilin il sağlığından daha yoğundur.Orası ayrı bir dünya
Kullanıcı avatarı

#4268866  gönderen dranestezi26
 09.05.2019 - 16:15:31
CapaGrad yazdı:
Lokmanhekim006 yazdı:
CapaGrad yazdı:

Tedi kardeşim çapaGrad bu sitede eski birisi.Halk sağlığında da işi bilen,sistemi bilen bir uzman doktor.Demek istediğini bence sen de anladın.Mesela ben küçük sayılabilecek illerde de uzmanlık yaptım,şu anda büyükşehirde uzmanlık yapıyprum.Benim gözlemim farklı ama.Biz küçük şehirde buradaki büyükşehre göre 4 5 kat daha fazla çalışırdık.Bunun sebebi de şehir hastanesi.İl müdürümüz şehir hastanesi hariç diğer hiçbirşeyi önemsemiyor.Yüzümüze karşı birinci basamak umrumda değil diyen birisi mesela.Ama istanbul çok başka.İstanbulun bir ilçesinin ilçe sağlık müdürlüğü benim büyükşehir dediğim ilin il sağlığından daha yoğundur.Orası ayrı bir dünya

#4268868  gönderen otopsici
 09.05.2019 - 16:26:21
Haberde “ pratisyen doktor, 7-8 bin lira alacağına, değişik birimlerde farklı sorumluluklar altında masa başlarında 10-15 bin lira maaş alıyor “ demiş bir ben mi 7 8 bin maaş yeter 10 15 bin maaş da neymiş olarak algıladım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4268876  gönderen Simurg
 09.05.2019 - 16:46:27
dranestezi26 yazdı:
07.05.2019 - 21:10:48
Halk sagligi uzmani oldugum icin demeyecegim yazdiklarimi.Yillardir yaziyorum,yıllardır da müdürlük tsmlerde calisiyorum.Mudurluklerde calisacak tek hekim grubu halk sagligi uzmanlaridir ve de gorevleri idareciliktir.Bu yonde egitim aliyoruz,mevzuatindan,saglik sistemlrrine,saglik ekonomisine sürüyle ders aliyoruz.Sonucta atanıp siyasi torpulimiz olmadogindan kenarda kiyida atil duruyoruz.Ben sikayetci degilim.Rahatim yerinde ama devlet yetismis elemanlarini hep harcamak zorunda mi
112 başhekimliğine dokunmayın da hocam :)
Kullanıcı avatarı

#4268888  gönderen Simurg
 09.05.2019 - 17:08:08
yazar burada halt etmiştir. ona bazı bilgileri eksik ucuranlar gene bizi birbirimize dusurmuş...

Birincisi şimdiki paralara bile yöneticilik yapmam! GErçek anlamda yöneticilik yapılsa yapılacak iş değil.. bakanlıgın yonetmelikleri sahada karşılıksız kalır, hastaneden 2 gun sonraya randevu verildiği halde tatmin olamamış kişiler iin arayan siyasiler, avuç kadar ilçeye dağ kadar yatırım bekleyenler, sahadaki personelin işine geldiği gibi davranması, kurum içerisindeki mücadeleler, birimler arası uyumsuzluk, kurumlar arası uyumsuzluk vs vs.. bir suru neden vardır..

ha buna bakıp ya biz neler çekiyoruz acilde demeyin, aciller, tek başına çalışan NRŞ Göğüs Cerrahisi vb branş uzmanı da çok zor , ama idareciliğin hakkını vererek yapanlar için çekilir iş değildir.. bilin istedim...

#4268893  gönderen Lokmanhekim006
 09.05.2019 - 17:30:51
CapaGrad yazdı:
Lokmanhekim006 yazdı:
CapaGrad yazdı:
Kusura bakmayın hocam. Yoğun bir acil nöbetinden çıktıktan sonra haberi de okuyunca iyice gerildim. Halk sağlığı uzmanının yönetici pozisyondaki doktorun aldığı maaşla derdim yok. Hiç kimsenin işinin kolay olduğunu da iddia etmiyorum. Ben çok çalışıyorum herkes böyle çalışsın da sakat bir düşünce olur zaten. Hemşire ebe 7 8 bin alıyor yazıyordu sizin yorumla birleştirince yanlış anlamışım. Şartlar kötüye gidiyorken Umarım tüm doktorların maaşı ciddi anlamda düzelir. :(
Kullanıcı avatarı

#4268899  gönderen tedi
 09.05.2019 - 18:21:31
evet ya idarecinin en büyük işi randevusuz torpilli hastaları araya sokmaktır. 1 hafta sonraya veriyorum yok, saat 15:00'de gelsin diyorum beğenmiyorlar, neden bi yakını ameliyat olmuş çocuğuda yanında getirmiş çok sabırsızmış, çok komik lan şu ülke bizim olmasa. Allahım gene şükür ettim kurtulduğuma şu mübarek ramazan ayında.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4269466  gönderen 78dhyatama
 11.05.2019 - 10:02:58
kimse kusura bakmasın önce en düşük maaşla çalışan doktor en yüksek maaşla çalışan hemşire,att,tekniker vs. den fazla alacak sonra daha farklı şeyleri konuşabiliriz benim tam olarak görüşüm nu lamı cimi yok sadece hekimin aldığı risk bile yeterli bir sebep benim için yok orası fazla çalışıyormuş beriki az çalışıyormuş adalette gözlem eksiği var mentalite yanlış maaş sadece işyerinde gördüğüm ameleleğin karşılığı olarak anlamamalısınız sayın yöneticiler siz de tıp fakültesi mezunusunuz emeğin hakkını her daim aklınızda tutun!