Çarşamba , Eylül 23 2020
Mesleki konularda guncel bilgiler
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

#3978908  gönderen oosma
 01.09.2017 - 01:20:31
Sana karşı bi hakaretim yok bilmediğin konularda yorum yapma sırf yorum yapmak için bile olsa kendini rezil ediyorsun bu son mesajım ama sen daha acil nasıl işler koruyucu sağlık bakımı nasıl olur bilmiyorsun git biraz öğren araştır.

#3978909  gönderen drmurat08
 01.09.2017 - 01:22:11
oosma yazdı:Sana karşı bi hakaretim yok bilmediğin konularda yorum yapma sırf yorum yapmak için bile olsa kendini rezil ediyorsun bu son mesajım ama sen daha acil nasıl işler koruyucu sağlık bakımı nasıl olur bilmiyorsun git biraz öğren araştır.
senin kişiliğine sözüm yok bunu bil doktor bey.iyi bayramlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3978910  gönderen oosma
 01.09.2017 - 01:25:53
Ben senin kişiliğine karşı birsey söylemedim mesajlarımı okuduysan acilleri rahatlaması için acillerin insanı koşullara getirilmesi gerektiğini söyledim ve bu döner sermaye kaygısı olmadan yapılmalı koruyucu basamakla acil çok farklı şeyler neyse size de iyi bayramlar . Bölümlerin birbirine saldirmadan herkes için olumlu ve insanı koşullar içeren çözümler üretilmesi dileğimle size de iyi bayramlar dilerim .

Re

#3978912  gönderen drmurat08
 01.09.2017 - 01:28:28
oosma yazdı:Ben senin kişiliğine karşı birsey söylemedim mesajlarımı okuduysan acilleri rahatlaması için acillerin insanı koşullara getirilmesi gerektiğini söyledim ve bu döner sermaye kaygısı olmadan yapılmalı koruyucu basamakla acil çok farklı şeyler neyse size de iyi bayramlar . Bölümlerin birbirine saldirmadan herkes için olumlu ve insanı koşullar içeren çözümler üretilmesi dileğimle size de iyi bayramlar dilerim .
önemli olan kalp kırmadan ve tartışmadan çözüm bulmak.meslektaşım olarak bayramın mübarek olsun

#3978913  gönderen oosma
 01.09.2017 - 01:32:49
Umarim bizim kafa yorduğumuz kadar idari amirlerimizde kafa yorup bu konuda sağlık çalışanları mağdur etmeyecek bir düzenleme getirir bu durum sadece doktor değil hemşire ve ebe diğer sağlık çalışanlar için de insanı koşullar içermiyor. Meslektaşım olarak bayramınız mübarek olsun..

#3978916  gönderen drgmsr
 01.09.2017 - 01:38:57
acilleri rahatlatmak icin asmleri acik tutmak dusuncesi tamamen sacma temelsiz dayanagi olmayan bi fikir.aile hekimliginin dunyada isleyisi bellidir sudur budur buna girmeyecegim hadi asmlerdekiler de nbt tutsun diyceksin bunu asm de degil yine acilde tutar zaten gorevlendirilerek.acile gelen hasta sayisini azaltmak asm leri acik tutarak cozulmez bu bir zihniyet problemidir bunuda egitimle dogru politikalarla cozersin.bu da uzun vadeli bir istir.madem kisa zamanda hasta sayisini azaltamiyoruz ozaman acildeki doktor personel sayisini artirarak en azindan calisma kosullarini daha insani bir noktaya cekebiliriz.

#3995298  gönderen laflaf
 26.09.2017 - 13:44:16
babaronaldo yazdı:
laflaf yazdı:
Dr_ceren477 yazdı: Virgülüne noktasına kadar katılıyorum
Virgül kullanmamış hiç, noktaları da yanlış kullanmış.
Komik misin ?
e doğru ama şimdi :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Hemen hemen bütün çözümleri okudum da. Herkesin kaçırdığı çok önemli bir nokta var. Asıl soru “acillerin yükü nasıl azaltılır?” değildir. Bu sorunun doğru cevabı olsa bile, hiç bir hükümet bunu uygulamaz.

Doğru soru şu:” oy kaybetmeden hatta oyumuzu arttırarak, acillerin yükünü nasıl azaltırız?”

Bu sorunun cevabını bulursanız işte o çözüm uygulanır. Yoksa kendimiz çalar, kendimiz oynarız.
Oy kaybetmeden acillerin yükü nasıl azaltılır? İşte çözümüm:

1) Bütün sağlık kuruluşlarının haftalık tatili Cumartesi Pazar değil, örneğin Pazartesi Salı olmalı. Böylece çalışan, işinden izin alamayan kesim, polikliniğe muayene olmak için patronundan izin almak zorunda kalmamalı.

2) Acile gelen her hastaya bakılmalı. Ancak acil hekiminin yazdığı reçetelerden sadece acil olanlar, devlet tarafından tamamen ücretsiz olmalı. Acil olmayan reçetelerden, eczaneye gidildiğinden daha fazla ilaç ücreti alınmalı.

3) Sadece acil vakalara yazılan raporlar kabul edilmeli. Acil hastalık tanısı bulunmayan hastalara yazılan raporlara, sistem izin vermemeli.

4) Yeşil alana yapılan muayenelerden de ücret alınmalı (reçetedeki ilaçların parası hariç). Ama bu ücret abartılmamalı ki oy kaybı olmasın.

5) Aile hekimliğinde kayıtlı hasta sayısına göre değil, hizmet verilen hasta sayısına göre maaş verilmeli. Ama koruyucu sağlık hizmetlerinin puanı burada çok fazla olmalı. Hasta baksa bile bir aile hekimi, koruyucu sağlık hizmeti yapan bir aile hekimi kadar maaş alamamalı.

6) Sevk sistemi getirilmemeli. Büyük oy kaybı olur. Hiç bir hükümet yapmaz bunu hayal kurmayalım. Bütün çözümlerimizi “oy” üstüne kurgulayalım.
Kullanıcı avatarı
numanjii yazdı:
18.06.2019 - 13:24:25

1) Bütün sağlık kuruluşlarının haftalık tatili Cumartesi Pazar değil, örneğin Pazartesi Salı olmalı. Böylece çalışan, işinden izin alamayan kesim, polikliniğe muayene olmak için patronundan izin almak zorunda kalmamalı.

2) Acile gelen her hastaya bakılmalı. Ancak acil hekiminin yazdığı reçetelerden sadece acil olanlar, devlet tarafından tamamen ücretsiz olmalı. Acil olmayan reçetelerden, eczaneye gidildiğinden daha fazla ilaç ücreti alınmalı.

3) Sadece acil vakalara yazılan raporlar kabul edilmeli. Acil hastalık tanısı bulunmayan hastalara yazılan raporlara, sistem izin vermemeli.

4) Yeşil alana yapılan muayenelerden de ücret alınmalı (reçetedeki ilaçların parası hariç). Ama bu ücret abartılmamalı ki oy kaybı olmasın.

5) Aile hekimliğinde kayıtlı hasta sayısına göre değil, hizmet verilen hasta sayısına göre maaş verilmeli. Ama koruyucu sağlık hizmetlerinin puanı burada çok fazla olmalı. Hasta baksa bile bir aile hekimi, koruyucu sağlık hizmeti yapan bir aile hekimi kadar maaş alamamalı.

6) Sevk sistemi getirilmemeli. Büyük oy kaybı olur. Hiç bir hükümet yapmaz bunu hayal kurmayalım. Bütün çözümlerimizi “oy” üstüne kurgulayalım.
Sadece sarı ve kırmızı alana bakılsa ,şiddete ağır cezalar getirilse acilciden kralı olmaz
Kullanıcı avatarı
Halkımızın acil keyfine niye göz dikiyorsunuz? Şurada hasta olunca şaaaak diye doktora gidecek, canı sıkılınca ilaçları hupleyecek, mr ve bt aninda çekilecek. İstemezse doktoru değiştirecek sinirlenirse dövecek. Ohh sağlık sisteminde keyif budur.
drbyzgl yazdı:
18.06.2019 - 13:42:45
numanjii yazdı:
18.06.2019 - 13:24:25

Sadece sarı ve kırmızı alana bakılsa ,şiddete ağır cezalar getirilse acilciden kralı olmaz

Oy kaybettirir bu dedikleriniz. Hatta burada konuşulanların %99’u oy kaybettirir. Sonra da “neden yapmıyorlar, neden çözmüyorlar?” diyip duruyoruz. Neden olacak? Oy tabiki.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13