Çarşamba , Kasım 20 2019
Mesleki konularda guncel bilgiler

Re:

#3978659  gönderen drbynizmir
 31.08.2017 - 20:49:16
Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın ben atandığım yerde pdc fazlasıydım.Bu yüzden 4924 e geçemedim. Yoksa ben döner dahil 5000-6000 bin alıyorken sözleşmeli arkadaşlar 9000-9500 sabit döner+ maaş alıyorlardı(ek olarak döner).tabi görüldüğü üzere sözleşme garantisi olmadığı için iş stresinize ek olarak bu adeletsizlik stresini ekleyebilirsiniz...

#3978661  gönderen dryucelll
 31.08.2017 - 20:50:04
Hocam ben baya baya araştırdım konuşmadığım uzman kalmadı nerdeyse diyebilirim. puanım yüksek olsa düşünmeden plastik yazardım ama konuştuğum çoğu uzmanın dediği 60 puan altı en mantıklı bölüm acil uzmanlığı. kardiyo dehset yoğun özel ve devlette aynı bu konuda bizim hoca izmirde 15000 aldığın söylemişti şimdi yar. doc 8000 zor bulduğunu söyledi . çocuk cerrahisi kvc ortalamanın hep altında gögüs cerrahiside keza böyle. Cerrahide opere ettiğin hasta sen nöbetçi yada icapçı olmasa dahi illa seni ister gitmezsen sorun çıkartır demişti hocam.aile hekimliğini bi ara düşündüm ama bazı yerler cidden köydende beter arkadaşımın yerine vekaleten baktım eski okuldan bozma yerleri asm yapmışlar entegrede her yerde yok yinede rahatlığı için yazılır tabide ben birazda kaşındığım için pas geçtim.
seçmeli stajımı kardiyoloji almıştım kvc asistanları ile aynı odayı paylasıyolardı hergun balık bal baklava börek çörek eksik olmazdı para değeri olmasada bu küçük hediyeler bile insanı çok mutlu ediyor tabi kvc ameliyathaneden çıkamadığı için baklavaları biz gömüyorduk :D acilde bu olmaması bazen insanı düşündürmüyo değil tam süper kahraman işi bişey yapıyorsun hayat kurtarıyorsun ama kimse seni bilmiyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: acil tıp uzmanı özel muayene durumu ?

#3978883  gönderen Dr_relax
 01.09.2017 - 00:11:18
mikrorganizma yazdı:
tedi yazdı:nasıl özel muayene yapmayı düşünüyorsun? Gerçekten merak ettiğim için sordum. Sarı seron takılabilir mesela özel farkıyla :D
Hocam acillere ozel muayene degilde
Tipbox uygulamasi gelebilir :))))))
muhteşem bir yorum. gecenin 12 sinde sesli güldürdün hocam :)))))

#3979384  gönderen dryucelll
 02.09.2017 - 13:30:12
up

#3980267  gönderen dryucelll
 04.09.2017 - 14:37:36
up

#4275730  gönderen drerdikadir
 30.05.2019 - 22:53:48
drbynizmir yazdı:
31.08.2017 - 17:59:20
3 senedir acil tıp uzmanı olarak çalışmaktayım. Öncelikle acilin pek bi girişimsel işlemi yok arkadaşlar parasentez ; santral katater ve toraks tüpü takma ki bunları yapmakta korkulacak ya da tedirgin olacak bi durum yok aksine işin tek eğlenceli kısmı diyebilirim. Gelelim işin nefret edilen kısımlarına
1. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız yapın ne hasta yakınlarına ne de diğer uzmanlara yaranamazsınız. Çünkü sizin varlık amacınız onlara gece deliksiz bir uyku çektirmektir. Bunun için serviste arrest olan hastasını ; kanayan hastasını personelle acil servise gönderen uzmanlara tutanak tutmakla geçer ömrünüz. Sonuçta kimseye bişey olmaz siz 1500 hasta + servis arrestine bakmış olursunuz.
2.Tavandan döner çoğu yerde palavradır çünkü pratisyen hekimler sizin aktif hasta bakmanızı istemezler. Hatta yıllanmışları ile çalışırsanız sizin baktığınız hastanın evrağı geldiğinde kaşe vuranını da görürsünüz.(hastanın uğraştırmayacak kesi hastası olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırım )
3.Benim gibi bahtsızsanıZ 26 ay 4924 e geçemeden eşşek gibi nöbet tutup totalde 5-6 bin alırsınız.
4.İki ayaklı 7 nöbetsinizdir insan ve kadın kesinlikle değil ; 33 yaşında gebe kalırsanız ve gebeliğiniz kötü geçiyorsa yöneticiniz madem çalışamayacaktın niye geldin buraya demeyi kendinde hak görür..(zorunlu hizmetiniz artık bitmiştir; hastanede personel eksiği var diye yıllık izin kullandığınız ayda bile 8 *24 tutmuşsunuzdur ama önemli değil )üremek, nöbet ve icap tutmamak diğer branş uzmanlarının hakkıdır sizin değil.
Hocam bence biraz fazla abartmissiniz maaş olayını. Bizde en kötü alan acil uzmanı 15 bin alıyordu 2017de zaten normal maaş bile 7 8 bin sabıtsiz dönersiz.hatta şu an 20 bin üstünde alıyor acilciler. Biraz eski Bi başlık tesadüf rast geldim ama düzeltmeden geçemeyecem.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4294508  gönderen drbynizmir
 03.08.2019 - 19:05:52
drerdikadir yazdı:
drbynizmir yazdı:
3 senedir acil tıp uzmanı olarak çalışmaktayım. Öncelikle acilin pek bi girişimsel işlemi yok arkadaşlar parasentez ; santral katater ve toraks tüpü takma ki bunları yapmakta korkulacak ya da tedirgin olacak bi durum yok aksine işin tek eğlenceli kısmı diyebilirim. Gelelim işin nefret edilen kısımlarına
1. İşinizi ne kadar iyi yaparsanız yapın ne hasta yakınlarına ne de diğer uzmanlara yaranamazsınız. Çünkü sizin varlık amacınız onlara gece deliksiz bir uyku çektirmektir. Bunun için serviste arrest olan hastasını ; kanayan hastasını personelle acil servise gönderen uzmanlara tutanak tutmakla geçer ömrünüz. Sonuçta kimseye bişey olmaz siz 1500 hasta + servis arrestine bakmış olursunuz.
2.Tavandan döner çoğu yerde palavradır çünkü pratisyen hekimler sizin aktif hasta bakmanızı istemezler. Hatta yıllanmışları ile çalışırsanız sizin baktığınız hastanın evrağı geldiğinde kaşe vuranını da görürsünüz.(hastanın uğraştırmayacak kesi hastası olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırım )
3.Benim gibi bahtsızsanıZ 26 ay 4924 e geçemeden eşşek gibi nöbet tutup totalde 5-6 bin alırsınız.
4.İki ayaklı 7 nöbetsinizdir insan ve kadın kesinlikle değil ; 33 yaşında gebe kalırsanız ve gebeliğiniz kötü geçiyorsa yöneticiniz madem çalışamayacaktın niye geldin buraya demeyi kendinde hak görür..(zorunlu hizmetiniz artık bitmiştir; hastanede personel eksiği var diye yıllık izin kullandığınız ayda bile 8 *24 tutmuşsunuzdur ama önemli değil )üremek, nöbet ve icap tutmamak diğer branş uzmanlarının hakkıdır sizin değil.
Hocam bence biraz fazla abartmissiniz maaş olayını. Bizde en kötü alan acil uzmanı 15 bin alıyordu 2017de zaten normal maaş bile 7 8 bin sabıtsiz dönersiz.hatta şu an 20 bin üstünde alıyor acilciler. Biraz eski Bi başlık tesadüf rast geldim ama düzeltmeden geçemeyecem.
Lütfen sabitsiz dönersiz ve 4924 süz 7-8 bin alan uzman bordrosunu gönderir misiniz? Çünkü birileri bizim maaşın geri kalan 3 -4 bin lik kısmına konuyor galiba

#4294580  gönderen Wohe
 03.08.2019 - 23:05:55
drbynizmir yazdı:
03.08.2019 - 19:05:52
drerdikadir yazdı:
drbynizmir yazdı:
Lütfen sabitsiz dönersiz ve 4924 süz 7-8 bin alan uzman bordrosunu gönderir misiniz? Çünkü birileri bizim maaşın geri kalan 3 -4 bin lik kısmına konuyor galiba
Sabit döner + maaş demek istemiş sanırım hocam yoksa sadece maaşın 6 bin olması gibi bir durum yok sözleşmesiz.