Salı , Ağustos 20 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Kullanıcı avatarı

MUTLU DAHİLİYE UZMANLARI ARANIYOR

#2313273  gönderen ozgen_07
 18.04.2013 - 17:07:19
Çok değerli meslektaşlarım tercih dönemi yaklaşıyor,aklının bir köşesinde dahiliye düşünceleri olan benim gibilere yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tabi kişinin karakteri, beklentileri, yetenekleri önemli öncelikle ama daha önce yaşayıp tecrübe etmiş kişilerin düşünceleri de bir o kadar önemli. Uzaktan bize göründüğü gibi olmayabiliyor işin içine girince bazı şeyler. İşin kötü tarafı ne kadar dahiliye uzmanı ile konuştuysam neredeyse hepsi, zamanında çok idealist olup, bu bölüme baş koyup tercih etmiş olanlar dahi hep olumsuz konuşuyor. Kimsenin elini sürmek istemediği, arada kalınan bütün hastaların kendilerine danışıldığını ve üstlerine kaldığını, onların tabiriyle söylüyorum "hastanenin çöplüğü" oldukları söylüyorlar. İlçelerde kardiyoloğun,göğüs hast. uzmanının olmadığı yerlerde ağır icaplar yüzünden yakınıyorlar, il merkezlerinde ise dahiliye uzmanı fazlalığı ve performans mağduru olduklarından yakınıyorlar. Özelde aranılan insan olamadıklarını ve istisnalar hariç çok düşük ücretlerle çalıştıklarından yakınıyorlar..Yandal yapmayı falan hiç saymıyorum onu rutin görüyorum göze aldım zaten; ama konuştuğum tüm dahiliyecilerin mutsuz olması, hallerinden yakınıyor olması şevkini kırıyor insanın etkilenmemek mümkün değil. Şimdi ne alaka diyeceksiniz, ne istediğini bilmiyor musun diyeceksiniz ama ideallerim için hayatımdan fedakarlık yapıp sonra hüsrana uğramak istemiyorum. Bu yüzden dahiliye kafama yatmazsa diger alternatiflerim halk sağlığı ve aile hekimliği uzmanlığı(tabi bunun da geleceği soru işaretleri ile dolu o ayrı).En azından kendime aileme zaman ayırır hayatın farklı alanlarında mutluluğu yakalarım diyorum. Çok uzun oldu ama MUTLU OLAN DAHİLİYECİ UZMAN ABİ ABLALARIM görüşlerini paylaşırlarsa çok iyi olur. Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı

Re: MUTLU DAHİLİYE UZMANLARI ARANIYOR

#2313318  gönderen mkctnky
 18.04.2013 - 17:26:38
bende olursam mutlu olabileceğimi düşünenlerdenim ...

damdan düşenin halinden damdan düşen anlar derler ...

damdan düşenlerin tecrübelerini ben de bilmek isterim :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2313359  gönderen hazelix
 18.04.2013 - 17:41:21
ya ben dahiliye diye düşününce hemen yandal fikirleri uçuşuyor kafamda. yoksa periferde dahiliye uzmanlığı çok zor. özellikle icapları. ama yandal işi de nedir nasıl olur hiç bilmiyorum. zaten şimdi başlasak 4 yıl sonraya değişmeyeceği garanti değil :?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2313462  gönderen dranestezi26
 18.04.2013 - 18:36:48
ben mutsuz dahiliye uzmanı çok az gördüm,daha doğrusu her yerde şikayet eden uzmanları gördüm ama kahkahalarla gezen de aynı adamlardı,ben buna mutsuzluk demem,bir insan kahkaha atabiliyorsa mutsuz değildir
Kullanıcı avatarı

#2313484  gönderen ozgen_07
 18.04.2013 - 18:47:55
dranestezi26 yazdı:ben mutsuz dahiliye uzmanı çok az gördüm,daha doğrusu her yerde şikayet eden uzmanları gördüm ama kahkahalarla gezen de aynı adamlardı,ben buna mutsuzluk demem,bir insan kahkaha atabiliyorsa mutsuz değildir
Evet herkesin şikayetçi olduğu doğru, geçenlerde dermatolojiden bir abla "Zor ya da kolay ben de nöbet tutuyorum, 6-7 gece hastanede,çocuğumdan ayrı kalıyorum sonuçta, bence en iyisi halk sağlığı sen onu yaz" demişti bana. :lol: Yani beklentilerle alakalı ama araştırmalarım yine de en çok şikayet edenlerin dahiliyeciler olduğunu gösteriyor. Ben yine de umutluyum mutlu bir - iki kişi çıkacak buradan..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2313498  gönderen tuuba-buble
 18.04.2013 - 18:53:42
ataspara yazdı:Ben dahiliye uzmanıyım, sorularınız varsa sorun cevaplayayım.
yandal yapmak zorlaşıyor mu ? dershanelerde bu işe bulaştı o nasıl etkiler
yandal kontenjanları ne alemde, sayı olarak
genel dahiliyecinin icab nöbetleri nasıl , yandal olmazsa bu iş çekilir mi ?
özelde çalışma şartları

teşekkürler..

#2313512  gönderen zeyzey
 18.04.2013 - 18:59:47
mutluluk içimizde.. her şeyden sürekli şikayet ediyosan halk sağlığında da mutsuz olabilirsin. iş arkadaşları da çok önemli bir etken
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11