Çarşamba , Ağustos 21 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

Re: Re:

#4041414  gönderen Yazooko
 06.01.2018 - 15:00:05
beetlejuice_dr yazdı:
05.01.2018 - 21:12:44
tosun06 yazdı:
04.03.2016 - 21:05:56
Dahiliye daha rahat aksini yazanın kalbini kırarım 45 asistan 17 rotasyoner çalışıyorlar bizde 4 asistan 2 rotasyoner Onlarda psikiyatriden düşün

Uzmanken nasıl olur bilmiyorum

Noroloji rotasyonunu yeni bitirmiş bir psikiyatri asistanı olarak kesinlikle katılıyorum hocam :roll: :D
Komik mi

Re: DAHİLİYE Mİ,,,NÖROLOJİ Mİ?

#4041432  gönderen xkefali
 06.01.2018 - 16:26:31
ya arkadaşlar dahiliye mi nöro mu diye başlık görüyorum girim diyorum neler denilmiş bildiklerimi paylaşim. ilk soru hangisi rahat. yahu rahatlıksa kriter ikisini de yazma. tabiki genele bakında dahiliye nörodan rahattır. ama dahiliye yapcağına bence ah yap:d böyle de bi paradoksa giriliyor eğerki amaç mesleksel olmayıp rahatlık ve şartlar olunca :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4041485  gönderen akdr
 06.01.2018 - 19:00:10
bir dahiliye asistanı olarak nöroloji biraz daha rahat gibi ( çalıştığım hastane de ki gözlemim, ayrıca hastane eah) , kimsenin almadığı pert hastaların hepsi ve terminal dönem malignite hastaları istisnasız dahiliye ye kalıyor, ayrıca ikiside rahatlık nedeniyle tercih edilecek bölümler değil , ayrıca dahiliye uzmanının gittiği yerde kardiyoloji, göğüs nöroloji enfeksiyon hastalıkları uzmanı yoksa bu branşların hastalarına da bakmak zorunda kalabiliyor, mecburide çalıştığım ilçe hastanesinde kardiyoloji ve nöroloji yoktu, dahiliye ye akut svo yu bile danışıyorduk

#4239198  gönderen drake
 02.03.2019 - 23:28:32
Zamanında aynı soruyu sorup nöroloji yazmıştım.
Ama benim biraz nörolojiye ilgim olması bu tercihi yaptırdı.
İki tarafın da uzmanlarıyla muhabbeti olan biri olarak İki bölüm De rahat değil öncelikle. Konuştuğum dahiliyeciler yan dalın artık bir zorunluluk haline geldiğini ,yoksa uzmanlıkta periferde her hastanın dahliliyenin eline kaldığı saçma bir süreç yaşadıklarından bahsediyordu, ki artık yan dal öncesi 2 sene zorunlu hizmet durumu var ki o da ayrı bir dert.dahiliye Yandal sınavının ise binlerce kişinin girdiği , kadronun az olduğu tustan beter bir süreç olduğunu söylüyor dahiliyedeki arkadaşlar.
Nöroloji uzmanları da halinden çok memnun değil. Yine İcaptan başını kaldıramayan bir bölüm, ancak daha spesifik dahiliyeye göre. Yatıracağı takip edeceği hasta belli.
Asistanlık sürecini düşünürsen ise dahiliye kesinlikle daha rahat çok fazla asistan var. Çoğu Nörolojide ise asistan kıtlığı var, ağır bir yükü çok az kişi paylaşıyor. Hatta o kadar saçma bir durum ki, bulunduğum Hastanede nörolojinin 5 asistanı varken, iş yükü yarımız kadar olmayan psikiyatrinin 14 asistanı var. Nasıl bir dağılım aklım almıyor açıkçası.
Benim gözlemim asistanlıkta Nöro kesinlikle daha zor, uzmanlıkta ise Nöro bir tık daha iyi gibi.
Ama rahat bir bölüm beklentisi olan ikisinden de uzak dursun derim:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4240211  gönderen doktor_e
 04.03.2019 - 09:27:09
bledsee yazdı:
04.03.2019 - 01:00:21
rahatlık açısından enfeksiyon -dahiliye -nöroloji-kardiyoloji ve en kötüsü göğüs derdim.
Neden en kötüsü göğüs hocam? Dahiliye uzmanlarının bi kısmı bitik durumda " bilseydik direk spesifik branş yazardık " diyip göğüsü falan öneriyorlar. Özellikle 3.basamaklarda zorunlusunu yapan dahiliyecilerin periferde ni kısmı pert. Alan çok geniş. Ama göğüste kitlen belli.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4240214  gönderen Piruvat
 04.03.2019 - 09:37:28
doktor_e yazdı:
04.03.2019 - 09:27:09
bledsee yazdı:
04.03.2019 - 01:00:21
rahatlık açısından enfeksiyon -dahiliye -nöroloji-kardiyoloji ve en kötüsü göğüs derdim.
Neden en kötüsü göğüs hocam? Dahiliye uzmanlarının bi kısmı bitik durumda " bilseydik direk spesifik branş yazardık " diyip göğüsü falan öneriyorlar. Özellikle 3.basamaklarda zorunlusunu yapan dahiliyecilerin periferde ni kısmı pert. Alan çok geniş. Ama göğüste kitlen belli.
Mutlaka bir göğüs uzmanı ile görüş, dün konuştum. Neredeyse her bölümle hast kavgası yapıyorlar. Dahiliye ile enfeksiyon ile kardiyoloji ile. o2 saturasyonu düştü mü doğru göğüse kons. Göğüs hastalarına nöbette hiç güvenemezsin bir saniyeleri bir saniyelerini tutmaz. Pnömoniden sık görülen hastalık var mı yatış kriterlerine bak nerdeyse her hasta yatar

#4246505  gönderen Tanzimat1380
 13.03.2019 - 04:44:55
Romatoloji endokrin gibi yan dallar en iyisi ama benim düşüncem direk rahat branş yazılmalı,yandalı gözünüz kesmiyorsa tus a çok çalışılıp rahat branş yazılmalı
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9