Cuma , Ağustos 23 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: DAHİLİYE Mİ,,,NÖROLOJİ Mİ?

#1743170  gönderen rekliox
 21.05.2012 - 15:35:29
dr_unblocked yazdı:ARKADAŞLAR HANGİSİ DAHA RAHAT BİR BÖLÜM SİZCE..
RAHATLIK İSTİYORSAN KESİNLİKLE DAHİLİYE NÖRODA ACİLDEN CIKAMAZSIN SVO LAR ADAMI DELİ EDER BİLİNCİ BULANIK OLANI KİMSE ELLEMEZ DİREKT SENİ ARARLAR

#1743201  gönderen dr_unblocked
 21.05.2012 - 15:51:40
rekliox yazdı:
RAHATLIK İSTİYORSAN KESİNLİKLE DAHİLİYE NÖRODA ACİLDEN CIKAMAZSIN SVO LAR ADAMI DELİ EDER BİLİNCİ BULANIK OLANI KİMSE ELLEMEZ DİREKT SENİ ARARLAR
rekliox tecrüben var mı yani asistanlık yaptın mı nörolojide

#1743239  gönderen dr_denden
 21.05.2012 - 16:12:06
poliklinik olarak düşünürsen dahiliyenin önü acayip kalabalık oluyooor hasta yoğunluğu fazla ama nöro polkliniği o kadar yoğun olmasa da aradaki farkı aciliyle kapatıyor...yoğunluk olarak neyi kastettiğiniz önemli bence..

#1743253  gönderen dr_unblocked
 21.05.2012 - 16:25:27
dr_denden yazdı:poliklinik olarak düşünürsen dahiliyenin önü acayip kalabalık oluyooor hasta yoğunluğu fazla ama nöro polkliniği o kadar yoğun olmasa da aradaki farkı aciliyle kapatıyor...yoğunluk olarak neyi kastettiğiniz önemli bence..
servisi ve acili nasıl onu daha çok merak ediyorum..poliklinik bir şekilde gider..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1743282  gönderen rekliox
 21.05.2012 - 16:49:27
dr_unblocked yazdı:
rekliox yazdı:
rekliox tecrüben var mı yani asistanlık yaptın mı nörolojide
eski ev arkadaşım nöro da onunla devamlı konusuyorum bu cumleleri aynen ondan duymustum
Kullanıcı avatarı

#1743301  gönderen mononoke
 21.05.2012 - 16:59:52
bence ikisi de zor. ama dahiliye için şunu söylim.abim dahiliye uzmanı ve .... mecburi hizmeti ni yapıyo.o kadar yoğun çalışıyo ki.günde 150-200 bazen 200 ü aşan hastaya bakıyo.yoğun bakımı var konsultasyon kan merkezi dializ hep dahiliyecinin üstüne kalıyo.sonra acil de nöbett tutturabiliyolar pratisyen gibi.icapcı olduğunda gece gündüz kac kere hastaneye gitmek zorunda kalıyo.bence yazıcagınız bölümün uzmanlığınıda düşünerek yazın.bi de dahiliyenin yan dal olayı da var
En son mononoke tarafından 08.11.2012 - 12:05:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#1743335  gönderen sadi_33
 21.05.2012 - 17:16:15
mononoke yazdı:bence ikisi de zor. ama dahiliye için şunu söylim.abim dahiliye uzmanı ve urfada mecburi hizmeti ni yapıyo.o kadar yoğun çalışıyo ki.günde 150-200 bazen 200 ü aşan hastaya bakıyo.yoğun bakımı var konsultasyon kan merkezi dializ hep dahiliyecinin üstüne kalıyo.sonra acil de nöbett tutturabiliyolar pratisyen gibi.icapcı olduğunda gece gündüz kac kere hastaneye gitmek zorunda kalıyo.bence yazıcagınız bölümün uzmanlığınıda düşünerek yazın.bi de dahiliyenin yan dal olayı da var.yan dal yapanlarda mecburide çok kötü para alıyo.çok pişman olan var
öm attım cevaplarsan sevinirim

#1743414  gönderen dr_unblocked
 21.05.2012 - 18:21:33
mononoke yazdı:bence ikisi de zor. ama dahiliye için şunu söylim.abim dahiliye uzmanı ve urfada mecburi hizmeti ni yapıyo.o kadar yoğun çalışıyo ki.günde 150-200 bazen 200 ü aşan hastaya bakıyo.yoğun bakımı var konsultasyon kan merkezi dializ hep dahiliyecinin üstüne kalıyo.sonra acil de nöbett tutturabiliyolar pratisyen gibi.icapcı olduğunda gece gündüz kac kere hastaneye gitmek zorunda kalıyo.bence yazıcagınız bölümün uzmanlığınıda düşünerek yazın.bi de dahiliyenin yan dal olayı da var.yan dal yapanlarda mecburide çok kötü para alıyo.çok pişman olan var
mononoke verdiğin bilgiler için teşekkürler..peki yandal asistanları ne kadar kazanıyo bilgin var mı

#1743628  gönderen semih1736
 21.05.2012 - 22:19:58
dostum mecburiyi bilmiyorum da ayrıca poliklniği ama acili biliyorum, nöro da dahiliye de rahat bölüm değil cidden amaç rahatsa memnun olma ihtimalin sıfır gibi birşey. İkisi de sevilmeden yapılacak şeyler değil. o yüzden bir bölümü tercih edip sonradan bana göre değilmiş demektense iyice araştırıp puanına uygun rahat bir branş bak yoksa da belki tekrar hazırlanmak en iyisi. çünkü tus sonucu tercihler yerleşmek derken zaten birkaç ay geçiyor, başladığında iyi mi kötü mü burası diye anlayıncaya kadar yine birkaç ay geçiyor; memnun olmadığına karar verirsen bir bakıyorsun tus bilgilerinin yerinde yeller esiyor zor durumlar dostum o yüzden çok çok iyi araştırmak lazım öncesinde. bu arada dahiliye asistanıyım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1743703  gönderen norosirurjist
 22.05.2012 - 09:53:39
Bence nöroloji daha iyidir. daha spesifiksin..belirli tanılarda teşhislerde kendini geliştirirsen.. tanı koymakda güçlük çekmezsen....bilinci bulanık hastada deniz derya gibi kafan da bin türlü tanı teşhis olmazsa.. spesifikleşirsen .. nöro dahiliyeye göre kat kat iyidir derim
Kullanıcı avatarı

#1743827  gönderen ataspara
 22.05.2012 - 11:28:53
Bir dahiliye uzmanı olarak naçizane tavsiyelerim:

1. Klinik bölüm istemiyorsan, biraz da olsa rahatına düşkünsen, alıp alabileceğim puan budur puanımın yettiği bölümler arasında en mantıklısı bu ikisi diyorsan hiçbir şekilde iki bölümü de yazma, kesinlikle ama kesinlikle bir tus daha bekle ve sıradaki tus için hemen çalışmaya başla.

2. illa bu iki bölüm arasında seçim yapacaksan; kesinlikle Nöroloji derim. Tamam Dahiliye her yere, her hastaneye lazım bir branş ama angaryası inanılmaz fazla. Bana göre tıp camiasındaki 3-4 çöp branştan biri. Burada anlatılanlara bakma, uzmanlık döneminde icaplardan, acillerden, konsültasyonlardan başını kaldıramıyorsun.
3. Diğer bölümlerin uğraşmak, yatırmak istemedikleri bütün hastalar sana kalır. Kardiyoloji doktoru eko yapar, ekgsine bakar notu koyar, çıkar, Nöroloji doktoru BT'ye bakar notu koyar çıkar. Sen dahiliyeci olarak hiçbiryere çıkamazsın. Her hasta ucundan köşesinden sana bulaştırılır bir şekilde.

Hülasa; 'ben klinik seviyorum, boynumda steteskop olsun, çok çalışmak problem değil' diyorsan sevdiğin bölümü yaz ancak tereddütlerin varsa mutlaka bir tus daha denemelisin şimdiki aklım olsa rahat bir branş kazanmak için 2 yıl bile beklerdim ben.

#1743840  gönderen messikbb1905
 22.05.2012 - 11:34:00
ataspara yazdı:Bir dahiliye uzmanı olarak naçizane tavsiyelerim:

1. Klinik bölüm istemiyorsan, biraz da olsa rahatına düşkünsen, alıp alabileceğim puan budur puanımın yettiği bölümler arasında en mantıklısı bu ikisi diyorsan hiçbir şekilde iki bölümü de yazma, kesinlikle ama kesinlikle bir tus daha bekle ve sıradaki tus için hemen çalışmaya başla.

2. illa bu iki bölüm arasında seçim yapacaksan; kesinlikle Nöroloji derim. Tamam Dahiliye her yere, her hastaneye lazım bir branş ama angaryası inanılmaz fazla. Bana göre tıp camiasındaki 3-4 çöp branştan biri. Burada anlatılanlara bakma, uzmanlık döneminde icaplardan, acillerden, konsültasyonlardan başını kaldıramıyorsun.
3. Diğer bölümlerin uğraşmak, yatırmak istemedikleri bütün hastalar sana kalır. Kardiyoloji doktoru eko yapar, ekgsine bakar notu koyar, çıkar, Nöroloji doktoru BT'ye bakar notu koyar çıkar. Sen dahiliyeci olarak hiçbiryere çıkamazsın. Her hasta ucundan köşesinden sana bulaştırılır bir şekilde.

Hülasa; 'ben klinik seviyorum, boynumda steteskop olsun, çok çalışmak problem değil' diyorsan sevdiğin bölümü yaz ancak tereddütlerin varsa mutlaka bir tus daha denemelisin şimdiki aklım olsa rahat bir branş kazanmak için 2 yıl bile beklerdim ben.
süper yazı olmus katılıoyurm bence eger gercekten işe yaramak isityorsan nöroloji harıka bölüm emg eeğ polispmografi mr harıka aletlerın var elinde kesinlikle işe yarar bölüm ama gece svh hastaları gelıoyr kalkacaksın o ayrı konu eger çok kırılgansan yazma nöroloji eşim yenı istıfa ettı ama onda sölüyorum nöroljı harıka bölüm nörolojıden istıfalar gercekten tembel insanlar ozaman direk biokmya mikrop halk saglıgı yazın tembeller için sölüyorum
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9