Çarşamba , Aralık 11 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kullanıcı avatarı

Re: Gelecekte puanı yukselecek branşlar

#1722806  gönderen mardox
 13.05.2012 - 18:08:31
onlara ya sabır denebilir :D
ama kimse kalkıp da orto khd nöbetleri rahat diye yazmıyor

bir de başlıkta bahsi geçen branşlar zaten 65+
yani daha ne kadar puanı artacak :P
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1722818  gönderen rekliox
 13.05.2012 - 18:11:26
mardox yazdı:onlara ya sabır denebilir :D

heheh radyo istiyoruz galiba :D
Kullanıcı avatarı

#1722838  gönderen mardox
 13.05.2012 - 18:20:14
rekliox yazdı:

heheh radyo istiyoruz galiba :D
yok benim radyoyla münasebetim oldu zaten fakat pek uzun sürmedi ne yazık ki :)
Kullanıcı avatarı

#1722873  gönderen drkpoyraz
 13.05.2012 - 18:34:19

Ortopedi kadın doğum para için yazılır.Yoksa bir genel cerrahiden hafif değillerdir.
Kullanıcı avatarı

#1722953  gönderen padrel
 13.05.2012 - 19:21:30
doazeybek yazdı:benim tandıdığım uzman arkadaş 8-10 a kadar çıktığını söyledi...tabii raporlar falan,ayrıca özelde de artık iş imkanı fazla...ama asistanlıkta tabiii ortalama alaıyormuş... ben de bu kadar düşünmüyordum ama böyleymiş...
Selam adli tıpın özelde ne gibi iş imkanları var?

#1723036  gönderen drhasann
 13.05.2012 - 20:17:46
padrel yazdı:
doazeybek yazdı:benim tandıdığım uzman arkadaş 8-10 a kadar çıktığını söyledi...tabii raporlar falan,ayrıca özelde de artık iş imkanı fazla...ama asistanlıkta tabiii ortalama alaıyormuş... ben de bu kadar düşünmüyordum ama böyleymiş...
gerçekten adli tıp özelde ne iş yapar nerde çalışır acaba kastedilen şey özel üniversitemi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1723038  gönderen dranestezi26
 13.05.2012 - 20:20:43
drhasann yazdı:
padrel yazdı:
gerçekten adli tıp özelde ne iş yapar nerde çalışır acaba kastedilen şey özel üniversitemi...
Hasan hocam adlı tipcilar boyle disarda bilirkişilik yapıyorlarmış,valla bizim hoca zamanında karışık dosyalar,zor dosyalarda bilirkişilik muazzam para kazandırıyor demişti ama konulara felan Cok hakim olman,bı de avukat,savcı,hakimlerden sağlam bır cevren olması lazimmis

Re:

#1723047  gönderen drhasann
 13.05.2012 - 20:25:50
chedene yazdı:Adli Tıp'ın değişik olayları var. Ben yakın zamanda bizim hastahanenin asistanı ile konuştuğum için ondan aldıklarımı sizlere aktarayım.

Adli Tıp Uzmanları iki türlü çalışıyorlar . Ya adalet bakanlığına bağlı olarak yada sağlık bakanlığına bağlı . Adalet bakanlığında çalışanlar tamamen devlet memuru gibiymiş. Büyük şehirlerde ve şehir merkezlerine atama yapılması büyük avantaj.

Sağlık bakanlığında çalışanlarda genelde şehir merkezlerine atanıyormuş ama küçük şehirlerde 7-24 hazır olman gerekiyormuş. Savcı istediğinde otopsiyi hızlıca yapman gerekiyormuş. Yani şehir dışına çıkmak ,izin almak falan zor oluyormuş.

Ayrıca ortalamadan döner alıyormuş Adli Tıp Uzmanları . Yani 5000 ortalama maaş geçiyormuş ellerine . Ayrıca yaptığınız otopsi başına 60 tl para ödüyormuş devletimiz. Eğer otopsi konusunda çok vaka olan bir yerdeysen bayağı ek gelir sağlıyormuş. ( Ayda 40 tane olsa 2400 lira eder) Bu sayıyı aşanlarda oluyormuş hiç yapamayanlarda oluyormuş. Yani tam anlamıyla şans işi. Onun dışında RAPOR BAŞI ÜCRET VERİLMİYOR. Ortalamadan döner alıyorlar . Sadece otopsi için ek ödeme alıyorlar. Oda sağlık bakanlığından değil. OTOPSİ ÖDEMELERİNİ ADALET BAKANLIĞI YAPIYORMUŞ. Ek görevlendirme falan sayılıyor herhalde.
hocam ağzına sağlık çok güzel anlatmışsın adli tıpı bazı arkadaşlar burda adli tıpı baya bi şişirip tercih yapacakları yanlış yönlendiriyolar yazık meslektaşlarımızın gelecekleriyle oynuyolar...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1723061  gönderen dr_nlp
 13.05.2012 - 20:33:24
:) bakana bağlı:)

#1723069  gönderen drhasann
 13.05.2012 - 20:37:38
dranestezi26 yazdı:
drhasann yazdı:
padrel yazdı: Selam adli tıpın özelde ne gibi iş imkanları var?
Hasan hocam adlı tipcilar boyle disarda bilirkişilik yapıyorlarmış,valla bizim hoca zamanında karışık dosyalar,zor dosyalarda bilirkişilik muazzam para kazandırıyor demişti ama konulara felan Cok hakim olman,bı de avukat,savcı,hakimlerden sağlam bır cevren olması lazimmis
hocam bilirkişiliği belli başlı hocalar büyük şehirlerde yapıyodur yoksa periferde bi adli tabibin böyle bir imkanı olduğunu çok zannetmiyom bende şahit olmadım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1723091  gönderen hadiya
 13.05.2012 - 20:48:59
benden ilginç bir yorum olsun gelecekte cerrahiler yükselecek ama bu 1-2 yılda degil... çünkü major branşlara ilginin azalması bir süre sonra piyasaya yansıyacak özellikle kalite olarak şöyle ki iyi hocalar özele kaçtı eğitim durdu basit vakalar neysede orta ve ileri düzey cerrahiler öğrenilemeyecek ve vaka çeşitliligine sahip cerrah bulunamayınca işte o zaman bu iş ters tepecek ve bugunkü kanunlar TEK TEK geri alınacak göreceğiz bence...
Kullanıcı avatarı

#1723117  gönderen delicevat
 13.05.2012 - 20:59:37
10 yıllık bir vadede düşünülürse küçük klinik branşlarda sayı olarak bir doyuma ulaşılabilir bu da puanlarında nisbeten düşmeye sebep olabilir.

tıp gitgide spesfikleşiyor. daha dar klinik ve cerrahi branşlar yan dallar üst yan dallar gelişecek. mesela behçet uzmanı , lupus uzmanı ( ingilterede lupologlar var mesela ) veya surrenal cerrahisi ,tiroid paratiroid cerahisi gibi spesfikleşen doktorlar maddi manevi kıymetlenecek diğerleri ortalama bi düzene oturacak . dahiliye çocuk gibi geniş temel branşlar şimdiki düzeylerde kalırlar çocuktaki düşüş bu düzeylerden daha fazla inmez . acil hekimliğinin üzerine yan dallar düşünülebilir. aile hekimleri dallara ayrılabilir. mesela avrupada lenf nodu biopsisi , tiroid ince iğne aspirasyonu gibi girişimler 1. basamakta yapılabiliyor.

yani olması gerekenleri yazdım aslında . tabi işler daha da saçma sapan bir hal alabilir ....
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8