Salı , Ağustos 20 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Kullanıcı avatarı

Re: Gelecekte puanı yukselecek branşlar

#1722390  gönderen adriamisinn
 13.05.2012 - 14:35:36
dranestezi26 yazdı:Aslında 6 yıl doktor olmak icin ugrasip sonradan doktorlukla,aldığın eğitimle teorik hariç pek alakasız bır bolumde olmak elbetteki acı verici ama kendi adıma söyleyeyim evime ekmek götürecek bir is olarak görüyorum halk saglıgını,doktorlugumu da esime dostuma yapıyorum,esimi dostumu muayene ediyorum,teşhis koyuyorum,ilaçlarını ds gidip ya paramla alıyorum ya da aile hekimime rica ediyorum recete ediyor,hic degilse ailem doktorluğumun kıymetini biliyor,bu sayede az da olsa tatmin oluyorum,dayak yemekten iyidir

halk saglıgı asistanları recete yazamıyo mu ki
Kullanıcı avatarı

#1722394  gönderen hbakir
 13.05.2012 - 14:37:14
dranestezi26 yazdı:
CNR0185 yazdı:
PORT yazdı:adli tıp
en çok puanı artacak olan bölüm
Katılıyorum puanı Cok artacak
neden adli tıp ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1722396  gönderen doazeybek
 13.05.2012 - 14:38:31
PORT yazdı:hocam şu makale işleri can sıkıcı.. adli tıp da ingilizce şart gibi. her yerde istieniyor..
dil önemli...ne istediğine karar vermen gerekiyor,amacın ne? iyi para kazanmaksa ,iyi bir mevki ise çalışman ve seçtiğin bölümde iyi olman gerekiyor.bahsettiğim arkadaş çok çalışkan ve kendini geliştirmiş biri, makaleler falan konusunda....şimdi çıkmam gerek hoşçakalın arkadaşlar...
Kullanıcı avatarı

#1722405  gönderen drkpoyraz
 13.05.2012 - 14:40:44
drhasann yazdı:
drkpoyraz yazdı:
drhasann yazdı: Onu nasıl yaptı birçok ilde aile hekimi olamıyorsun uzmansan
o ne demek uzmansan aile hekimi olamıyosun benim dediğim olay 1.5 yıl önce oldu aile hakimlerine geçişte herkesi aile hekimi yapıyodular belki şimdi dolduğunu için yapmıyodular ama uzmanın aile hekimi olmadığınıda ilk defa sizden duydum.

Oluyor,olmuyor değil yeri geldi dahiliyeciler falan aile hekimi uzmanı oldu ama şu anda o kadar boş yer bulmak da 4. listeden uzman olarak girip aile hekimi olmak çok zor.
Kullanıcı avatarı

#1722421  gönderen dranestezi26
 13.05.2012 - 14:51:00
Puanı yükselecek bolumler diye başlık var,millet yükselmiş bolumler yükselecek diyor,genetik,cocuk psikiyatrisi,biyokimya daha ne yükselecek,nukller tip,radyasyon onkolojisi daha ne yükselecek,bunlar yapacakları atılımı coktan yapmis bolumler,norolojinin nesi yükselecek,yaşlı nüfusu artıyormuş,onlar yaslanirken doktorlar da yaslanıyor,gencken yatalk hastayla uğraşırsın da yasliyken ne halt edeceksin, bunu görmüyor mü doktorlar,o bildiginiz klasik branslar da yükselme felan olmaz,hatta düşecektir de,doktorlar geleceğe goremi tercih yapıyor sizce,komik olmayın,Avrupa mı burası,biz de doktorlar yapılan is,karşılığı alınan para ve de rahatlığa gore tercih yapar,paralar artık aynı olduguna gore geriye rahatlık kalıyor.yükselecek bolum bence sadece adlı tip,halk sagligi da yükselmez,her zaman diyorum halk sagligi yazmak icin mangal gibi yürek olacak adam da,kimse doktorluğundan vazgeçecek kadar cesur degil biz de.

Re:

#1722468  gönderen beyazpuma
 13.05.2012 - 15:14:46
Acil Tıp

Re:

#1722479  gönderen chedene
 13.05.2012 - 15:26:14
Adli Tıp'ın değişik olayları var. Ben yakın zamanda bizim hastahanenin asistanı ile konuştuğum için ondan aldıklarımı sizlere aktarayım.

Adli Tıp Uzmanları iki türlü çalışıyorlar . Ya adalet bakanlığına bağlı olarak yada sağlık bakanlığına bağlı . Adalet bakanlığında çalışanlar tamamen devlet memuru gibiymiş. Büyük şehirlerde ve şehir merkezlerine atama yapılması büyük avantaj.

Sağlık bakanlığında çalışanlarda genelde şehir merkezlerine atanıyormuş ama küçük şehirlerde 7-24 hazır olman gerekiyormuş. Savcı istediğinde otopsiyi hızlıca yapman gerekiyormuş. Yani şehir dışına çıkmak ,izin almak falan zor oluyormuş.

Ayrıca ortalamadan döner alıyormuş Adli Tıp Uzmanları . Yani 5000 ortalama maaş geçiyormuş ellerine . Ayrıca yaptığınız otopsi başına 60 tl para ödüyormuş devletimiz. Eğer otopsi konusunda çok vaka olan bir yerdeysen bayağı ek gelir sağlıyormuş. ( Ayda 40 tane olsa 2400 lira eder) Bu sayıyı aşanlarda oluyormuş hiç yapamayanlarda oluyormuş. Yani tam anlamıyla şans işi. Onun dışında RAPOR BAŞI ÜCRET VERİLMİYOR. Ortalamadan döner alıyorlar . Sadece otopsi için ek ödeme alıyorlar. Oda sağlık bakanlığından değil. OTOPSİ ÖDEMELERİNİ ADALET BAKANLIĞI YAPIYORMUŞ. Ek görevlendirme falan sayılıyor herhalde.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1722557  gönderen rekliox
 13.05.2012 - 16:20:24
dranestezi26 yazdı:Puanı yükselecek bolumler diye başlık var,millet yükselmiş bolumler yükselecek diyor,genetik,cocuk psikiyatrisi,biyokimya daha ne yükselecek,nukller tip,radyasyon onkolojisi daha ne yükselecek,bunlar yapacakları atılımı coktan yapmis bolumler,norolojinin nesi yükselecek,yaşlı nüfusu artıyormuş,onlar yaslanirken doktorlar da yaslanıyor,gencken yatalk hastayla uğraşırsın da yasliyken ne halt edeceksin, bunu görmüyor mü doktorlar,o bildiginiz klasik branslar da yükselme felan olmaz,hatta düşecektir de,doktorlar geleceğe goremi tercih yapıyor sizce,komik olmayın,Avrupa mı burası,biz de doktorlar yapılan is,karşılığı alınan para ve de rahatlığa gore tercih yapar,paralar artık aynı olduguna gore geriye rahatlık kalıyor.yükselecek bolum bence sadece adlı tip,halk sagligi da yükselmez,her zaman diyorum halk sagligi yazmak icin mangal gibi yürek olacak adam da,kimse doktorluğundan vazgeçecek kadar cesur degil biz de.

bence biok dahada yukselecek su anda 65 le biok griliyor ilerde derma duzeylerine gelirse şaşırmam
Kullanıcı avatarı

#1722585  gönderen drkpoyraz
 13.05.2012 - 16:29:50
rekliox yazdı:
dranestezi26 yazdı:Puanı yükselecek bolumler diye başlık var,millet yükselmiş bolumler yükselecek diyor,genetik,cocuk psikiyatrisi,biyokimya daha ne yükselecek,nukller tip,radyasyon onkolojisi daha ne yükselecek,bunlar yapacakları atılımı coktan yapmis bolumler,norolojinin nesi yükselecek,yaşlı nüfusu artıyormuş,onlar yaslanirken doktorlar da yaslanıyor,gencken yatalk hastayla uğraşırsın da yasliyken ne halt edeceksin, bunu görmüyor mü doktorlar,o bildiginiz klasik branslar da yükselme felan olmaz,hatta düşecektir de,doktorlar geleceğe goremi tercih yapıyor sizce,komik olmayın,Avrupa mı burası,biz de doktorlar yapılan is,karşılığı alınan para ve de rahatlığa gore tercih yapar,paralar artık aynı olduguna gore geriye rahatlık kalıyor.yükselecek bolum bence sadece adlı tip,halk sagligi da yükselmez,her zaman diyorum halk sagligi yazmak icin mangal gibi yürek olacak adam da,kimse doktorluğundan vazgeçecek kadar cesur degil biz de.

bence biok dahada yukselecek su anda 65 le biok griliyor ilerde derma duzeylerine gelirse şaşırmam

Neden gelmeyeceğini izah edeyim ben.

O puanlarda insanların klinik puanları da çok iyi olduğundan ve FTR derma da neredeyse biyokimya rahatlığını verip klinikten de koparmadığından biyokimyanın maximum düzeyinde olduğunu düşünüyorum.

#1722680  gönderen rekliox
 13.05.2012 - 17:04:33
drkpoyraz yazdı:
rekliox yazdı:

Neden gelmeyeceğini izah edeyim ben.

O puanlarda insanların klinik puanları da çok iyi olduğundan ve FTR derma da neredeyse biyokimya rahatlığını verip klinikten de koparmadığından biyokimyanın maximum düzeyinde olduğunu düşünüyorum.
birde su acıdan bakalım dermanın hastası kaprisli hastalar oluyor ve nöbet tutuluyor ne kadar rahatta olsa hastanede yatmak kotu , ftr ninde hastaları genelde yaşlı ve tedavileri cok tatmin edici sonuc vermıyor nöbetide var
ama biok da ne nöbet var nede hasta derdin var
Kullanıcı avatarı

#1722768  gönderen drgreghouse
 13.05.2012 - 17:44:51
rekliox yazdı:1- RADYOLOJİ ; çünkü her gecen gun yenı goruntuleme yontemleri bulunuyor ve radyoloji gelişiyor , hastayla yüzyüze gelmemeleri hasta ve hasta yakınıyla ugrasma dertleri yok , maddi yonu oldukca iyi , nobeti rahat , malpraktis sorunu yok
Hastayla yüz yüze geliyorsun, nöbetler o kadar rahat değil, malpraktis sorunu da önemli boyutlardadır, "yok" demişsin yok artık yani! biraz daha iyi araştırsaydın keşke.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1722789  gönderen rekliox
 13.05.2012 - 18:00:47
drgreghouse yazdı:
rekliox yazdı:1- RADYOLOJİ ; çünkü her gecen gun yenı goruntuleme yontemleri bulunuyor ve radyoloji gelişiyor , hastayla yüzyüze gelmemeleri hasta ve hasta yakınıyla ugrasma dertleri yok , maddi yonu oldukca iyi , nobeti rahat , malpraktis sorunu yok
Hastayla yüz yüze geliyorsun, nöbetler o kadar rahat değil, malpraktis sorunu da önemli boyutlardadır, "yok" demişsin yok artık yani! biraz daha iyi araştırsaydın keşke.
radyologlar mı hastaylla yuzyuze glıyorlar ? acil-dahiliye pediatriye kıyasla ne kadar hastayla yuzyuze gelir ?

nöbetleri cogu bolumden daha rahat

malpraktiste cerrahlar , anestezistler nöroşiurji ve nörologlar bası ceker radyologlar ilk 5 te bile degil
Kullanıcı avatarı

#1722799  gönderen mardox
 13.05.2012 - 18:05:28
radyoyu şişirmeyin arkadaşlar. iyi iniyetle yapıyor olabilirsiniz ama bir kaç hafta içinde tercihler başlayacak, bence iyi araştırın.

acillerle içli dışlısınız, her şeye USG bakarsınız, her bölüm sizden usg ister, aklında bir tanı olmasa bile usg ister. ne polikliniği ne de nöbeti rahat değildir ( hastaneden hastaneye değişebilir)

hastayla uğraşma gerçekten yok, orası doğru. laf anlatırsınız dinlemezse raporun başına hasta uyumsuzluğu nedeniyle suboptimal tetkik yazar geçersiniz

sadece körü körüne gazlamayın insanları ;)
En son mardox tarafından 13.05.2012 - 18:06:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8