Pazar , Ağustos 18 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Gelecekte puanı yukselecek branşlar

#1722095  gönderen rekliox
 13.05.2012 - 11:27:04
Arkadaşlar hocalarımızla konustugumuzda bazı bransların eskiden cok dusuk puanları oldugu ama simdiki sistemle puanlarının cok yukseldigini soyluyorlar benim hocalardan duydugum kadarıyla yazayim :

1- RADYOLOJİ ; çünkü her gecen gun yenı goruntuleme yontemleri bulunuyor ve radyoloji gelişiyor , hastayla yüzyüze gelmemeleri hasta ve hasta yakınıyla ugrasma dertleri yok , maddi yonu oldukca iyi , nobeti rahat , malpraktis sorunu yok

2- BİYOKİMYA ; çünkü nöbeti yok , hasta ve hasta yakınlarıyla karsu karsıya gelmiyorsunuz , malpraktisle ugrasmıyorsunuz , hem asistanlıgı hemde uzmanlıgı oldukca rahat , kazancı orta duzeyde , özellikle ailesine ve sosyal yasamına düskün arkadaşlar icin ve bayanlar için cok uygun , hasta gormek muayene etmek isteyenler icin uygun degil

3- HALK SAĞLIĞI ; hocaların ısrarla tavsıye ettiği bolumlerden birisi ; nöbetinin olmaması , asstanlııgı ve uzmanlıgının rahat olmasıyla hasta-hasta yakınıyla yuzyuze gelmemesiyle sosyal hayat ve boş zamanlarını ailesine ayırmak isteyen puanı biraz düşük arkadaşlar için cok uygun bir bölüm , mezun olundugunda cok saygın oldugundan ve atamalarının iyi yerlere cıktıgını soyluyorlar , kotu yanları ; hasta gormek isteyenler için ve mevzuat tarzında kurallarla ugrasmak istemeyenler icin uygun degil

bazı arkadaşlar bu yazdıklarımın altında art niyet arayacaklar ben acık konusayim ilk 2 sine puanım yetmez halk saglıgındaki mevzuat ve kurallarla ugrasmak ban gore degil , ben nöro yada iç hast istiyorum umarım ilerde pişman olup bu bolumleri kazanmak icin tekrar tusa girmem
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Gelecekte puanı yukselecek branşlar

#1722178  gönderen fagoba
 13.05.2012 - 12:39:24
RADYOLOJİ,HALK SAĞLIĞI,MİKROBİYOLOJİ,BİYOKİMYA,ADLİ TIP kısaca ne kadar hastadan uzak o kadar iyi...
Artık kimse dertsiz başına dert almak istemiyor demek ki
Kullanıcı avatarı

#1722191  gönderen dranestezi26
 13.05.2012 - 12:48:06
Aslında 6 yıl doktor olmak icin ugrasip sonradan doktorlukla,aldığın eğitimle teorik hariç pek alakasız bır bolumde olmak elbetteki acı verici ama kendi adıma söyleyeyim evime ekmek götürecek bir is olarak görüyorum halk saglıgını,doktorlugumu da esime dostuma yapıyorum,esimi dostumu muayene ediyorum,teşhis koyuyorum,ilaçlarını ds gidip ya paramla alıyorum ya da aile hekimime rica ediyorum recete ediyor,hic degilse ailem doktorluğumun kıymetini biliyor,bu sayede az da olsa tatmin oluyorum,dayak yemekten iyidir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1722195  gönderen fagoba
 13.05.2012 - 12:49:45
bence kendilerine üye olsun olmasın TTB NİN veya bi sendikanın veya bir sivil toplum kuruluşunun ya da hepsinin beraber(bakanlık yapmaz yapsada sonuçlarına güvenilmez!) tüm türkiyede branş branş tüm doktorlarla memnuniyet anketi yapması lazım, bence branş seçiminde direk etkisi olur yoksa bazıları severek bazı bölümleri istiyor ama sonrada çok mutsuz oluyorlar çünki ne kadar birşeyler biliyor olsanda işin içine girmeden veya o kadar emeğin sonunda ulaşacağın noktayı göremeden verdiğin kararlar istediğin gibi olmuyor.
Kullanıcı avatarı

#1722196  gönderen misafir
 13.05.2012 - 12:49:55
bu hastalar ve hasta yakınları insanı hasta eder.kaçanlara hak veriyorum.

#1722221  gönderen rekliox
 13.05.2012 - 13:03:50
norosirurjist yazdı:radyasyon onkolojisi. çocuk psikiatrisi.
evet bunlarda cok mantıklı ahh bide puanları yuksek olmasaydı :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8