Cuma , Ağustos 23 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Kullanıcı avatarı

Ankarada Ortopedi tercihi

#876217  gönderen fatih_02
 09.05.2010 - 20:30:46
arkdaşlar şimdiye kadar bi kaç hastaneyi gezdim konuştum ancak halen kesin bi karara varamadım. ancak 4 tercihim kesinleşti gibi de sıralamasını bilemiyorum ank üni, gazi üni, ank eah, numune eah.
bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen

Re: Ankarada Ortopedi tercihi

#876275  gönderen jamaican
 09.05.2010 - 21:19:19
ankara tıp ortopediyle konuştun mu?? kendi üniversitem olduğu için biraz fikrim var tabi ama ortopedistler sana daha iyi bilgi verirler.. gün aşırı nöbetle başlıyorlar.. nöbetlerde bildiğim kadarıyla yoğun.. ortalama 1 vaka bazen 2-3 vaka aldıkları oluyo bi gecede.. tabi çok değerli ve alanlarında adını duyurmuş hocaları var.. el cerrahisi,omurga cerrahisi,travma,protez,onkoloji var ve asistan grupları rotasyon yapıyorlar bu bölümler arasında..ankara tıpın iş yükü ağırdır,tüm bölümlerinin. iyi olduğu kadar yorucu biryer ama marka yerlerden biri bence..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#876738  gönderen fatih_02
 10.05.2010 - 10:42:21
ewet ank üniyle konuştum birçok hastanede olmayan onkoloji, el cerrahsi vb bölümleri var ancak asistandan çok hoca var orda. yani üstünde 35-40 tane adam olcak orda bu biraz sıkıntı olurmu bilimyorum. ayrıca cerrahi bölümlerde çömezler öğreneceği şeyi hocadan değil kıdemlisinden öğreniyor, hoca ise kendi işini yapıp gidiyo. hocalar iki yıllık asistanı bile tanımıyomuş orda doğrumu bilmiyorum. ayrıca hocalar vakaları asistanlara veriyo mu yani artroskopi artroplasti endoprotez gibi işlemleri en erken nezamn yapabiliyoruz. arkdaşım atatürk eah de 6. ayı ve şuana kadar 3 tane endosu 5 tane bimalleoları varmış. bunları gazi de 4 yılılk asistana yaptırıyolar.
ank üni nin aisstan ortamı da gazi gibi dğeil biraz soğuk geldi bana. ne diyosun hocam bu konuda

#876754  gönderen yagmurbulut
 10.05.2010 - 10:51:22
gazi mezunuyum.ortopedide arkadaşlarım var. 10 nöbetle başlıyor.10 nöbetle bitiriliyor. döneri maxdan alıyorlar. çok yoğun acili yer itibarıyla konya yolundaki tüm tk lar gazi acile gelir genelde.vaka için kendi çaban önemli.ama çok çeşitli vaka görüyorlar.polikliniği yoğun.genel olarak memnunlar ancak devlet hastanelerinde daha erken vaka yapılmaya başlanır ve tabiki daha çok vaka sayısıyla bitirilir..uzman olana kadar yorulursun ancak sonunda değer:)başarılar
Kullanıcı avatarı

#876827  gönderen fatih_02
 10.05.2010 - 11:29:58
benim araştırdığım kadarıyla

atatürk eah: ank da eah leri ve üniler arasında ilk tercih edilecek olan otopedi dal hastanesi olarak kurulmuş yer. ancak kadro açmadı :(

ank üni: 4 servis 14 asistan 17 prof var. ilk yıl günaşırı nöbet. ortpedinin olmayan branşı yok. her türlü vaka görüyosun ama sana nezamn vaka veriyolar bilmiyorum. toplamda 2700-3000 alıyolar. ank da puanı en yüksek ortpedi de burası.

gazi üni: 3 servis 20 asistan birçok prof (sayısını hatrılamıyorum şimdi :)var. fix nöbet 3 güne bir ancak 4 güne bire inecekelrini söylediler. el cerrahisi yeni açılacakmış. artroskopi de çok aktif değillermiş. ilk iki yıl sadece pansuman yapıyosun sadece baş asistanlıığn döneminde bir çok işlemi sana yaptırıyolar. fiziki şartları ve asistan ortamı bir numara. toplamda 3000-3300 alıyolar.

numune eah: 5 servis 40 asistan var. en oturmuş ortopedisi olan eah dir. fiziki şartları berbat. ilk 6 ay gün aşırı nöbet. 5 servisten ikisinin klinik şefleri sorunluymuş ama hangisi olduğunu tam oalrak hatıralmıyorum yanlış bilgi vermiyim. artroskopide çok yetersizlermiş. üni hastanesi gibi el cerrahisi ve onkolojisi yok. hastalrının yarısından çoğu ank dışından gelir. toplamda 3200-3300 alıyolar.

diğer eah lerini henüz sormadım bugün ank ve dışkapı eah sine gitcem inş. bunlara ekliceniz varsa veya diğer hastaneler hakkında yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.
ayrıca aeh mi yoksa üni mi seçmek daha iyi karar veremedim. klasik bilgi cerrahilerde eah ni seçin deniliyo. ancak bi tarafta da ank üni gibi marka hastaneler dururken nasıl davranmak lazım bilmiyorum. akademik kariyer ve parasal konuyu dışlarsak sizin tavsiyeniz nedir???

Re:

#876841  gönderen siwega
 10.05.2010 - 11:38:58
arkadasım senin için en güzeli olsun ama ben senin yerinde olsam İstanbulu daha cok düşünürüm cerrahilerde...Uzmanlarla nöbet tutan biri olarak İstanbuldan gelen uzmanla Ankaradan gelen sanki biraz farklı oluo gibi...ama tabi mekan da önemli istanbul sonucta keşmekeş geçim derdi ankara daha stabil...umarım en güzeli olur hakkında....
Kullanıcı avatarı

#876860  gönderen fatih_02
 10.05.2010 - 11:48:30
siwega tşk ederim inş hepimiz için hayırlısı olsun. ben de balta limanını çok istiyodum, şükür puanımda yetiyo ancak ailesel bi kaç nedenden dolayı ank yazmam gerekiyo.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#887475  gönderen imkb
 20.05.2010 - 14:16:15
arkadaşlar benim arkadaşım gazi ortopedideydi 2 sene sonunda istifa etti ortam iyi gibi geliyor ama hiçbişey öğrenmiyorsun pansumandan başka ve acaip yoğun ama bişey yapamıyorsun demişti. Ankara ortopedi için çok iyi diyordu. her türlü vaka varmış. Numune ortopediyi bitirmiş bir abi ile konuştum ortam kötü ancak mükemmel bir eğitim alıyorsun dedi.
En iyi ortopedi için de Dışkapı ortopediyi söyledi.

#4274605  gönderen kocakmd
 27.05.2019 - 16:45:40
Doctorpark yazdı:
15.01.2019 - 11:54:24
Ankara tıp ortopedi nasıl, Konya bir alternatif olabilir mi?
Ankara Tıp'ı gidip yerinde gördüm bu sene. Kıdem baskısı gayet bariz. Her gün takım elbise ve nöbet gecesi dahil günlük sakal tıraşı istiyorlar. Vaka çeşitliliği olsa da asistan biz vaka falan yapamıyoruz dedi. Peki bunlara rağmen neden yazdın dedim. Yazdım istifa ettim tekrar başladım burada çünkü en iyi özel hastaneler isminin altında Ankara Tıp Ortopedi yazıyorsa alıyor demişti. Sabah 6dan gece 11e kadar çalıştığını söyledi. :roll: