Pazartesi , Kasım 18 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

36 YAŞINDAYIM.ACİL Mİ BEYİN CERRAHİSİ Mİ?

#4308047  gönderen _ocean_
 12.09.2019 - 23:02:43
Selamlar arkadaşlar.ben göreve başladım başlayalı hep acilde çalıştım pratisyen olarak.36 yaşındayım.şimdi eylül tusundan 55 civarı bir puan bekliyorum.ama kafam çok karışık acaba acil tıp mı yazsam yoksa beyin cerrahisi mi diye.fikirlerinizi bekliyorum,özellikle bu branşta asistan olanlar yada bilgisi olanların.diğer branş önerisi olanlarda fikir verebilirler.saygılar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
pasture yazdı:
12.09.2019 - 23:19:54
Bence acil daha mantıklı, ama asistanlığını yapacaksan iyi bir yerde yap, mesela pamukkalede yapma!! Antalya veya hacettepede yap
akdeniz acile puanım yetmeyebilir.antalya eğitim araştırma yada sdü hakkında bilginiz var mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
_ocean_ yazdı:
12.09.2019 - 23:44:38
memluklu yazdı:
12.09.2019 - 23:24:10
Beyin cerrahisi yap
asiatnlığı çok yıpratıcı olur diye gözüm kesmiyor açıkçası.ama spesifik olması da cezbediyor.uzman olunca geliri ve vaka becerimiz nasıl oluyor acaba?
Valla hocam acilin curcunasindan iyidir , bazi geceler hic cagrilmazsiniz bile , icap nobeti tutar evinizde oturursunuz iste ne guzel, asistanlik heryerde zordur
Kullanıcı avatarı
_ocean_ yazdı:
12.09.2019 - 23:42:52
pasture yazdı:
Bence acil daha mantıklı, ama asistanlığını yapacaksan iyi bir yerde yap, mesela pamukkalede yapma!! Antalya veya hacettepede yap
akdeniz acile puanım yetmeyebilir.antalya eğitim araştırma yada sdü hakkında bilginiz var mı?
Sdu rahattir hemde cok rahat
Kullanıcı avatarı
_ocean_ yazdı:
12.09.2019 - 23:44:38
memluklu yazdı:
12.09.2019 - 23:24:10
Beyin cerrahisi yap
asiatnlığı çok yıpratıcı olur diye gözüm kesmiyor açıkçası.ama spesifik olması da cezbediyor.uzman olunca geliri ve vaka becerimiz nasıl oluyor acaba?
acilden bir nane olmayacağını anlamadıysanı acil yazın.yok anladım branşım olsun diyorsanız nrş,kvc güzel
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Hocam geçin aile hekimliğine, ya da yazın halk sağlığı. Acil,beyin cerrahisı, asistanlık, nöbetler, kıdem..uğraşılır mı bu yaştan sonra sizce? Yani rahat bölüm asistanlığı olsa bir derece. Nöbet usulü de çekilmez bir süre sonra.. Bazı şeyler de adama koyuyor bir süre sonra..
pasture yazdı:
Hocam bu söylediğinizin acil icin cokta gerekli olmadığı düşüncesindeyim.sizi boyle düşündüren nedir acaba paylaşırmısınız.sadece ogrenmek icin soruyorum yanlis anlamayın.

Re: 36 YAŞINDAYIM.ACİL Mİ BEYİN CERRAHİSİ Mİ?

#4308087  gönderen Wohe
 13.09.2019 - 01:06:36
Hep diyorum alttan pratisyen ordusu geliyor. Acil tıp uzmanlarının gerçek acil olabilecek vakalara bakacak konuma gelmesi yakın. 24 saatte 20 civarı primer hasta bakarsınız bir o kadar da danışılır ve günü kapatır 3-4 gün off kalırsınız. Önümüzde ki 7 yılda 100 bine yakın pratisyen mezun olacak(mevcut durumda uzman+pratisyen+asistan 130-140 bin civarı ) .Yarısı uzmanlığa başlasa kalan 50 bin hekim ortalama olarak şehir başına 600-700 pratisyen demek.Öte yandan aile hekimliğinin son sürat yaygınlaşmasını da düşünün. Tüm bunların yanında sözleşmeli hekimlikte de acil hekimlerinin önceliği var batıda bile kadroları oluyor.

Şahsen sevdiğim için radyoloji istiyorum ve ona yönelik yoğun tus çalışıyorum ama fazladan bir iki sınavda kazanamazsam elimde muhtemel kalacak 60 küsürlü puanla acil yazabilirim.