Salı , Ağustos 20 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

Re: Beyin Cerrahisi, Genel Cerrahi kıyas

#4232727  gönderen drmehmet71
 21.02.2019 - 16:06:56
dr.gokhan yazdı:
21.02.2019 - 01:32:36
drmehmet71 yazdı:
04.02.2019 - 00:56:56
ikisini de yap bence, en net bilgiyi böyle edinirsin :)
Kesin tanı metodu dediğin gibi hocam :D Ama non-invaziv bir şekilde çözmeye çalışıyorum içine girmeden :D
latife yapıyorum tabi ki umarım kızmadın :) gönlünden geçeni en iyi sen bilirsin onu dinle :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4232728  gönderen smilodon
 21.02.2019 - 16:31:27
nöroloji uzmanıyım

beyin cerrahi çok güzel bir bölüm bence polikliniğini bel ve boyun ağrıları oluşturuyor baş ağrısı için kullanılan ilaçlar migren ilaçları cerrahlara ödenmediği için nörolojinin tekelinde kalmış durumda ,bel ve boyun ağrılarında bu durum yok ftr ve nrş nin olduğu yerde hastanın beyin cerrahını daha üstün görmesi neticesinde poliklinikleri harbiden yoğun , cerrahi olarak obez immobill hareketsiz tatminsiz teyzeler cerrahiden sonra da çiçek gibi oldum çok mutluyum diyen görmedim

ameliyat fiyatları yüksek genel cerrahiye ye göre daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum, genel cerrahi daha sistemik hastalıkalrla uğraşan bir bölüm genel cerrah iyi dahiliye de bilir bilmelidir.

arasıında kalsam nrş seçerdim
Kullanıcı avatarı

#4232790  gönderen thebesiktas
 21.02.2019 - 20:04:36
İkisi arasında bence beyin cerrahi daha avantajlı... Acili genel cerrahiye göre nispeten daha az... Daha spesifik ve özelde çalışma olanağı olmadığı da yalan... Sadece fıtık cerrahisini öğrensen, özel hastaneler tarafından aranan adam olursun... Poliklinik hastası da sanıldığının aksine çoktur beyin cerrahinin...
Genel cerrahide acilden aranmadığın, ameliyathaneye girmediğin tek bir icap nöbeti olmaz...
Beyin cerrahinin acili kesinlikle genel cerrahiye göre az değil çevremde tercih edenlerden gördüğüm kadarıyla. Kafa travması apandisit gibi sabaha bırakılamıyor maalesef. Çok riskli ve uzun süren ameliyatları var. Malpraktis riski çok yüksek davalarda inanılmaz paralar isteniyor. Hekime şiddet de cabası. Kesinlikle çok çok istenmeden yapılabilecek bir bölüm değil. Ama idealist biri her bölüm gibi her ikisinide yapar tabii.

#4237187  gönderen fogly
 27.02.2019 - 23:31:40
Hitrisin yazdı:
03.02.2019 - 20:41:52
Hangisi daha çok çağrılır a takılmış adam
Buna takılan bu yerlerde ne işi var

Hemşire bin ağzından duydum
Ben bla blanin asistaniydim iyi drdu
Sonra başka beyin cerrahın yanına geçtim ameliyatta fıtığı ben gosterirdim biri ona ameliyat olacaktı hastaneden çıkarttım
Hasta seni tercih etmeyecekse o ışığı kendinde gormuyosan çöpçü ol daha iyi şerefini korumuş olursun
Başkası yapar sen ona bakma sen yapıp yapamayacağını bilmen lazım
Cerrah işte iyi yaparsan zengin olursun 55 yaşına kadar da belki hep öğrenci gibi olacan derler stres dedikodu bunlar olur bence sen kafan gotruecekm
Bugün prof burun ameliyatı yaptı noldu kız naz yapıyor dedi komada şuan
Gitti profun karışması kim ona amleyay olur şimdi halk komplikasyon riski bilmez reklam isime bakar
Bence kutsi karizmatik ama filimde
Bu arkadaş yabancı uyruklu mu? Yoksa Wernicke afazi mi var? Yoksa hepimizi disleksik yapıp rakip elemeye mi çalışıyor?

Yazısını okurken Türkçeyi unuttum.

#4237224  gönderen hominis1
 28.02.2019 - 00:03:24
fogly yazdı:
27.02.2019 - 23:31:40
Hitrisin yazdı:
03.02.2019 - 20:41:52
Hangisi daha çok çağrılır a takılmış adam
Buna takılan bu yerlerde ne işi var

Hemşire bin ağzından duydum
Ben bla blanin asistaniydim iyi drdu
Sonra başka beyin cerrahın yanına geçtim ameliyatta fıtığı ben gosterirdim biri ona ameliyat olacaktı hastaneden çıkarttım
Hasta seni tercih etmeyecekse o ışığı kendinde gormuyosan çöpçü ol daha iyi şerefini korumuş olursun
Başkası yapar sen ona bakma sen yapıp yapamayacağını bilmen lazım
Cerrah işte iyi yaparsan zengin olursun 55 yaşına kadar da belki hep öğrenci gibi olacan derler stres dedikodu bunlar olur bence sen kafan gotruecekm
Bugün prof burun ameliyatı yaptı noldu kız naz yapıyor dedi komada şuan
Gitti profun karışması kim ona amleyay olur şimdi halk komplikasyon riski bilmez reklam isime bakar
Bence kutsi karizmatik ama filimde
Bu arkadaş yabancı uyruklu mu? Yoksa Wernicke afazi mi var? Yoksa hepimizi disleksik yapıp rakip elemeye mi çalışıyor?

Yazısını okurken Türkçeyi unuttum.
:D :D fatal error 404
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4237279  gönderen dr.gokhan
 28.02.2019 - 02:01:54
Her baslikta bi seyler yapiyor olayli 😂
Hangisinin cok cagirildigina da takilirim, daha fazla kazandigina da takilirim. Akliniza gelen her seye takilabilirim cunku o isi hayat tarzi olarak da seciyorum bir anlamda sayin hitrisin. Gün gelir beyin cerrahisi halk sagligi arasinda da kalabilirim. Cerrah olmayi cok istiyorumdur ama saglikta siddetten bikmisimdir mesela. İnsaniz ve hayatimiza yon verirken az bile dusundugumuze inaniyorum.