Salı , Ağustos 20 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Kullanıcı avatarı

dahiliye için uzman ve asistan görüşleri :)

#3726934  gönderen aoera
 16.11.2016 - 23:38:47
cümleten iyi akşamlar:) bi tus macerasını atlattım ve 60 61 civarı bi puan bekliyorum. cerrahi yazmayı düşünmüyorum. malum çok gözde bölümler puanıma bi hayli uzak. puanımın yetceği bölümlerde de gerçi genel olarak bi memnunıyetsiz havası hakim ama gerçekten dahiliye yazılmaz mı? yani düz dahiliyeci de periferde bol hasta baktığından parası iyi en azından aç kalmaz bazı bölümler gibi. batıda da zaten çoğu branş benzer parayı alıyor. acili en azından çok yıpratıcı olmayan bi bölüm diye düşünüyorum.nöro veya göğüse göre. bunları da unutmayarak yol gösterici tavsiyelerinizi bekliyorum
Kullanıcı avatarı

Re: dahiliye için uzman ve asistan görüşleri :)

#3727079  gönderen Naruto
 17.11.2016 - 01:12:20
aoera yazdı:cümleten iyi akşamlar:) bi tus macerasını atlattım ve 60 61 civarı bi puan bekliyorum. cerrahi yazmayı düşünmüyorum. malum çok gözde bölümler puanıma bi hayli uzak. puanımın yetceği bölümlerde de gerçi genel olarak bi memnunıyetsiz havası hakim ama gerçekten dahiliye yazılmaz mı? yani düz dahiliyeci de periferde bol hasta baktığından parası iyi en azından aç kalmaz bazı bölümler gibi. batıda da zaten çoğu branş benzer parayı alıyor. acili en azından çok yıpratıcı olmayan bi bölüm diye düşünüyorum.nöro veya göğüse göre. bunları da unutmayarak yol gösterici tavsiyelerinizi bekliyorum
dahiliye her şeye bakar dostum hastanede, anlatmak gerekirse ; uzman olunca atandğın hastanede göğüs uzmanı yok mesela hoop dahiliyeci aranır veya kardiyolog yok hoop yine dahiliyeci aranır.Herkes 3 büyük şehirde çalışmak istediği için buralar da dolu o yüzden orta ölçekli bir şehirde çalışmak zorundasın.Her gelen hastaya istediği ilacı yazarsan ortalama bir para kazanırsın.Eniştem de dahiliyecidir hatta işinde baya iyidir,Ankara tıp'tan uzmanlığını almış.Ankara'da istediği parayı veren kimse olmamış o yüzden Tokat'a gitti.Halk sağlığı uzmanı ol daha iyi dostum hiç olmazsa uzman olunca il sağlık müdürü oluyorsun millet baya saygı duyuyor.Hele bir de siyasi arkan varsa sağlık bakanlığında genel müdürlüğe kadar yolun var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3727109  gönderen aoera
 17.11.2016 - 01:34:29
Naruto yazdı:
aoera yazdı:cümleten iyi akşamlar:) bi tus macerasını atlattım ve 60 61 civarı bi puan bekliyorum. cerrahi yazmayı düşünmüyorum. malum çok gözde bölümler puanıma bi hayli uzak. puanımın yetceği bölümlerde de gerçi genel olarak bi memnunıyetsiz havası hakim ama gerçekten dahiliye yazılmaz mı? yani düz dahiliyeci de periferde bol hasta baktığından parası iyi en azından aç kalmaz bazı bölümler gibi. batıda da zaten çoğu branş benzer parayı alıyor. acili en azından çok yıpratıcı olmayan bi bölüm diye düşünüyorum.nöro veya göğüse göre. bunları da unutmayarak yol gösterici tavsiyelerinizi bekliyorum
dahiliye her şeye bakar dostum hastanede, anlatmak gerekirse ; uzman olunca atandğın hastanede göğüs uzmanı yok mesela hoop dahiliyeci aranır veya kardiyolog yok hoop yine dahiliyeci aranır.Herkes 3 büyük şehirde çalışmak istediği için buralar da dolu o yüzden orta ölçekli bir şehirde çalışmak zorundasın.Her gelen hastaya istediği ilacı yazarsan ortalama bir para kazanırsın.Eniştem de dahiliyecidir hatta işinde baya iyidir,Ankara tıp'tan uzmanlığını almış.Ankara'da istediği parayı veren kimse olmamış o yüzden Tokat'a gitti.Halk sağlığı uzmanı ol daha iyi dostum hiç olmazsa uzman olunca il sağlık müdürü oluyorsun millet baya saygı duyuyor.Hele bir de siyasi arkan varsa sağlık bakanlığında genel müdürlüğe kadar yolun var.
onu çok sık duyuyorum her şeyde aranırısn diye ama sonuçta arayan da onun dahiliyeci olduğunu biliyo. atıyorum ben de acilde o tarz yerde orda nörocuyu göğüscüyü veya kardiyologu sıkıntılı durumda rahat bırakmaz ama dahiliye daha tecrübeli doktor ama sonuçta bilirkişi değil olarak görürdüm yani icaba gitmeden sevk vs ile sistem dönüyor diye düşünüyorum. benim şehrimdeki devlet hastanesinde dahiliyeciler 9 10 alıyor eğitimr aştırma kbbde de benzerini alıyolar misal. ondan maaş olarak yine biçok branşla aynı alır diyre düşünüyoeum. halk sağlığında falan gözüm yok hocam. dediğin şartlar olursa zaten doktor uzman olmana gerek yok dün yicek ekmek bulamayıp bugün milyonluk olan adamlar biliyorum :) doktor olunca bi de onun adamı bunu adamıyla falan uğraşamam valla
Kullanıcı avatarı

#3727119  gönderen Naruto
 17.11.2016 - 01:47:16
aoera yazdı:
Naruto yazdı:
onu çok sık duyuyorum her şeyde aranırısn diye ama sonuçta arayan da onun dahiliyeci olduğunu biliyo. atıyorum ben de acilde o tarz yerde orda nörocuyu göğüscüyü veya kardiyologu sıkıntılı durumda rahat bırakmaz ama dahiliye daha tecrübeli doktor ama sonuçta bilirkişi değil olarak görürdüm yani icaba gitmeden sevk vs ile sistem dönüyor diye düşünüyorum. benim şehrimdeki devlet hastanesinde dahiliyeciler 9 10 alıyor eğitimr aştırma kbbde de benzerini alıyolar misal. ondan maaş olarak yine biçok branşla aynı alır diyre düşünüyoeum. halk sağlığında falan gözüm yok hocam. dediğin şartlar olursa zaten doktor uzman olmana gerek yok dün yicek ekmek bulamayıp bugün milyonluk olan adamlar biliyorum :) doktor olunca bi de onun adamı bunu adamıyla falan uğraşamam valla
Hocam çalıştığın hastaneye göre değerlendirmek çok da doğru değil zira 5 alan dahiliyeci de var.Ayrıca herkes hastasını dahiliyeye vermeye çalışır.Bun,cr yüksek diye hellp sendromlu hastayı bile kadın doğum dahiliyeye vermeye çalışmıştı ki hellp send aleni kadın doğum hastasıdır.Geçen aylarda hemetolog bir meslektaşımıza konsülte edilen bir ortopedi hastası ex olduğu için ortopediste değil hematoloğa hapis cezası verildi o yüzden bu sistemde ne kadar az sorumluluk alırsan o kadar çok mutlu olursun.Seçim sizin tabiki ama benim amacım ilerde pişman olmamanız çünkü o kadar emek, para veriliyor ve bir istifa dlekçesi ile tüm emekler çöpe gidiyor :(
Kullanıcı avatarı

#3727137  gönderen aoera
 17.11.2016 - 02:24:10
Naruto yazdı:
aoera yazdı:
Naruto yazdı: dahiliye her şeye bakar dostum hastanede, anlatmak gerekirse ; uzman olunca atandğın hastanede göğüs uzmanı yok mesela hoop dahiliyeci aranır veya kardiyolog yok hoop yine dahiliyeci aranır.Herkes 3 büyük şehirde çalışmak istediği için buralar da dolu o yüzden orta ölçekli bir şehirde çalışmak zorundasın.Her gelen hastaya istediği ilacı yazarsan ortalama bir para kazanırsın.Eniştem de dahiliyecidir hatta işinde baya iyidir,Ankara tıp'tan uzmanlığını almış.Ankara'da istediği parayı veren kimse olmamış o yüzden Tokat'a gitti.Halk sağlığı uzmanı ol daha iyi dostum hiç olmazsa uzman olunca il sağlık müdürü oluyorsun millet baya saygı duyuyor.Hele bir de siyasi arkan varsa sağlık bakanlığında genel müdürlüğe kadar yolun var.
Hocam çalıştığın hastaneye göre değerlendirmek çok da doğru değil zira 5 alan dahiliyeci de var.Ayrıca herkes hastasını dahiliyeye vermeye çalışır.Bun,cr yüksek diye hellp sendromlu hastayı bile kadın doğum dahiliyeye vermeye çalışmıştı ki hellp send aleni kadın doğum hastasıdır.Geçen aylarda hemetolog bir meslektaşımıza konsülte edilen bir ortopedi hastası ex olduğu için ortopediste değil hematoloğa hapis cezası verildi o yüzden bu sistemde ne kadar az sorumluluk alırsan o kadar çok mutlu olursun.Seçim sizin tabiki ama benim amacım ilerde pişman olmamanız çünkü o kadar emek, para veriliyor ve bir istifa dlekçesi ile tüm emekler çöpe gidiyor :(
doğru diyorsunuz hocam hastane içinde sıkıntlı veya uğraşmak istenilmeyen hastayı herkes kaptırabildiğine kaptırıyor. yani cerrahi yapılmaz diyorum dahili branşların içinde hepsine bi sürü şey sayıyoruz sonuç olarak enfeksiyoncu da ağlıyo benzer şikayetleri söylüyo :Dben de emeğim bana pişmanlık olarak geri dönmesin diye bu başlığı açmak istedim ama o zman doktorluk yapmıcaz yani bi çözüme kavusturamadım açıkcası:/

#3727145  gönderen katzuvayn
 17.11.2016 - 02:59:45
Valla bende ayni durumdayim dahiliye ve acil arasinda kaldim ama acil uzmanligi daha mantikli gelmeye başladı iyi düşün derim
Kullanıcı avatarı

#3727253  gönderen aoera
 17.11.2016 - 13:26:26
katzuvayn yazdı:Valla bende ayni durumdayim dahiliye ve acil arasinda kaldim ama acil uzmanligi daha mantikli gelmeye başladı iyi düşün derim
valla hocam hergün düşünmekle geçiyor kaç gündür de bekliyoruz. çok düşünmenin de sonu hiçbişey yazmamağa çıkıyo yani. her konuda bişeyi de çok irdeleyince sonu hep olumsuz oluyo çünkü hiçbiri süper değil ya bu puan bandında. yeniden tus desen o da hiç cezbetmiyo sonu dane olur bilinmez çünkü kademe atlıcaksan yükseltceğin puan 5 6 olmalı falan. yani bi d ebenim gördüğüm millet doktorluktan istifa etmiş her yazılanı kafamıza taksak 3 bölüm harici yazmıcan yani o sonuç çıkıyo insan muallakta kalıyo ondan baya :/
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3727285  gönderen hasels
 17.11.2016 - 15:01:29
dahiliyeci olmak isteyene halk sağlığı yaz demek çok acayip.idealist doktorlar sayesinde tıp gelişiyor.. bence bir miktar da memleketi düşünmek lazım. dahiliyeciler çatır çatır hasta tedavi ediyor bence cezbedici. hep olumsuz yönleri konuştukça uzmanlığı geçtim doktorluk bile yapası gelmiyor insanın..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3727286  gönderen aoera
 17.11.2016 - 15:10:35
hasels yazdı:dahiliyeci olmak isteyene halk sağlığı yaz demek çok acayip.idealist doktorlar sayesinde tıp gelişiyor.. bence bir miktar da memleketi düşünmek lazım. dahiliyeciler çatır çatır hasta tedavi ediyor bence cezbedici. hep olumsuz yönleri konuştukça uzmanlığı geçtim doktorluk bile yapası gelmiyor insanın..[/qu
aynen hocam baktıkça iyi bişey yazan yok herkes kötü anı üstünde duruyor da o zman doktorluk yapmıcan yani. herkes kendi istediğine uygun bi branş seçmeli benim doktorluktan çekincem veya korkum yok klinisyen de olmak istiyorum. o durumda dahili branşları ele alınca yine en idare edilebileni dahiliye gibi geliyor. keza uzman olunca herkes şikayetçi ama acilde yatıyorum diyen dahiliyeci duymadım :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3727556  gönderen aoera
 17.11.2016 - 22:35:18
ultraviyole yazdı:Mesajım şurada dursun Nisandan sonra lazım olacak :)
aynı yolun yolcusuyuz desene :D

Re:

#3727595  gönderen byab
 17.11.2016 - 23:06:16
Bence ne istediginizze karar vererek yola cikin. Birakin parayi pulu sani sohreti, acilini servisini vs. Omrun boyunca en cok plk.yapacaksin ve dahiliye plk. Yapmak seni mutlu edecek mi? Bunu bi dusun once bence. (Ne istiyorum degil de ne istemiyorum'dan yola cikarak elinde bir tek dahiliye kalan , dahiliye yazan , dahiliye istifali birinden nacizane tavsiye)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3727615  gönderen soneryakamoz
 17.11.2016 - 23:18:22
Konu ne ara halk sağlığına geçmiş merak ettiğim durum

O dediğin il sağlık müdürleri, sağlık bakanlığı müdürlükleri-sekreterliklerinin de emin ol içerisinde tek tük halk sağlığı uzmanı vardır, neredeyse hepsi pratisyen ve de yandaş...

Herkes en iyi bildiği bölüm hakkında yorum yapsa daha sağlıklı fikirler ortaya çıkacak gibi. Pek çok tıp yolcusu forumdaki bilgilere bakarak ne seçeceğine yön veriyor malesef...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3727690  gönderen aoera
 18.11.2016 - 00:11:22
byab yazdı:Bence ne istediginizze karar vererek yola cikin. Birakin parayi pulu sani sohreti, acilini servisini vs. Omrun boyunca en cok plk.yapacaksin ve dahiliye plk. Yapmak seni mutlu edecek mi? Bunu bi dusun once bence. (Ne istiyorum degil de ne istemiyorum'dan yola cikarak elinde bir tek dahiliye kalan , dahiliye yazan , dahiliye istifali birinden nacizane tavsiye)
nerden istıfalısınız hocam siz. geçmiş olsun öncelikle. valla insanın önünde 3 yol var tercihte. istiyosa cerrahi , aman hasta görmim zihniyetiyle yazılcak bölümler veya poliklinik yapan dahili bölümler. benim iistediğim şey de sonuncusu oluyo yani onla ilgili bi sıkıntım yok. gidip de çok ciddi bunalmadan kararımı değiştircek bi olay olmadan doktorluk duygumdan vazgeçmem. valla okuyorum ediyorum dahili blümlerden biri hakkında iyi yorum olumlu bi ifade ben görmedim okumadım. o açıdan tartınca yine dahiliye mantıklı geldi bana başta yandal vs falan diye elemiştim ama öyle bi tavırla bölüm kalmıyo :D işte bu noktada aile hekimliği mi diyodum onda da şuan bile çok boş da olsam hep bi tamamlanmamış hissi veya eksiklik hissetcem ondan yüzümü dahiliyeye çevirdim açıkcası
Kullanıcı avatarı

Re:

#3727705  gönderen sistermary
 18.11.2016 - 00:20:25
istediğin bişey yoksa, ama temel bilim cerrahi istemiyorsan, klinik istiyorsan ama ille de şu diye de bir hedef hayal yoksa, hasta takip ederim, işleri çeviririm, sorumluluk alırım, çalışırım , işten kaçmam ama öyle işkolik de değilim dersen dahiliye dünyasına hoşgeldiniz :D

dahiliyeci olunur, hem de gayet güzel olur, ama gül gülistan değil, zorlukları var ama öğrendikçe acından zevk almaya başlarsın, sonrası iyilik güzellik , puanlar açıklansın hele bir, siz şimdi tatilinizi yapın, uzunnn vizitler için kondisyon lazım :D

#3727776  gönderen isolde
 18.11.2016 - 10:05:58
2 aylık dahiliye uzmanıyım. dahiliyenin rahat olup olmaması ve kazancı tamamen bulunduğunuz hastanenin ve ilin kosulları ile ilglili.

diğer yandaların ve özellikle kardiyoloji ve göğüsün olduğu bir hastanede iseniz kralsınız. acilden neredeyse hiç aranmazsınız. (Dün nöbetciydim 1 kez arandım :)

genel olarak poliklinik yoğundur ama hastalar genelde bellidir. işin içinden cıkamazsan yandala gönderirsin. en son top sende kalmaz hiç bir zaman.

özelde benim gördüğüm bulunduğun ile ve hasta sayına bağlı değişmekle birlikte 10000-20000 arası kazanılabiliyor. tabi 10000 in üstü biraz kişisel performansına bağlı.

firmalar her daim cevrenizdedir, kongre vs sıkıntısı cekmezsiniz.

olumsuz tarafı performans bazı hastanelerde düşük olabiliyor. 100 hasta bakıp ortalamayı tutturamama gibi durumlar can sıkıcı olabilir. ama bir cerrahın aldığı riski de almazsınız.

ben genel olarak cok seviyorum dahiliyeyi. ben nispeten cook rahat bir yerdeyim ama yoğun bi yerde olsam da severdim. biraz ne beklediğinize bağlı. sorular varsa alabilirim.