Pazartesi , Kasım 18 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23

#3962438  gönderen Caroticus
 08.08.2017 - 02:56:42
Göz uzmanlarından yorum alabilir miyiz?
Kullanıcı avatarı

#3962468  gönderen Jeanne
 08.08.2017 - 03:10:05
Minikmavi yazdı:Arkadaşlar benimde bi katkım olsun bu başlığa; 2.5 yıllık pediatri Asistanı olarak sakın sakın pediatriyi yazmayın inanılmaz bir lağım çukuru ömür boyu ya nöbetçi ya icapçı olursunuz... çocuk hastalar bi arkanızı dönersiniz kçtüleşiverir. Yani tuttuğunuz nöbetlerde de uyumazsınız. Bide sadece çocukla değil o çok sevgili şımarık çok bilmiş analarıyla uğraşırsınız. .mesela motor mental retarde bi çocuğu vardır bu vatandaşın evde bakmaz sıkılmıştır getirir atar önüne sen çabalar durursun bide benim Harika baktığım mükemmel çocuğuma bakmadın diye hakaret eder sana.. bide o prematüreler yok mu Allah Allah komplikasyon şarı sizi hayattan soğutur.. adam 27 haftalık doğurmuş bide seni dava eder sen şöyle yaptın böyle yaptın diye... hocaları genelde psikopat olurlar sağolsunlar nöbetler düşsün çömez geldi dersin olmaz der pediatri nöbette öğrenilir der... bakın sizi uyarıyorum Allah'ını seven canını seven pediatriyi yazmasın... bu devirde yapılacak iş değil... hele hele balcalı pediatri aman der susarım .. kolay gelsin😁
Özür dilerim ama 'neden pediatriyi biraktim' hikayenin altı çok boş
Eksileri artıları tabii ki var, daha önce yazmıştım biseyler ama pediatride çok bilmiş anneler var da diğer branşların hasta yakınlarının ruh hali çok mu normal
27 haftalık doğurmuş bir de dava ediyor derken yani kimse 27 hafta olunca bu kadar yeter çıkarayım da dışarda büyüsün artık demiyor. Gereksiz davalar tabii ki çok açıyorlar ama hem erken doğurmuş hem dava açıyor gibi bir bakış açısı yok. Bi komplikasyon oluyor da doğuyor, bizim işimiz de bunu yönetmek.
Malpraktis yoksa istediği kadar dava etsin bilirkişi durumu yazar.
Hocalar hakkındaki genellemeni de yakıştıramadım. Her branştan malign insanlar çıkabilir ama çok değer verdiğim 25 tane falan hoca sayabilirim, sadece benim tanıdığım.
Umarım yeni seçiminden mutlu olursun ama bu yorumları yeni mezun çocuklar okuyup fikir edinmeye çalışıyor. Biraz dikkatli olmakta fayda var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3962490  gönderen 77tus77
 08.08.2017 - 03:25:54
Nörolog yokmu bişeyler anlatsın??
Kullanıcı avatarı

Re:

#3962549  gönderen jimmy
 08.08.2017 - 04:48:22
drfgh yazdı:6 yıl okumak,yüzlerce sınavlar sözlüler komiteler.. derma ftr için miydi,mesleki tatmin hiç mi istemiyorsunuz anlamyorum ki..
mesleki tatmin kişiden kişiye değişir . Ayrıca kapatalım gidelim abi o zaman bu bölümler doktorluk değilse kimsenin ihtiyacı yoksa .
Kullanıcı avatarı

#3962617  gönderen Minikmavi
 08.08.2017 - 13:29:12
Jeanne yazdı:
Minikmavi yazdı:Arkadaşlar benimde bi katkım olsun bu başlığa; 2.5 yıllık pediatri Asistanı olarak sakın sakın pediatriyi yazmayın inanılmaz bir lağım çukuru ömür boyu ya nöbetçi ya icapçı olursunuz... çocuk hastalar bi arkanızı dönersiniz kçtüleşiverir. Yani tuttuğunuz nöbetlerde de uyumazsınız. Bide sadece çocukla değil o çok sevgili şımarık çok bilmiş analarıyla uğraşırsınız. .mesela motor mental retarde bi çocuğu vardır bu vatandaşın evde bakmaz sıkılmıştır getirir atar önüne sen çabalar durursun bide benim Harika baktığım mükemmel çocuğuma bakmadın diye hakaret eder sana.. bide o prematüreler yok mu Allah Allah komplikasyon şarı sizi hayattan soğutur.. adam 27 haftalık doğurmuş bide seni dava eder sen şöyle yaptın böyle yaptın diye... hocaları genelde psikopat olurlar sağolsunlar nöbetler düşsün çömez geldi dersin olmaz der pediatri nöbette öğrenilir der... bakın sizi uyarıyorum Allah'ını seven canını seven pediatriyi yazmasın... bu devirde yapılacak iş değil... hele hele balcalı pediatri aman der susarım .. kolay gelsin😁
Özür dilerim ama 'neden pediatriyi biraktim' hikayenin altı çok boş
Eksileri artıları tabii ki var, daha önce yazmıştım biseyler ama pediatride çok bilmiş anneler var da diğer branşların hasta yakınlarının ruh hali çok mu normal
27 haftalık doğurmuş bir de dava ediyor derken yani kimse 27 hafta olunca bu kadar yeter çıkarayım da dışarda büyüsün artık demiyor. Gereksiz davalar tabii ki çok açıyorlar ama hem erken doğurmuş hem dava açıyor gibi bir bakış açısı yok. Bi komplikasyon oluyor da doğuyor, bizim işimiz de bunu yönetmek.
Malpraktis yoksa istediği kadar dava etsin bilirkişi durumu yazar.
Hocalar hakkındaki genellemeni de yakıştıramadım. Her branştan malign insanlar çıkabilir ama çok değer verdiğim 25 tane falan hoca sayabilirim, sadece benim tanıdığım.
Umarım yeni seçiminden mutlu olursun ama bu yorumları yeni mezun çocuklar okuyup fikir edinmeye çalışıyor. Biraz dikkatli olmakta fayda var.
Burada uzun uzun şöyle oldu da böyle oldu da pediatriyi bırakıyorum diye anlatacak değilim..merak eden özelden yazar konuşuruz.hocalar hakkındaki görüşlerim yakıştırma değil bizzat gerçekler ayrıca siz yakıştırın yada yakıştırmayın diye yazmıyorum tamda o yeni mezun çocuklar burayı okusun Pediatriden uzak dursun diye yazıyorum..lafımın sözümün sonuna kadar arkasındayım pediatriden uzak durun gençler yapılacak iş değil.haa bu arada ben zaten mutluyum

Re:

#3962735  gönderen drpony
 08.08.2017 - 16:47:43
psikiyatri uzmanları görüş bekliyoruz

Re:

#3962805  gönderen coo_ll_ook
 08.08.2017 - 17:56:06
Aile Hekimi Uzmanlığı

Avantajları:
36 aylık asistanlık sürecinin 18 ayı rotasyon olup bu rotasyonların bir kısmında primer sorumlu değilsin ( genel cerrahi, kardiyoloji),
Rotasyonlar dışında herhangi bir nöbet tutumuyor yani sadece mesai saatleri.
Hastanın beklentisi düşük oluyor.
Anlaşması kolay hastalarla ilgilenip işlerini görüp (dm, ht, koah, troid hastaları) geçimsiz, ajite hastaları ilgili yandala göndermesi kolay
Ht dm vs hastalar var ilaçlarını yazarken genel durumları ve hastalıın gidişatını sorgulamak mesleki tatmini artırır.
Hastane ortamının huzursuz gürültülü ve kaosundan uzak olan asm lere geçme avantajı
İzine çıktığınız zaman eğer diğer asm deki iş arkadaşları ile anlaşabiliyorsanız ücret kesintisi olmuyor.
Dezavantajları
Rotasyon sürecinde sürekli yer değiştirildiği için ortama oryantasyon yorucu oluyor, kadın doğum, pediatri ve dahiliye de nöbetler oluyor ve primer hasta takip ediyorsun.
Göğüs hastalıkları rotasyonunda asistan az ise tek başına nöbete bile kalabiliyorsun ( yoğun bakım, acil kons ve servis)
Atama neredeyse %95 ilçe devlet hastanelerine oluyor ve zaten türkiyedeki çoğu ilçe devlet hastanesi döner dağıtmıyor, dağıtsa bile ortalamayı yakalamak çok zor ( neseki 4924 var :))
Aile hekimliği sisteminde iyi yerler büyük ölçüde kapılmış durumda siteme geçmek bayağı zor oluyor.
Defin nöbetleri bazen can sıkıcı olabiliyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3962806  gönderen coo_ll_ook
 08.08.2017 - 17:56:21
Aile Hekimi Uzmanlığı

Avantajları:
36 aylık asistanlık sürecinin 18 ayı rotasyon olup bu rotasyonların bir kısmında primer sorumlu değilsin ( genel cerrahi, kardiyoloji),
Rotasyonlar dışında herhangi bir nöbet tutumuyor yani sadece mesai saatleri.
Hastanın beklentisi düşük oluyor.
Anlaşması kolay hastalarla ilgilenip işlerini görüp (dm, ht, koah, troid hastaları) geçimsiz, ajite hastaları ilgili yandala göndermesi kolay
Ht dm vs hastalar var ilaçlarını yazarken genel durumları ve hastalıın gidişatını sorgulamak mesleki tatmini artırır.
Hastane ortamının huzursuz gürültülü ve kaosundan uzak olan asm lere geçme avantajı
İzine çıktığınız zaman eğer diğer asm deki iş arkadaşları ile anlaşabiliyorsanız ücret kesintisi olmuyor.
Dezavantajları
Rotasyon sürecinde sürekli yer değiştirildiği için ortama oryantasyon yorucu oluyor, kadın doğum, pediatri ve dahiliye de nöbetler oluyor ve primer hasta takip ediyorsun.
Göğüs hastalıkları rotasyonunda asistan az ise tek başına nöbete bile kalabiliyorsun ( yoğun bakım, acil kons ve servis)
Atama neredeyse %95 ilçe devlet hastanelerine oluyor ve zaten türkiyedeki çoğu ilçe devlet hastanesi döner dağıtmıyor, dağıtsa bile ortalamayı yakalamak çok zor ( neseki 4924 var :))
Aile hekimliği sisteminde iyi yerler büyük ölçüde kapılmış durumda siteme geçmek bayağı zor oluyor.
Defin nöbetleri bazen can sıkıcı olabiliyor.

#3962915  gönderen dr-racer
 08.08.2017 - 19:55:22
Naruto yazdı:
0z yazdı:
Naruto yazdı: Hocam periferde urologlar maddi sıkıntı çekiyor. Tanıdığım iki urolog var ikisi de zorunludan sonra istifa edip özele geçmeye çalıştı fakat büyük şehirlerde iş bulamadılar. Biri iş yeri hekimliği yapıyor bir tanesi de ilaç mümessili oldu ki bunlardan biri hacettepe, diğeri de ankara yüksek ihtisas çıkışlı.
Hocam ürolojinin gelir durumu dediğim gibi bulunduğun yerin coğrafi özelliklerine ve senin elindeki sisteme bağlı. Çok küçük yerlerde gelir kötü; büyük merkezlere çok yakın yerlerde de gelir kötü fakat doğuda büyük ilçelerde ve anadoludaki üniversite olmayan illerde geliri iyidir.

Kendi adıma yorum yapmam doğru olmaz malum sünnet sezonundan yeni çıktık - sünnet bereketi bize de geldi :D Seneye bu dönemler daha iyi fikir verebilirim :)
Hocam maddi sıkıntı çekmiyorsanız sevindim sizin adınıza çünkü urolog arkadaşlar maddi olarak sıkıntıda.Kazancınız daim olsun.
hocam maddi sıkıntı derken hangi rakamlardan bahsediyoruz ? aynı rakam biri için düşük gelirken bir başkası için tatmin edici olabilir

#3962986  gönderen Caroticus
 08.08.2017 - 22:03:44
[quote:="Caroticus"]Göz uzmanlarından yorum alabilir miyiz?[/quote:]

+

#3965461  gönderen burhanselvan
 12.08.2017 - 17:19:12
DrAnandamid yazdı:Hocam iyi gunler ben daha once forumdan sormustm ama 1-2 tane daha sorcgm sey vardi.

1-Sua izni boyunca hastaneden gelen bi kazanc yok sanrm.?
2-Buyuk sehirde ve periferde uzman maas araligi nedir hocam? Son olarak
3-Hastanelerde radyoloji uzmani sayisi yeterlimi hocm siz 2 gun icap tutuyrm dedinz ya onu aklim almadi. Radyolojinin biraz farkli bi mesaisi var sanrm. Biraz aydinlatrsanz cok tesekkur ederim hocam cok istedigm bi brans cnku. Smdiden tesekkur ederim
Sayın DrAnandamid;

Ben Mersin şehir hastanesinde çalışıyorum. Sorularınıza sırayla cevap vereyim.

1- Şua izni boyunca maaş+sabit döner veriliyor. Performans dönerde de bir kayıp yaşamıyoruz. Bizim hastanemizde yaklaşık 50 bin puan topladığımızda tavan döner veriliyor. Ayın kaç günü çalıştığınız önemli değil. Bizde ayın 15 inde izne çıkıp 1 ay izin yapıp takip eden ayın 15 inde göreve başlıyoruz. Biraz sıkı çalışınca 15 günde 50 bin puan yapılabiliyor. Böylece performans dönerinde de bir sıkıntı yaşamıyoruz.

2-Uzman maaşı olarak kastettiğiniz şey herhalde toplam gelir. Maaş+sabit döner+performans döner olarak radyoloji uzmanlarının ne kadar kazandığını

http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... sc&start=0

forumda yazmıştım. Ordan okuyabilirsiniz.

3- Hastanede şu anda 16 tane radyoloji uzmanı var. Herkes ayda 2 icap nöbeti tutuyor.
Radyoloji çok özel bir branş.Çalışma koşulları çok esnek, performans sıkıntısı neredeyse yok. teknolojiyle çok sıkı fıkı, ayrıca öğrenmeye devamlı açık ucu bucağı yok.
Bizim hastanede yarım gün ultrason yapıyoruz. Bunu haftalık dönüşümlü yapıyoruz.Yani bir hafta öğlene kadar, sonraki hafta öğleden sonra vs..Geri kalan zamanda da rapor okuyoruz. Ayda ortalama BT ve MRG karışık 1000 rapor okuyoruz.Tabi bu da esnek, bazı günler 100 rapor yazarken, bazı günler hiç yazmadığım oluyor. Ayrıca yakın zamanda internet sunucularının yenilenmesi ile evden rapor yazma imkanına da kavuştuk. Dediğim gibi, teknoloji ile çok iç içeyiz :D

Çok istediğim bölüm diye yazmışsınız, umarım radyolojiyi kazanırsınız. Başarılar dilerim :)

Re:

#3965465  gönderen 77tus77
 12.08.2017 - 17:32:36
nöroloji;
üniversite asistan maaşı?
çalışma koşulları
nöbet sayıları
vs..vs...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3965496  gönderen DrAnandamid
 12.08.2017 - 19:21:12
burhanselvan yazdı:
DrAnandamid yazdı:Hocam iyi gunler ben daha once forumdan sormustm ama 1-2 tane daha sorcgm sey vardi.

1-Sua izni boyunca hastaneden gelen bi kazanc yok sanrm.?
2-Buyuk sehirde ve periferde uzman maas araligi nedir hocam? Son olarak
3-Hastanelerde radyoloji uzmani sayisi yeterlimi hocm siz 2 gun icap tutuyrm dedinz ya onu aklim almadi. Radyolojinin biraz farkli bi mesaisi var sanrm. Biraz aydinlatrsanz cok tesekkur ederim hocam cok istedigm bi brans cnku. Smdiden tesekkur ederim
Sayın DrAnandamid;

Ben Mersin şehir hastanesinde çalışıyorum. Sorularınıza sırayla cevap vereyim.

1- Şua izni boyunca maaş+sabit döner veriliyor. Performans dönerde de bir kayıp yaşamıyoruz. Bizim hastanemizde yaklaşık 50 bin puan topladığımızda tavan döner veriliyor. Ayın kaç günü çalıştığınız önemli değil. Bizde ayın 15 inde izne çıkıp 1 ay izin yapıp takip eden ayın 15 inde göreve başlıyoruz. Biraz sıkı çalışınca 15 günde 50 bin puan yapılabiliyor. Böylece performans dönerinde de bir sıkıntı yaşamıyoruz.

2-Uzman maaşı olarak kastettiğiniz şey herhalde toplam gelir. Maaş+sabit döner+performans döner olarak radyoloji uzmanlarının ne kadar kazandığını

http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... sc&start=0

forumda yazmıştım. Ordan okuyabilirsiniz.

3- Hastanede şu anda 16 tane radyoloji uzmanı var. Herkes ayda 2 icap nöbeti tutuyor.
Radyoloji çok özel bir branş.Çalışma koşulları çok esnek, performans sıkıntısı neredeyse yok. teknolojiyle çok sıkı fıkı, ayrıca öğrenmeye devamlı açık ucu bucağı yok.
Bizim hastanede yarım gün ultrason yapıyoruz. Bunu haftalık dönüşümlü yapıyoruz.Yani bir hafta öğlene kadar, sonraki hafta öğleden sonra vs..Geri kalan zamanda da rapor okuyoruz. Ayda ortalama BT ve MRG karışık 1000 rapor okuyoruz.Tabi bu da esnek, bazı günler 100 rapor yazarken, bazı günler hiç yazmadığım oluyor. Ayrıca yakın zamanda internet sunucularının yenilenmesi ile evden rapor yazma imkanına da kavuştuk. Dediğim gibi, teknoloji ile çok iç içeyiz :D

Çok istediğim bölüm diye yazmışsınız, umarım radyolojiyi kazanırsınız. Başarılar dilerim :)
Cok teşekkür ederim hocam ben mersinliyim bu arada :)
Heryerde 16 radyolog olmaz elbet siz baya kalabalikmissiniz. :)) Verdiginiz bilgiler icin cok teşekkür ederim hocam. Insallah kismet olur banada.

Re:

#3965531  gönderen Piaventi
 12.08.2017 - 20:20:56
ZZORO yazdı:
fruktozamin yazdı:Kardiyoloji Uzmanı görüşlerimi belirteyim
1.Yazmayın
2.Yazmayın
3.Yazmayın
4.Tüm uyarılara rağmen yazarsanız siz kaşındınınz demektir
Eksileri
-Yoğun çok ama çok yoğundur.Aklınıza belen tüm dahili branşların abuk sabuk konsultasyonlarıyla uğraşırsın.Nöroloji size danışmadan hasta yatırmak istemez taburcu etmek istemez.Ortopedisi,anestezi,cerrahı illallah ettirir
-Acile gelen tüm gerçek acillerin %30-40 kardiyolojik acildir veacil uzmanı olmadığı acillerde 15 yaşındaki göğüs ağrısına da aralar,sepsideki hastanın trop yüksek diye de ararlar.
-Girişim imkanı yoksa döner alamazsın.Dermatolog 10 sivilce sıkar 50 puan.Ortopedinin alçısını teknisyen yapar osuruktan bir çok yapmadıkları isı kodlarlar.Senin ise ekon 20 puan eforun 10 puandir.ekg yorumuna puan vermezler ama herkes sana ekg danışır.
-İnvazivin varsa biraz para kazanırsın ama yine gecen gündüzün yoktur.Aldığın radyasyonun haddi hesabı yoktur.Radyologlar invaziv yapmasada mesaisi 3'te biter gider senin nöbet cıkışı 5'e kadar hasta bakman istenir,dayatılır.

Artısı
-Ben göremedim yazdığıma pişmanım puanları artık çok düştü dahada düşer.En riskli hasta grubuyla uğraşıp dermatoloji,ftr gibi brañşlardan az kazanmak için *** olmak gerekir.Biz yandık siz yanmayın evinize gidince aranmayacağınızi bilerek güzelce vakit geçireceğiniz branşları yazın

Bir kardiyoloji asistanı olarak yazdıklarınızın altına imzamı atarım.

kardiyonun bu halini gorunce uzuluyorum gercekten 56 ıle alan kardıyo gordu bu gozler. kardıyo cerrahi branslarla sizin deyiminizle tatmın olarak yarısan bi brans. insana haz veren bir yer ama bu kadar yorulmak 12 nbetle baslamak hic aklıma yatmıyor. bi aptallık yapıp tekrar girip kardıo falan yazmam umarm.

#3965532  gönderen hypatiaa
 12.08.2017 - 20:37:09
Nöroloji hakkında da bilgi istiyoruz
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23