Cuma , Ekim 18 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

Sağlık bakanlığı kadrosuyla alakalı

#3425576  gönderen aqua5
 03.01.2016 - 09:00:42
Şu an kadrom halk sağlığında. sağlık bakanlığı kontenjanı yazmayı düşünüyorum.
Burada başladıktan sonra istifa etme durumu olursa yeniden eski yerime halk sağlığı kadroma mı geliyorum. Çalışmaya devam edersem maaş geri ödemesi yapmam gerekmeyecek diye bir yazı okudum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Sağlık bakanlığı kadrosuyla alakalı

#3425706  gönderen Dr_fb03
 03.01.2016 - 14:52:27
2016tusbirincisi yazdı:
aqua5 yazdı:Bilen yok mu ???
Asistanlığa başladın diyelim ki 7 ay çalıştın ve istifa ettin eski yerine geçersin ve en az 7 ay çalışmalısın bu durumda maaş ödemesi yapmazsın
Istifa değil asistanlıktan feragat edip,eski çalıştığın kadron olduğu yere döneceksin.
İşte bunun ismi istifa etmek değil feragat etmek oluyor. Geri döneceğiniz yer eğer mecburi hizmetiniz bitmemişse ve şayet eski yerinizde yer varsa eski yerinize atanabiliyorsun , mecburi hizmet bitmişse C veya D illerinden birine atanıyorsunuz. Bence geri döneceğiniz yeri Bakanlığı arayıp sorun
Dr_fb03 yazdı:
2016tusbirincisi yazdı:
aqua5 yazdı:Bilen yok mu ???
Asistanlığa başladın diyelim ki 7 ay çalıştın ve istifa ettin eski yerine geçersin ve en az 7 ay çalışmalısın bu durumda maaş ödemesi yapmazsın
Istifa değil asistanlıktan feragat edip,eski çalıştığın kadron olduğu yere döneceksin.
Aynen
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009