Cuma , Ekim 18 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

Re:

#3402369  gönderen filozofyadamall
 17.12.2015 - 03:19:39
tusuyerimkiben yazdı:Genel mesleki bıkkınlık bence temel sebep..
Yoksa sevdigi işi yapan kac insan mutsuz olur?
Tekrar başa dönsem tıp?? Fakat uzmanlık tercihimi cok doğru yaptığımı , beklentimin fazlasını bulduğumda anladım..üstelik asistanlığımın en zor zamanları geçti gibi..
Kaçımız tıp tercihinde hayalleri pesinde koşup yakalayiverdi..
Temel bilimlerde mutlu olacağını bile bile hala toplum baskısı ile klinik tercih yapan arkadaşım hic de az değil...
Ve unutmayın arkd.lar tüm yorumlar kisilerin kendi tecrübe, algı, beklentisi düzeyinde..
Bana sorsanız bölüm yapılacak en güzel uzmanlık alanı, ama benden sonra başlayan arkadaşım birkaç gün once istifa etti.. Hangimizin yorumlarıyla hayatınıza yön verirsiniz??
Kendinizi sorgulayın once ne istiyorsunuz? Gelecek beklentiniz ne?
Gidin görün tabii ama , asistanlık ömrümüzden calınmış 3-5yıldır. Bunu kabullenmek ilk şart olmalı..
Asistanım, 30küsür saat oturma fırsatım olmayan nöbet tutmuşlugum var, geçince unutuyoruz endişe etmeyin :) sadece anılarda kalıyor hepsi :)

Re:

#3402370  gönderen filozofyadamall
 17.12.2015 - 03:20:35
tusuyerimkiben yazdı:Genel mesleki bıkkınlık bence temel sebep..
Yoksa sevdigi işi yapan kac insan mutsuz olur?
Tekrar başa dönsem tıp?? Fakat uzmanlık tercihimi cok doğru yaptığımı , beklentimin fazlasını bulduğumda anladım..üstelik asistanlığımın en zor zamanları geçti gibi..
Kaçımız tıp tercihinde hayalleri pesinde koşup yakalayiverdi..
Temel bilimlerde mutlu olacağını bile bile hala toplum baskısı ile klinik tercih yapan arkadaşım hic de az değil...
Ve unutmayın arkd.lar tüm yorumlar kisilerin kendi tecrübe, algı, beklentisi düzeyinde..
Bana sorsanız bölüm yapılacak en güzel uzmanlık alanı, ama benden sonra başlayan arkadaşım birkaç gün once istifa etti.. Hangimizin yorumlarıyla hayatınıza yön verirsiniz??
Kendinizi sorgulayın once ne istiyorsunuz? Gelecek beklentiniz ne?
Gidin görün tabii ama , asistanlık ömrümüzden calınmış 3-5yıldır. Bunu kabullenmek ilk şart olmalı..
Asistanım, 30küsür saat oturma fırsatım olmayan nöbet tutmuşlugum var, geçince unutuyoruz endişe etmeyin :) sadece anılarda kalıyor hepsi :)
hocam bolumunuz ne ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009