Pazar , Eylül 15 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

#3402066  gönderen 2588
 17.12.2015 - 00:21:32
Evet...
Burasi ilginc ve garip bi hal almis...
Yeni nesil burdan okuyup okuyup bunalima giriyodur...

Yazin abi kardiyo dahiliye pediatri
Yogun mogunda degil abarti yorumlar cogu....

Sanirsin 36 saat deliksiz ayaktasin...
En kötü yerde bile iki uc saat uyursun...
Vucudun alisamayacagi hic bi sey yok...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402083  gönderen DoktorSedef
 17.12.2015 - 00:34:38
Aile hekimligi düşünülebilir hem yoğunluğu yok hemde parası iyi

Re:

#3402086  gönderen dedekorkut
 17.12.2015 - 00:37:17
drtus.com'da abartılı bir karamsarlık hakim ama reelde ben böyle kötü düşünenlere fazla rastlamadım.. klavye başında insan içini dökerken abartıyor galiba..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402088  gönderen KuRSuN87
 17.12.2015 - 00:38:21
site aile hekimleriyle dolu da ondan bence bu durum :D..herkes onu bunu kötüleyip durmuş :D..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402099  gönderen burakb
 17.12.2015 - 00:46:06
dedekorkut yazdı:drtus.com'da abartılı bir karamsarlık hakim ama reelde ben böyle kötü düşünenlere fazla rastlamadım.. klavye başında insan içini dökerken abartıyor galiba..
ankara da yazacağım bölümleri gezdim de mükemmel mutluyuz aman iyiyiz şöyle güzeliz diyen olmadı. biri hatta başka bölümü önermeyi geç tıptan vazgeç bence gibi önerilerde bulundu. yani genel bi karamsarlık mevcut benim gözlemlediğim

Re:

#3402103  gönderen le_sultan_rouge
 17.12.2015 - 00:46:52
Çocukları sevsem hiç düşünmez pediatri yazardım. Ama ağlama sesine tahammül 0
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3402118  gönderen dedekorkut
 17.12.2015 - 00:52:40
burakb yazdı:
dedekorkut yazdı:drtus.com'da abartılı bir karamsarlık hakim ama reelde ben böyle kötü düşünenlere fazla rastlamadım.. klavye başında insan içini dökerken abartıyor galiba..
ankara da yazacağım bölümleri gezdim de mükemmel mutluyuz aman iyiyiz şöyle güzeliz diyen olmadı. biri hatta başka bölümü önermeyi geç tıptan vazgeç bence gibi önerilerde bulundu. yani genel bi karamsarlık mevcut benim gözlemlediğim
hocam işte biraz da kişisel bir durum bu.. ben 15 nöbet tutup nöbet olmadığı günler evde canım sıkılıyor diyen kadın doğum asistanı da gördüm, neyse ki pediatri yazmışım diyeni de.. ama kimisi de FTRden bıkıyor mutsuz oluyor.. genelleme yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402125  gönderen burakb
 17.12.2015 - 00:54:31
dedekorkut yazdı:
burakb yazdı:
hocam işte biraz da kişisel bir durum bu.. ben 15 nöbet tutup nöbet olmadığı günler evde canım sıkılıyor diyen kadın doğum asistanı da gördüm, neyse ki pediatri yazmışım diyeni de.. ama kimisi de FTRden bıkıyor mutsuz oluyor.. genelleme yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum..
gidip görünce kafam iyice karıştı açıkcası
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402162  gönderen DrGulsever
 17.12.2015 - 01:04:34
Çoğu kişi artık mesleğin hasta görme ve tedavi kısımlarını kaldıramıyor. Asistanlık her yerde zor meşakkatli.

Re:

#3402185  gönderen dedekorkut
 17.12.2015 - 01:10:26
burakb yazdı:
dedekorkut yazdı:
burakb yazdı: ankara da yazacağım bölümleri gezdim de mükemmel mutluyuz aman iyiyiz şöyle güzeliz diyen olmadı. biri hatta başka bölümü önermeyi geç tıptan vazgeç bence gibi önerilerde bulundu. yani genel bi karamsarlık mevcut benim gözlemlediğim
gidip görünce kafam iyice karıştı açıkcası
hocam insan kendini iyi tanımalı kolay değil bir ömür yapılacak işi seçiyoruz..

Re:

#3402191  gönderen tusuyerimkiben
 17.12.2015 - 01:11:43
Genel mesleki bıkkınlık bence temel sebep..
Yoksa sevdigi işi yapan kac insan mutsuz olur?
Tekrar başa dönsem tıp?? Fakat uzmanlık tercihimi cok doğru yaptığımı , beklentimin fazlasını bulduğumda anladım..üstelik asistanlığımın en zor zamanları geçti gibi..
Kaçımız tıp tercihinde hayalleri pesinde koşup yakalayiverdi..
Temel bilimlerde mutlu olacağını bile bile hala toplum baskısı ile klinik tercih yapan arkadaşım hic de az değil...
Ve unutmayın arkd.lar tüm yorumlar kisilerin kendi tecrübe, algı, beklentisi düzeyinde..
Bana sorsanız bölüm yapılacak en güzel uzmanlık alanı, ama benden sonra başlayan arkadaşım birkaç gün once istifa etti.. Hangimizin yorumlarıyla hayatınıza yön verirsiniz??
Kendinizi sorgulayın once ne istiyorsunuz? Gelecek beklentiniz ne?
Gidin görün tabii ama , asistanlık ömrümüzden calınmış 3-5yıldır. Bunu kabullenmek ilk şart olmalı..
Asistanım, 30küsür saat oturma fırsatım olmayan nöbet tutmuşlugum var, geçince unutuyoruz endişe etmeyin :) sadece anılarda kalıyor hepsi :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3402207  gönderen spiderman86
 17.12.2015 - 01:17:36
Hocam bölğm hakkında fakültede ön bir tercihiniz olmadıysa tercih için araştırma yaparken asistanlara veya ea hastanesi uzmanlarına sormayın devlet hastanesinde asistanı olmadan çalışan uzmanlarla konuşun onları daha yalın halde gözlemleyebilirsiniz. Hangi bölümü seçerseniz seçin hep başka bölümler içinizde kalacak ideallerinizin peşinden koşmadıysanız eğer. Temel bölümdeyim daha bugün fakültemin önünden geçerken keşke genel cerrahi yazsaydım dedim sonra neden temel yazdığımı düşündüm o sesi bastırdım. Bir ömür de böyle geçecek sanırım:)

#3402365  gönderen filozofyadamall
 17.12.2015 - 03:17:54
[quote:="2588"]Evet...
Burasi ilginc ve garip bi hal almis...
Yeni nesil burdan okuyup okuyup bunalima giriyodur...

Yazin abi kardiyo dahiliye pediatri
Yogun mogunda degil abarti yorumlar cogu....

Sanirsin 36 saat deliksiz ayaktasin...
En kötü yerde bile iki uc saat uyursun...
Vucudun alisamayacagi hic bi sey yok...[/quote:]

hocam dalga mi geciyorsunuz yoksa. ciddi misiniz

Re:

#3402368  gönderen filozofyadamall
 17.12.2015 - 03:19:00
tusuyerimkiben yazdı:Genel mesleki bıkkınlık bence temel sebep..
Yoksa sevdigi işi yapan kac insan mutsuz olur?
Tekrar başa dönsem tıp?? Fakat uzmanlık tercihimi cok doğru yaptığımı , beklentimin fazlasını bulduğumda anladım..üstelik asistanlığımın en zor zamanları geçti gibi..
Kaçımız tıp tercihinde hayalleri pesinde koşup yakalayiverdi..
Temel bilimlerde mutlu olacağını bile bile hala toplum baskısı ile klinik tercih yapan arkadaşım hic de az değil...
Ve unutmayın arkd.lar tüm yorumlar kisilerin kendi tecrübe, algı, beklentisi düzeyinde..
Bana sorsanız bölüm yapılacak en güzel uzmanlık alanı, ama benden sonra başlayan arkadaşım birkaç gün once istifa etti.. Hangimizin yorumlarıyla hayatınıza yön verirsiniz??
Kendinizi sorgulayın once ne istiyorsunuz? Gelecek beklentiniz ne?
Gidin görün tabii ama , asistanlık ömrümüzden calınmış 3-5yıldır. Bunu kabullenmek ilk şart olmalı..
Asistanım, 30küsür saat oturma fırsatım olmayan nöbet tutmuşlugum var, geçince unutuyoruz endişe etmeyin :) sadece anılarda kalıyor hepsi :)