Pazartesi , Eylül 16 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

Re:

#3396177  gönderen FeqeTeyran
 10.12.2015 - 15:45:13
goingunder yazdı:karar verdikten sonra sıralamayı nasıl yapacaksınız ? eski puana göre mi yüksekten düşüğe
hocam siralama tabiki sizin isteginize gore olmali. neden puana gore siralayasiniz ki.

#3396215  gönderen drcemkcmz
 10.12.2015 - 16:43:57
samechenko yazdı:Drcemkcmz hocam, bir yıl öncesinin taban puanlarını dikkate almanızı öneririm. En yüksekten başlayarak ankara pediatriye gelene kadar baktığımız zaman 2014 eylül sınavında toplamda 24 kadro varken bu yıl aynı üniversiteler toplamda 33 kadro acmis. Eylül 2014de ankara pediatrinin siralamasinin puan karşılığına bakınca, 2015 eylülde bu puan yaklaşık olarak 62.7 ye tekabül ediyor. Yukaridaki yorumumda belirttiğim gibi, bolumun popülaritesi de taban puaninda önemli fakat pediatrinin popülaritesinin son yıllarda arttığını dusunmuyorum. Bu nedenle (ki bu benim kendi fikrim) ankara pediatrinin taban puaninin bu sınavda 61.5 in üzerine çıkmayacağını, altında olabileceğini dusunuyorum.
inşallah hocam inşallah :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3396255  gönderen goingunder
 10.12.2015 - 17:20:22
FeqeTeyran yazdı:
goingunder yazdı:karar verdikten sonra sıralamayı nasıl yapacaksınız ? eski puana göre mi yüksekten düşüğe
hocam siralama tabiki sizin isteginize gore olmali. neden puana gore siralayasiniz ki.
şimdi yazacağım pediatrilerin hangisi gelirse gelsin gideceğim ama gelme ihtimalini arttırmak adına bir etkisi olmaz mı ? yine kontenjan sayısı da aynı şekilde mesela 10 kontenjanlı yeri 6 kontenjanlı yerin üstüne yazmak şansı artırmaz mı?

Re:

#3396808  gönderen FeqeTeyran
 11.12.2015 - 01:42:14
goingunder yazdı:
FeqeTeyran yazdı:
şimdi yazacağım pediatrilerin hangisi gelirse gelsin gideceğim ama gelme ihtimalini arttırmak adına bir etkisi olmaz mı ? yine kontenjan sayısı da aynı şekilde mesela 10 kontenjanlı yeri 6 kontenjanlı yerin üstüne yazmak şansı artırmaz mı?
hayir hocam hicbir faydasi olmaz. neresi gelirse giderim diyor olsaniz bile yapacaginiz şudur :
en çok isteidiginiz yerden başlayarak en az istediginiz yere kadar, puana bakmadan yazin. mesela ben 1e dicle ortopedi, 2ye antep ortopedi yazacam. halbukî antepin taban puan geçen tusta daha yuksek. ama sonuçta ben daha çok dicle istiyorum.
dediginiz şey mecburi hizmet atamasi için geçerli. orada 1.tercihinizde daha oncelikli oluyorsunuz. ama burada siralamanin gelme ihtimali açisindan bir etkisi yok.