Perşembe , Eylül 19 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

Re: Psikiatri artıları eksileri

#3378365  gönderen tosun06
 24.11.2015 - 12:08:22
Buradaki çoğu arkadaş psikiyatri yi seçmenlerini rahat, ben anne olmak istiyorum, acil é gitmek istemiyorum gibi nedenlerle açıklıyor. Çoğunun üst tercihi derma crs Ftr falan ama eğer biri gercekten severek gelirse hasts görüşmelerinde daha başarılı olabilir gibi geliyor bana

#3378376  gönderen dedekorkut
 24.11.2015 - 12:25:03
tosun06 yazdı:Buradaki çoğu arkadaş psikiyatri yi seçmenlerini rahat, ben anne olmak istiyorum, acil é gitmek istemiyorum gibi nedenlerle açıklıyor. Çoğunun üst tercihi derma crs Ftr falan ama eğer biri gercekten severek gelirse hasts görüşmelerinde daha başarılı olabilir gibi geliyor bana
abi sen psikiyatriye mi gectin ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3378619  gönderen tusuyorum87
 24.11.2015 - 16:31:53
Psikiyatriden dahiliye ye geçen bir arkadaşım var kişi uygun olmayınca olmuyor sanırım
Asla yapamayacağım bir bölüm internken nöbetleri kabus gibi geçerdi ama seven biri için hobi gibi bir bölüm olduğunu düşünüyorum

#3378653  gönderen tosun06
 24.11.2015 - 17:02:30
dedekorkut yazdı:
tosun06 yazdı:Buradaki çoğu arkadaş psikiyatri yi seçmenlerini rahat, ben anne olmak istiyorum, acil é gitmek istemiyorum gibi nedenlerle açıklıyor. Çoğunun üst tercihi derma crs Ftr falan ama eğer biri gercekten severek gelirse hasts görüşmelerinde daha başarılı olabilir gibi geliyor bana
abi sen psikiyatriye mi gectin ?
Norolojinin psikiyatri rotsyonu var

#3379603  gönderen xeyder
 25.11.2015 - 21:57:16

Hocam sizin kıyas şansınız daha uygun... noro mu yaptığından tatmin oluyor yoksa psikiyatri mi?...

Yani hangisinin mesleki tatmini daha iyi...?

Çünkü iki bölüm için de hastalarına çok fayda saglayamiyolar... onca yıl ugrasiyosun dönüp ben ne yaptım diye bakınca koca bi hiçle karşılaşiyosun diyorlar....

Nedir durum? ?

#3379712  gönderen blameitonme
 26.11.2015 - 01:03:54
psikiyatriye zor diyen insan psikiyatristtir ve o rahata alışmıştır..
insan psikolojisi hep aynı, kimse işinin kolay olduğunu söylemez, herhangi bir meslek grubu bile.
çünkü üstünüze ne kadar yük konursa yine aynı hissedersiniz ister çok olsun ister az.
dolayısıyla psikiyatristler de yoğun olduklarını düşünüyorlar haliyle psikiyatrist olursanız yoğun olduğunuzu düşüneceksiniz.
ancak bu algı farklılığının ötesinde bir de fiziksel zorluk var ki nöbet tutmaktan koşturmaktan ötürü olan işte onu farklı bölümlrde farklı yaşarsınız.
psikiyatri asistanı sabah uykusunu almış kahvaltısını yapmış saçını maşalamış gelir diğer birçok bölüm için bu söylediğim şeyler baya lüks
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3379889  gönderen tusuyorum87
 26.11.2015 - 03:38:48
blameitonme yazdı:psikiyatriye zor diyen insan psikiyatristtir ve o rahata alışmıştır..
insan psikolojisi hep aynı, kimse işinin kolay olduğunu söylemez, herhangi bir meslek grubu bile.
çünkü üstünüze ne kadar yük konursa yine aynı hissedersiniz ister çok olsun ister az.
dolayısıyla psikiyatristler de yoğun olduklarını düşünüyorlar haliyle psikiyatrist olursanız yoğun olduğunuzu düşüneceksiniz.
ancak bu algı farklılığının ötesinde bir de fiziksel zorluk var ki nöbet tutmaktan koşturmaktan ötürü olan işte onu farklı bölümlrde farklı yaşarsınız.
psikiyatri asistanı sabah uykusunu almış kahvaltısını yapmış saçını maşalamış gelir diğer birçok bölüm için bu söylediğim şeyler baya lüks
Bence o dediğiniz kişiye bağlı radyolog olup homeless gibi gezen tipler de var kadın doğumda olup dermacı gibi topuklu ayakkabıyla fönlü makyajlı gezenler de
Kullanıcı avatarı

#3379918  gönderen dejinasal
 26.11.2015 - 06:02:48
tusuyorum87 yazdı:
blameitonme yazdı:psikiyatriye zor diyen insan psikiyatristtir ve o rahata alışmıştır..
Bence o dediğiniz kişiye bağlı radyolog olup homeless gibi gezen tipler de var kadın doğumda olup dermacı gibi topuklu ayakkabıyla fönlü makyajlı gezenler de

aynen o homeless benım işte gördüğün :D

#3379992  gönderen caquash
 26.11.2015 - 13:54:26
tosun06 yazdı:nöroloji asistanıyım psikiyatride rotasyonerim .

buraya gelmeden böyle bir yerin olacağına inanamazdım bile .

o kadar yatış o kadar rahat ki yani saat 9:30 da ilaçlarınıomı çekip hoca iel vizit yapmış oluyorum.orderları verdikten sponra bütün gün boş boş muhabbet .

istenen bir tek kons bile olay oluyor . dün ben baktım bugün sen .

psikiyatride huzur var genÇler ya .

yoğun bakım yhok kötü hasta yok aspirasyon solunum sıkımntısı yok kalp yetmezliği aby yok .

kafa rahat .

tek nöbet tutuyoruz nöroloji asistanları psikiyatride .geçen pazar nörolojide nöbetçi arkadaş 18 kons baktı . ben psikiyatride cuma pazar nöbetçiyidm 0 kons geldi ya 0 .

avrupa yakasından 11 bölüm izledim . o kadar rahat.

öte yandan ben bu ülkede neye göre asistan açıldığını alayamıyorum

psikiyatrinin 16 asistanı var nöroloji nin 7 asistanı var .birde bunların çoğu ilacı biz.im ilacımızı alzheimer ilaçlarını yazabiliyorlar.duydu durum düzenleyici olarak antiepileptik yazıyorlar.

ya pek çok smyulenebilirde

KAFA YORUCU ŞÖYLE BÖYLE DİYEBİLİRLER.

AMA eğer biri size psikiyatri asistanlığı zor diyorsa

BİLİN Kİ YALAN SÖYLÜYOR. KESİNLİKLE ÇOK RAHAT. FTR DEN BİLE RAHAT
dostum bil ki rotasyonerlere çok fazla hata yaptıkları için fazla iş verilmez bu çarpık algının kaynagı yüksek olasılıkla bu durumla ilgili, işin içine girmeden sorunları anlaman mümkün değil, ayrıca ben nöroloji rotasyonu yaparken nöroloji ile ilgili seninle aynı düşünceleri paylaşıyordum.

#3380039  gönderen caquash
 26.11.2015 - 15:15:42
blueeyess yazdı:1. herkesın ıdda ettıgı gıbı gerçekten sade bır yatış bölumu mü ?
2.Asistanlıga başladıgınızda ne tur zorluklarla karşılaştınız ne ler hıssettınız ?
3.Başlangıçtakı önyargılarınız nelerdi? Önyargılarınızı yıktınızmı yoksa haklımı çıktınız ?
4.Meslegın gelecegı hakkında neler düşünüyorsunuz perıfere çıktıgınızda ?
5.Bu gun tusa gırseydınız aynı puanı alsaydınız yıne psıkıyatrı yazarmıydınız?
6. tedavisinde en çok zorlandıgınız hasta gurubu ve tedavıye en çok yanıt veren hasta profıllerı hakkındakı dusunceleriniz?
7. Hasta hekim ilişkisinde ne gibi sıkıntılar oluyo?

bılgılerınızı paylaşırsanız bızıde aydınlatırsınız
1-yatış asistan sayısına göre değişir aynı hastanede bile 1 yıl asistan gelmediğinde bölüm hızlıca malignleşir, yazacağın yerde çömez asistan başına düşen yatan hasta sayısından, oranın rahatlığı hakkında bilgi edinebilirsin, örnek olarak bazı yerlerde çömez 20-30 yatan hasta takip etmek zorunda kalırken, bazı yerlerde(bildiğim kadarıyla bir kaç yerde) en fazla 3-4 hasta takip eder arada ciddi bir uçurum var yani.

2-asistanlığa başladığında her yerde ve her bölümde yaşanacağı kadar en az 6 ay kadar uyum sorunu yaşarsın bu psikiyatriye özgü değildir.

3- ön yargım yoktu, halada yok, olması için bir sebep yok zaten

4-Periferde diğer bölümlere göre çok daha rahat bir bölümdür ancak aynı oranda eline geçen parada düşer, yani rahatlık huzur getirmiyor hak ettiğin ücreti alamadığın için sinirini bozuyor.

5- asistanı bol rahat olduğunu bildiğim bir kaç yer dışında başka tercih yapmazdım evet yine psikiyatri yazarım.

6- tedaviye yanıt genel olarak %80 civarı, açıkcası bu yanıt oranına ulaşan herhangi bir dahili veya cerrahi branş olduğunu düşünmüyorum, bu açıdan tatmin edici, depresyon, anksiyete tedavisi rahattır, bipolar ve psikoz periferde ilk atakla sana gelmez, remisyon döneminde ilaç veya rapor yazdırmaya gelir bu yüzden seni zorlamaz, merkezde atakta hastalar olabilir ama bunların tedaviyle düzeldiğini görmek yada kısmen düzeldiğini görmek insanı mutlu ediyor.

7-hasta hekim ilişkisi sana kalmış, her hekimin farklı kişilik özellikleri mevcut bu süreç içinde kendiliğinden oluşur, uzman olunca patron sensin sinirlenmemek kaydıyla istediğini yapabilirsin.

#3380351  gönderen tusuyorum87
 26.11.2015 - 22:50:20
Kardiyodakilere de rotasyonda gögüs çok rahat gelir ertesi gün erken çıktıgın için ama asistanı gece hiç uyumaz rotasyoner olmak çok farklı
Nörologlar kendilerini psikiyatristlerle kıyaslıyorlar hep halbuki çok farklı şeyler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009