Çarşamba , Eylül 18 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3318003  gönderen dr_nlp
 25.09.2015 - 05:07:04
istemediğiniz yeri yazmayın arkadaşlar sonrası istifa ve vakit kaybı...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3318094  gönderen dejinasal
 25.09.2015 - 15:45:15
Burada sacma sapan baskasinin hakkina giriosun muabbeti yapan insanlaro anlamiyorum. Bu sinav siralama sinavi siralamam senden onceyse ben zaten sendn daha avantajli bi konumu haketmisim senin ne istediginin bi onemi yok ister yazarim gitmem ister yazmam ister yqzar giderim istifa ederm. Bu arkadaslar ellerinden bi hak aliniyor tribindeler ama birakn bu tripleri bos muabbetleri daha cok calisip o simariklik yapio dedigin adamin onune gec o zaman bos muabbet yapacagina

Re:

#3318193  gönderen wappo
 25.09.2015 - 18:26:24
qqvpp yazdı:
DustyBrain yazdı:"İnsan" olmamış oluyorsunz, herşeyden önce.

Bir meslektaşınızın aylarca hazırlandığı ve istediği bir bölümü " yeaaa nolucaaak yhaaa" diye yazıp gitmezseniz, o meslektaşınızın istediği bölüme gidememesine sebep oluyorsunuz. O bölümün bir süre daha asistansız kalmasına sebep oluyorsunuz. Hepsi de 25 yaşına gelmiş bir insanın, hayatıyla ilgili çok önemli bir kararda marketten alacağı dondurmaya karar verirkenki laçkalığını üstünden atamamasından ötürü.

Bu işler bu kadar basit işler değil. Bu lanet TUS süreci hemen hepimizin aşması gereken, bir doktorun hayatına başlaması için son engel neredeyse. Şımarıklığa, kararsızlığa, laçkalığa prim verilecek bir süreç değil.

İzin alın, istifa edin gidin, arkadaşlarınızdan borç alın yoksa paranız, kredi çekin, istediğiniz bölümü gidin görün. Hepsini gezin. Hem kendiniz, hem de diğer meslektaşlarınız için. Kararınızı verin, yazın ve gidin.

Ben yazıp başlamasaydım ya da başlayıp ilk ayımda istifa etseydim kendimden utanırdım. Özsaygımı uzun süre toplayamazdım, "ben bu kadar şuursuz muyum ya?" diye. Başlarsın, 6 ay, 1 yıl denersin, olmuyorsa olmuyordur, istifa edersin. Ama diğer türlüsü çocukluktan başka bir şey değil. Şahsınız özelinde söylemiyorum bunu. Ancak büyümemiz lazım artık. Ciddi bir tercih yaptığımızın farkında olmamız lazım. Hem kendi hayatımızı, hem de başkalarının hayatını etkiliyoruz.

Çocuk oyuncağı değil bu.
cevaplarınız ve ahlak dersleriniz için teşekkürler, ama yine de kayıt yaptırmazsam o bölüm ek yerleştirmeye açılmıyor mu? o şekilde hem biri mutlu olmuş olur düşük puanla girerek, hem de bölüm asistansız kalmamış olur.

ama ek yerleştirmeye açılmıyor diyorsanız başka. ben böyle biliyorum.

neyse sonuc olarak gitmeyecegim yeri tercih etmeyecegim.

ayrıca diğer arkadaşara cevap olarak, başkası etkilenir diye değil de tus'ta puanım kesilir diye vazgeçmeme şaşırmanızı anlayamadım, tus'ta başkası üzülmesin diye bildiklerimizi işaretlemeyelim o zaman. insanın önce kendi menfaatini düşünmesi çok doğal.
sağlam cevap olmuş :wink: