Pazartesi , Ağustos 26 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Kullanıcı avatarı

Re: il mi ? bolum mu ? lutfen yorum bekliyorum..

#4275288  gönderen drbyzgl
 29.05.2019 - 13:07:24
babaronaldo yazdı:
29.05.2019 - 12:48:41
Ayrıca hala il diyenleri görüyorum. İstediğiniz ya da istemediğiniz ilde 4-5 yıl yaşayacaksınız. Ama o bölümde ömür boyu çalışacaksınız. Karar vermek çok zor olmasa gerek
Bölüm ömür boyu güzel kalmayabilir ama şehir ömür boyu güzel kalır . Zaten zorunluların nerelere çıktığı da malum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drbyzgl yazdı:
29.05.2019 - 13:07:24
babaronaldo yazdı:
29.05.2019 - 12:48:41
Ayrıca hala il diyenleri görüyorum. İstediğiniz ya da istemediğiniz ilde 4-5 yıl yaşayacaksınız. Ama o bölümde ömür boyu çalışacaksınız. Karar vermek çok zor olmasa gerek
Bölüm ömür boyu güzel kalmayabilir ama şehir ömür boyu güzel kalır . Zaten zorunluların nerelere çıktığı da malum.
Sanki o şehirde ömür boyu yaşayacakmış gibi konuşmayın. Ayrıca bölüm derken sevilen bölümü kastediyorum. Güzel algısıyla yaklaşılan bölümleri değil.
İkisi de. 5 yıl yaşanılacak yer insana çok şey katar ya da çok şey götürür, elbette bir yeri güzel yapan insanlardır falan filan ama şehrin dinamikleri adeta hayatını şekillendirir, karakterine etkir. Bölüm için alternatifler varsa, şehirle iyi bir kombinasyon yapmak en güzelidir. "Alternatif yok ve eskiden beri tek hayalim xxx bölümü, başka bir şey asla yapamam!" düzeyinde bir bölüm varsa akıllarda, şehirden fedakarlık yapmak mantıklı olur tabi. Ama asistanlık gelip geçici, her yerde geçer savına asla katılmıyorum. Asistanlık gelip geçer ama hele ki uzmanlıkta istediğin şehirde yaşama ihtimali çok düşük olan böyle bir mesleğin üyeleriyken, en güzel yıllarınız neden hiç istemediğiniz bir şehirde geçsin ve gitsin?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4275571  gönderen Sui
 30.05.2019 - 10:22:13
Bölümüne gore değişir bazı bölümlerin asistanlığı beter oluyor hocam geçtim şehri yaşadığını bile anlamıyor insan.Birde eğer büyük şehirler olmuyorsa onlara yakin yerler olabilir izin haftasonu vs kolaylıkla gidip gelebilirsiniz kocaeli bu yüzden çok tercih edilir mesela kırıkkale olabilir yine ordu hatay bolu...
Hangisinde daha çok para kazanılıyorsa o. Ben Doğuda asistanlık yapıyorum ve batıdaki meslektaşlardan neredeyse 2 katı maaş alıyorum. Nasıl oluyor derseniz geliştirme ödeneği, doğu ödeneği, ek döner sayesinde. Para olmadıktan sonra büyükşehirde yaşamışsın ne önemi var?

#4275574  gönderen sheean
 30.05.2019 - 10:43:40
İli seçince seçilecek bölüm becerilecekse il
Bölümü seçince bölüm beceri lecekse meslek olarak devam edilecekse bölüm
Pratisyenlik veya ASM varsa ve rahatsa bir sonraki tuslar belki 30 yaşları beklemek de bir seçenek
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4275577  gönderen Drtatlı
 30.05.2019 - 11:00:46
deoksiriboz yazdı:
30.05.2019 - 10:40:21
Hangisinde daha çok para kazanılıyorsa o. Ben Doğuda asistanlık yapıyorum ve batıdaki meslektaşlardan neredeyse 2 katı maaş alıyorum. Nasıl oluyor derseniz geliştirme ödeneği, doğu ödeneği, ek döner sayesinde. Para olmadıktan sonra büyükşehirde yaşamışsın ne önemi var?
Aynen hocam.mesela İstanbulda derma sadece mesleki tatmin sağlar. Param yok pulum yok, malım mülküm olmasın ziyanı yok derseniz yazın.. tabiii aramızda istanbulda derma kazanacak babayiğit varsa :lol: