Salı , Ağustos 20 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: intörnlükte erasmus??

#4279305  gönderen Perfectoo
 13.06.2019 - 19:59:35
3 ay yaptım iyiki yapmışım hatta keşke daha önceden öğrenim hareketliligiyle daha uzun süre yapsaymisim.firsat olursa asistanken de gitmek istiyorum.kotuleyenlere bir ise yaramıyor diyenlere kulak asmayin bu programda herkes kendi hikayesini yazar bana kattığı şeyler çok fazla sizlere de katacaktır.ilerde iş güç varken bu kadar vakit bulunamayabilir 1 hafta tatil yapmakla birkaç ay bir ülkede yaşamak bambaşka seyler.biraz bile hevesiniz varsa kesinlikle tavsiye ediyorum.

#4279309  gönderen Busra96
 13.06.2019 - 20:09:17
Perfectoo yazdı:
3 ay yaptım iyiki yapmışım hatta keşke daha önceden öğrenim hareketliligiyle daha uzun süre yapsaymisim.firsat olursa asistanken de gitmek istiyorum.kotuleyenlere bir ise yaramıyor diyenlere kulak asmayin bu programda herkes kendi hikayesini yazar bana kattığı şeyler çok fazla sizlere de katacaktır.ilerde iş güç varken bu kadar vakit bulunamayabilir 1 hafta tatil yapmakla birkaç ay bir ülkede yaşamak bambaşka seyler.biraz bile hevesiniz varsa kesinlikle tavsiye ediyorum.
Hocam nerede yaptınız? Bir de okul uzaması gibi bir durum söz konusu oldu mu? Ben de pediatri için gitmek istiyorum 3 aylığına, zaten intörnlüğü burada zulüm gibi geçiyor daha kötü olmaz diye düşünüyorum.

#4279353  gönderen Perfectoo
 13.06.2019 - 23:25:20
Busra96 yazdı:
13.06.2019 - 20:09:17
Perfectoo yazdı:
Hocam nerede yaptınız? Bir de okul uzaması gibi bir durum söz konusu oldu mu? Ben de pediatri için gitmek istiyorum 3 aylığına, zaten intörnlüğü burada zulüm gibi geçiyor daha kötü olmaz diye düşünüyorum.
Stajlari zaten dekanlık gitmeden onaylıyor inceliyor intornlukte kredi ya da staj suresinin birinin uyması yetiyor yani uzamaz zaten uyusmuyorsa gondermezler ama intornlukte ayarlamak daha kolay diğer senelere göre.Sadece eğer son stajlarını alırsan geriye dönerken okula ordan getirdigin evrakları birakicaksin onu dekanlık onayliyacak o işler uzarsa biraz sorun olabilir o yüzden son stajlarini burda almak daha güvenli.intornluktede ben zorlari burda yaptım birşey kacirmayim diye seçmeli ve basit stajlari bıraktım ama hiç gerek yokmuş intornlukte pek bişi ogrenmiyorsun zaten dekanlık bazı stajlari burda almani istiyor onlari istesende alamiyorsun okula göre değişebilir. Benim için sorun değildi ama tus ve maddi konular da göz önünde bulundurulmalı bence kesinlikle değer

#4279437  gönderen nava
 14.06.2019 - 10:44:41
hayırlı olsun.gittikten sonra dersin allah ım ben hangi iyiliği yaptım da beni böyle ödüllendirdin?
kredilerle tarihleri güzel ayarlarsan uzamaz hatta benim 2 hafta önce btmişti.
ben kendimi yoracak bazı ıvır zıvır stajlarda gitmiştim.intörnlük acil dışında nedir ki zaten,
tek gidiyorum diye de üzülme oraya gittiğinde görürsün aynı yurtta kaç tane da türk çıkacak karşına, yabancı bir sürü arkadaşın olacak.birsürü aradaşın olur.ben biletleri önceden ryanair ,easyjet,wizzair den almıştım ucuza geldi.
bazıları interrail biletiyle geziyor rotayı nasıl çiziyorlar tam bilemiyorum araştırmak lazım.ileride yıllk iznin 20 gün ,bu avrupayı rahat rahat gezeceğin son fırsat.insana çok şey katıyor.tanıdığım tüm romanyalılar çok iyi insanlar.osmanlıdan dolayı seviyorlar türkleri.yakın kültürleriz.
bizim yerimize de gez.yolun açık olsun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009