Salı , Ekim 15 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3083551  gönderen drfalez
 06.01.2015 - 12:31:27
drcansu1988 yazdı:ben bugüne kadar çrs yazıp da aç gezen birini görmedim :)) hele ki uzman sayısı bu kadar az olan bir yer olarak :)) 1 yıllık asistanım , yine tercih hakkı verildi, puanım yükseldi yine çrs yazdım :D
peki bu crsde asistanken maaş nasıl nbt yok performans yok bide uniyse maaş kuş gibi kalır heralde
Kullanıcı avatarı

Re:

#3084042  gönderen sclgndz
 06.01.2015 - 23:03:39
drcansu1988 yazdı:ben bugüne kadar çrs yazıp da aç gezen birini görmedim :)) hele ki uzman sayısı bu kadar az olan bir yer olarak :)) 1 yıllık asistanım , yine tercih hakkı verildi, puanım yükseldi yine çrs yazdım :D
bende üniversite kadrosundayım acıkcası istediğim bir bölümdü ve memnunum..beklenti ne bölümden bence en önemlisi o.yazarken maddi boyutunu hiç önemsememiştim, ama @drcansu yorumuna tamamen katılıyorum;)maddi durum önemliyse de tercih ederken yataklı servisin olduğu biyer yazabilir bence..nöbette tutunca cogu bölümle ucurum farklar olmuyor aramızda.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3084126  gönderen emredostnaberla
 07.01.2015 - 00:34:56
staghorn yazdı:
nukleer yazdı:Çok balon bir bölüm neden yüksek Anlamsız hepsi aç geziyor.uzmanı kaç alıyor gidip sorun bana hak vereCeksiniz....ağa bi de Alayı kız tercih edenlerin sence mantık ararlar mı yazarken tabiki de hayır:)))
Mantık nereden baktığına göre değişir.Herkesin bir bölümde aradığı kriterler aynı değildir.Her şey para değildir hocam.Ben nöbeti olmayan,eve gidince içim rahat olacağı için,sevdiklerime ve kendime vakit ayırabileceğim için,psikiyatriyi sevdiğim için çrs yazdım ve mutluyum da.''Balon'' lafı da çok hoş değil açıkçası..
gerçekten mi? soru ciddi..
Kullanıcı avatarı

#3084127  gönderen emredostnaberla
 07.01.2015 - 00:36:23
z2602 yazdı:
staghorn yazdı:
nukleer yazdı:Çok balon bir bölüm neden yüksek Anlamsız hepsi aç geziyor.uzmanı kaç alıyor gidip sorun bana hak vereCeksiniz....ağa bi de Alayı kız tercih edenlerin sence mantık ararlar mı yazarken tabiki de hayır:)))
Mantık nereden baktığına göre değişir.Herkesin bir bölümde aradığı kriterler aynı değildir.Her şey para değildir hocam.Ben nöbeti olmayan,eve gidince içim rahat olacağı için,sevdiklerime ve kendime vakit ayırabileceğim için,psikiyatriyi sevdiğim için çrs yazdım ve mutluyum da.''Balon'' lafı da çok hoş değil açıkçası..
Arkadaşıma aynen katılıyorum, ne istediğine bağlı, ben bin lira az alıp, kafam rahat, 9- 5 çalışıp evime gidiyorum, sosyal hayatım benim, haftasonları benim, benim istediklerim bunlardı, bölüm olarak idealist olduğumdan değil, böyle bi hayat istediğim için yazdım, dediğim gibi isteklere göre değişir. Ben memnunum çok şükür:)
eminsiniz dimi? trol değilim..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3084201  gönderen tedi
 07.01.2015 - 08:11:03
Aileden zengin arkadaşlar yazsın, bu ne lan asistanken nöbet yok performans yok maaşa talim, uzmanken performans yok zaten acırlarsa ortalamadan verirler belki, uzman sayısının az olması bişey ifade etmiyor zaten hızlı hasta bakma gibi bir şansın yok performans sisteminde dip bölümler zaten psikiyatri ve benzerleri usmle puanlarına bakın....

Re:

#3084228  gönderen drcansu1988
 07.01.2015 - 09:24:32
drfalez yazdı:
peki bu crsde asistanken maaş nasıl nbt yok performans yok bide uniyse maaş kuş gibi kalır heralde
valla çok çeşitli yapılabilecek şeyler var,kimi yerde psikiyatrinin nöbetlerine dahil olup ayda 4-5 nöbet tutan arkadaşlar da var,kendi 2-3 yataklarıyla nöbete kalıp icap gibi tutup nöbet parası alanlar da var.ayrıca asistanken zaten her bölümün asistanlarının az cok sabit ve performansı aynı.mecburi hizmette gittiğiniz yer en azından il merkezi,ilçeye atanma gibi bir durum henüz yok.ki şu anda birçok il merkezinde çocuk psikiyatri uzmanı yok.aileler bize farklı illerden geliyor.özel hastane kısmı ise apayrı inanılmaz bir kaynak..ben çok para kazanma derdinde olan biri değilim,başım rahat olsun her hafta sonu bir yerlere gideyim,iş çıkış saatimi bileyim bence bundan güzeli yok :))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3084254  gönderen staghorn
 07.01.2015 - 10:14:10
emredostnaberla yazdı:
staghorn yazdı:
Mantık nereden baktığına göre değişir.Herkesin bir bölümde aradığı kriterler aynı değildir.Her şey para değildir hocam.Ben nöbeti olmayan,eve gidince içim rahat olacağı için,sevdiklerime ve kendime vakit ayırabileceğim için,psikiyatriyi sevdiğim için çrs yazdım ve mutluyum da.'Balon' lafı da çok hoş değil açıkçası..
gerçekten mi? soru ciddi..
içim rahat derken ki kastım kafamin rahat olmasıydı. Kafamin rahat olmamasi icin bir sebep yok ki. Var mi sizce? Bu bölümü seçerken tek düşündüğüm cerrahisi olmayan,fiziki olarak yorulmayacagim,gece telefonumun calmayacagi bir bolumde çalışmaktı. Ftr mi crs mi diye çok düşündüm Psikiyatriye ilgim olduğu için tercihim crs oldu.

#3084712  gönderen z2602
 07.01.2015 - 19:52:47
emredostnaberla yazdı:
z2602 yazdı:
staghorn yazdı: Mantık nereden baktığına göre değişir.Herkesin bir bölümde aradığı kriterler aynı değildir.Her şey para değildir hocam.Ben nöbeti olmayan,eve gidince içim rahat olacağı için,sevdiklerime ve kendime vakit ayırabileceğim için,psikiyatriyi sevdiğim için çrs yazdım ve mutluyum da.''Balon'' lafı da çok hoş değil açıkçası..
Arkadaşıma aynen katılıyorum, ne istediğine bağlı, ben bin lira az alıp, kafam rahat, 9- 5 çalışıp evime gidiyorum, sosyal hayatım benim, haftasonları benim, benim istediklerim bunlardı, bölüm olarak idealist olduğumdan değil, böyle bi hayat istediğim için yazdım, dediğim gibi isteklere göre değişir. Ben memnunum çok şükür:)
eminsiniz dimi? trol değilim..
Eminim:) yani şöyleki, stres eşiğim çok düşük olduğundan dedimki ben hiç bi bölümü yapamam, okurken de açıkcası tıp çok da benlik bişi değilmiş dedim, oyüzden olabilecek rahat yerlerden tercih ettim, diğer branşlarla koşullarımızı ara ara karşılaştırınca şükredip kafamı rahatlatıyorum, çok iyi geliyor :)

Re:

#3084773  gönderen bht86
 07.01.2015 - 21:06:19
gerckten maddı kazancı cok mu az

Re:

#3084883  gönderen nukleer
 07.01.2015 - 22:59:36
o kadar ensest vakası dinliyorlar görüyorlar ama hala mutluyuz ayağı yapıyorlar...pes doğrusu...benim birçok arkdaşım var çrs asistanı ve uzmanı da dahil hepsi hemen hemen hepsi donuk bakıyorlar artık..çoğu yaşamaktan aciz hakkını aramaktan aciz bir boşvermişcilik içerisindeler...

Re:

#3084944  gönderen nran
 08.01.2015 - 00:16:25
Bende crs asistaniyim donuk bakmiyorum yasamaktan aciz degilim:) hatta suan rotasyondayim crs yi kazandgm icin sukrediyorum maazda hc de az deil bizden uzman olup ayda 10 bin kazanan uzmanlarimiz 40 50 bin kazanan hocalarimiz var iyi arastrin arkadslar doldurusa gelmeyin bu sacma bilgilerle
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3084967  gönderen drahmetburak
 08.01.2015 - 00:46:30
Crs en güzel bölümlerden bence sayısı çok az çok kıymetli hoca olma şansı çok yüksek balon bölüm olduğunu hic düşünmüyorum ama bence psikiyatrinin yan dalı olmalı

Re:

#3085197  gönderen nukleer
 08.01.2015 - 13:09:46
nran yazdı:Bende crs asistaniyim donuk bakmiyorum yasamaktan aciz degilim:) hatta suan rotasyondayim crs yi kazandgm icin sukrediyorum maazda hc de az deil bizden uzman olup ayda 10 bin kazanan uzmanlarimiz 40 50 bin kazanan hocalarimiz var iyi arastrin arkadslar doldurusa gelmeyin bu sacma bilgilerle
Kimmiş bu 40-50 bin kazanan uzman hazanı şehirde yaşarmış...sen uzmanlarının ne kadar aldığını öğrendin mi bir sor bkLım...sonra tekrar görüşelim

Re:

#3085369  gönderen nran
 08.01.2015 - 15:46:21
Duzgun okumak gerekiyor orda hoca yaziyor 40 50 bin kazanan ,hani ac geziyor uzmanlar diyorsunuz ya once sz bi sorun ogrenin, ozelde bir seans terapiyi nekadara yapiyorlar git bi arastr icinde olmadgin uzmanlik haknndada bukadr yorum yapma bence.benim hocama gelp muayene olabilmeknicin insanlar kac ay para biriktryor.ama szn tarznzdaki kisiler zaten bu dalin anlamini kavrayamaz oyuzden kafa yorma