Salı , Eylül 17 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Başlıktaki durumu yaparsak sözleşmeyi feshetmiş sayılıp maaşları geri ödememiz gerekir mi? Sonuçta 657'li olduğumuz için görev yeri değişimi gibi değerlendirilip sadece üniversitede çalıştığımız süre zorunlu devlet hizmeti süresine ilave edilip kazandığımız EAH'ta görevimize başlar mıyız?
tugorotti yazdı:Başlıktaki durumu yaparsak sözleşmeyi feshetmiş sayılıp maaşları geri ödememiz gerekir mi? Sonuçta 657'li olduğumuz için görev yeri değişimi gibi değerlendirilip sadece üniversitede çalıştığımız süre zorunlu devlet hizmeti süresine ilave edilip kazandığımız EAH'ta görevimize başlar mıyız?
Bu tercih döneminde bilgisi olan varsa cevaplarsa bu soruyu çok faydalı olacak
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3224202  gönderen dr_highhill
 27.05.2015 - 04:13:55
Güncel nolur güncel... gece gece intihar etmek uzereyim

#3224408  gönderen govindaalper
 27.05.2015 - 10:54:03
KADRONUZUN BAĞLI OLDUĞU SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÖRÜŞÜN DAHA ÖNCEKİ SENEDE EK MADDE EKLETİN BEN BORCUMU DEVLETE HİZMET EDEREK ÖDEMEK İSTİYORUM DİYE ... MUHTEMELEN OLACAKTIR... HEM ÇALIŞ HEM PARA ÖDE BU NE YAAA ... EN İYİSİ BAKANLIK KADROSUNU HİÇ YAZMAMAKMIŞ..

Re:

#3224484  gönderen erasdr
 27.05.2015 - 11:27:13
ben bu durumu ankara 1. bölge genel sekreterliği ne sormuştum ve şöyle bir cevap almıştım...eah e geçişte tazminat ödemen gerekmiyor çünkü 657 ye tabi olmaya devam ediyorsun ve daha önce maaş aldığın ayları yeni eah de çalışarak karşılığını vermiş oluyorsun..ör: 5 ay çalışıp eah ye tusda geçtiysen yeni asistanlığının 5 ayı bitince borcun kapanmış oluyor senet de kapanıyor,bütün hükümler kalkıyor. tabiki bu arada maaş almaya devam ediyorsun.

#3224598  gönderen dr_highhill
 27.05.2015 - 12:29:26
Yani sb adina üni kadrosunda calisirken girdigimiz tusta eah yazabiliyo muyuz? Kusura bakmayın cahilligimden ötürü bilmediğim için soruyorum:(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3440112  gönderen brtkmsylr
 16.01.2016 - 16:18:50
erasdr yazdı:ben bu durumu ankara 1. bölge genel sekreterliği ne sormuştum ve şöyle bir cevap almıştım...eah e geçişte tazminat ödemen gerekmiyor çünkü 657 ye tabi olmaya devam ediyorsun ve daha önce maaş aldığın ayları yeni eah de çalışarak karşılığını vermiş oluyorsun..ör: 5 ay çalışıp eah ye tusda geçtiysen yeni asistanlığının 5 ayı bitince borcun kapanmış oluyor senet de kapanıyor,bütün hükümler kalkıyor. tabiki bu arada maaş almaya devam ediyorsun.
hocam o zaman ilk.yerimizden istofa etmeden eah a gecis icin dilekce mi veriyoruz boyle bi durumda?

Re:

#3440123  gönderen kbrcoskun
 16.01.2016 - 16:35:20
eğer yer değişikliğini yeniden yerleştirme ile yapacaksanız, ve şuan çalıştığınız sb kadrsuna o sınavla gelmiş iseniz senetler düşüyor. ödemeniz gerekmiyor. bölge sekreterlikleri bilmiyor, ödemeniz gerekebilir diyorlar ama tıpta uzmanlık kurumuna mail attım, ben de aynı durumda olduğum için, senetler düşer dediler.
bu da mail..
TUK <tuk>
To kubra cakilli
Jan 12 at 4:39 PM
senetler düşer
Kimden: kubra cakilli [kubracakilli@yahoo.com]
Gönderildi: 11 Ocak 2016 Pazartesi 16:06
Kime: TUK
Konu: yeniden yerleştirme / kefalet senedi

iyi günler;
ben 2014 eylül tus sonucunda sağlık bakanlığı adına cerrahpaşa tıp histoloji embriyoloji abd'a yerleştim.
ancak bu hafta 2014 eylül tus puanları yedinden hesaplanarak bizlere yeniden tercih yapma hakkı verildi.
bu durumda yeniden tercih yaparak başka bir bölüme ve hastaneye geçiş yapmak istesem, kefalet senetlerim hakkındaki
hüküm ne olur?

senetleri ödemem gerekir mi yoksa ösym kararı ile yapılan bir değişiklik olduğu için senetler düşer mi?

Dr. Kübra Çakıllı

Re:

#3440243  gönderen brtkmsylr
 16.01.2016 - 18:04:41
kbrcoskun yazdı:eğer yer değişikliğini yeniden yerleştirme ile yapacaksanız, ve şuan çalıştığınız sb kadrsuna o sınavla gelmiş iseniz senetler düşüyor. ödemeniz gerekmiyor. bölge sekreterlikleri bilmiyor, ödemeniz gerekebilir diyorlar ama tıpta uzmanlık kurumuna mail attım, ben de aynı durumda olduğum için, senetler düşer dediler.
bu da mail..
TUK <tuk>
To kubra cakilli
Jan 12 at 4:39 PM
senetler düşer
Kimden: kubra cakilli [kubracakilli@yahoo.com]
Gönderildi: 11 Ocak 2016 Pazartesi 16:06
Kime: TUK
Konu: yeniden yerleştirme / kefalet senedi

iyi günler;
ben 2014 eylül tus sonucunda sağlık bakanlığı adına cerrahpaşa tıp histoloji embriyoloji abd'a yerleştim.
ancak bu hafta 2014 eylül tus puanları yedinden hesaplanarak bizlere yeniden tercih yapma hakkı verildi.
bu durumda yeniden tercih yaparak başka bir bölüme ve hastaneye geçiş yapmak istesem, kefalet senetlerim hakkındaki
hüküm ne olur?

senetleri ödemem gerekir mi yoksa ösym kararı ile yapılan bir değişiklik olduğu için senetler düşer mi?

Dr. Kübra Çakıllı
hocam yy ile degil de normal sartlarda sb adina uni kazanip tus ile yine eah a yerlesilirse senetler dusuyor mu yoksa odeniyor mu o konuda bilginiz var mi?

Re:

#3440308  gönderen brtkmsylr
 16.01.2016 - 18:59:06
Uppp

#3440579  gönderen brucella
 17.01.2016 - 00:07:42
Ywniden sb kadrosu veya eah kazanirsan odenmiyor ,mecburi surene eklenior sadece die biliorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009