Pazar , Eylül 15 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...
Kullanıcı avatarı

uludağ farmakolojiyi yazın

#3051202  gönderen mucahid_c
 27.11.2014 - 20:59:19
uludağ aile hekimi asistanı iken bir alt kattaki farmakolojiyi gezip gördükten sonra sırf uludağ farma için istifa edip tusa girdim. her ne kadar aldığım puan düşük olsa da sivas farmaya yerleştim. ve uludağ farmayı 59.7 ile yazan arkadaş kayıt yaptırmamış boşta kalmış. saygı duydum ne diyim..

şimdi neden yazın diyorum hemen söyleyim:

her konu başlığından 1 hoca var. niye böyle söyledim? farmakoloji neyle uğraşıyor bilmeyenler olabilir.. kardiyo ile uğraşan bir hoca.. sss ile uğraşan bi hoca.. gisci bir hoca.. yani tus çalışırken gördüğünüz tüm konu başlıklarından sorumlu hocalar var ve her hocanın yanında rotasyonunuz 6şar ay :) başka bölüm yok! nöbet yok! 6 ay bir hoca.. diğer 6 ay başka hoca.. sonra ki 6 ay.. düşünün hocanızın alanıyla ilgili kongresi varken sizi alıp götürecek.

2 koridordan oluşan bölümün 1 koridorundan belki de yüze yakın deney hay..vanı var.. sürekli bilimsel çalışmalar yapılıyor. bölümün anabilim dalı başkanı Levent hocanın dediği şeyi aynen aktarıyorum: "25 yıl önceki makinalarımız bunlar.. daha yeni yeni bazı üniversiteler 5-10 yıl önceki seviyemize yetişebildi."

Levent hoca şeker gibi bir hocadır. tus ile farma olmasa doktora ile başvurma açısından kendisinden söz almıştım istifa ederken :)

üniversite ortamında duyduğum bir dedikoduyu da burda söyleyim: MIT (Massachusetts Institute of Technology) de bir süre farmakoloji için gözlemci olarak kalabiliyormuşsunuz. bunda da uludağın çok eski bir farmakoloji hocasının referansının kullanıldığı söyleniyor.

şahsım adına oraya yerleşemediğim için çok üzgünüm ama uludağ farmakolojiyi tercih edecek meslektaşım adına da çok seviniyorum. kongrelerde görüşmek dileğiyle.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: uludağ farmakolojiyi yazın

#3051323  gönderen mucahid_c
 27.11.2014 - 22:34:20
Bilgim yok. Saglik bakanligi adina tip fakultesi kadrosu oldugu icin maalesef yorum yapamayacagim.
Kullanıcı avatarı

#3051436  gönderen mucahid_c
 28.11.2014 - 02:21:28
drdeniziz yazdı:Sb kadrosundan olmasaymış keşke çok güzel olurmuş
bence cidden sevenlerin gitmesi açısından sağlık bakanlığı kadrosu olması 10 numara olmuş ;)
Kullanıcı avatarı

#3051445  gönderen dr_nlp
 28.11.2014 - 04:52:52
farmakoloji iyi bir branstır asistanken maaşınız konusunda çok bi beklentiniz olamsın zaten farmakolojiyi para için yapamazsınız ... ancak bilimsel olarak tatmin olabilirsiniz ki uludağ ekibi itibariyle türkiye genelinde iyi bir yerdedir....
Kullanıcı avatarı

#3051487  gönderen queenofspades
 28.11.2014 - 09:25:51
ankaradaki sb kadroları farmakoloji 3200 alıyor diye duymuştum. ayrıca farmanın sb kadrosu olmasının hiçbir kötülüğü yok ki, klinik branşlar için anlarım da.. ayrıca zorunlu hizmetinin Ankara'nın göbeğindeki Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumu'na çıkması bile tek başına bir sebep yazmak için. Bir ömür bir yere ayrılmam valla :D :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3051503  gönderen drdeniziz
 28.11.2014 - 10:03:33
mucahid_c yazdı:
drdeniziz yazdı:Sb kadrosundan olmasaymış keşke çok güzel olurmuş
bence cidden sevenlerin gitmesi açısından sağlık bakanlığı kadrosu olması 10 numara olmuş ;)
Ya işte kefil işi işi bozuyo
Kullanıcı avatarı

#3051590  gönderen mucahid_c
 28.11.2014 - 13:07:22
queenofspades yazdı:ankaradaki sb kadroları farmakoloji 3200 alıyor diye duymuştum. ayrıca farmanın sb kadrosu olmasının hiçbir kötülüğü yok ki, klinik branşlar için anlarım da.. ayrıca zorunlu hizmetinin Ankara'nın göbeğindeki Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumu'na çıkması bile tek başına bir sebep yazmak için. Bir ömür bir yere ayrılmam valla :D :D
sizin de mi farmakoloji hocam?
Kullanıcı avatarı

#3052107  gönderen mucahid_c
 28.11.2014 - 23:46:38
dr_farma yazdı:Uludağ farmakoloji hocalarinin biri dişinda malign olduğunu öğrendim. Ve hayallerim yikildi diyebilirim....
tek asistana malign olmak mı? yahu hepsi şeker gibi neresi malign..

:S

söylentilerle yazdırmamak isteyenler var anlaşılan :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3054454  gönderen queenofspades
 01.12.2014 - 16:05:03
mucahid_c yazdı:
queenofspades yazdı:ankaradaki sb kadroları farmakoloji 3200 alıyor diye duymuştum. ayrıca farmanın sb kadrosu olmasının hiçbir kötülüğü yok ki, klinik branşlar için anlarım da.. ayrıca zorunlu hizmetinin Ankara'nın göbeğindeki Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumu'na çıkması bile tek başına bir sebep yazmak için. Bir ömür bir yere ayrılmam valla :D :D
sizin de mi farmakoloji hocam?
hocam mikrobiyoloji asistanıyım, bizim zamanımızda yoktu diğer temeller:)