Salı , Ağustos 20 2019
TUS tercihleri hakkında bilgiler ve paylaşım platformu... Nasıl tercih yapılmalı nereleri tercih etmeli & etmemeli...

nöroloji uzmanlığı ?

#2866340  gönderen amorinthemoon
 01.05.2014 - 00:40:00
avantaj ve dezavantajları nelerdir ?
devlette ve özelde maaşı ne durumdadır ?
acili stresli midir ?
tr de yandal imkanı ve akademisyenlik acısından ne durumdadır

edit: özellikle nörolojinin icinden gelen kimseler bilgi verirse faydalanmıs oluruz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: nöroloji uzmanlığı ?

#2866461  gönderen bladebor86
 01.05.2014 - 02:40:56
arkadaşlar 1 aylık nöroloji sonrası ailevi ve bazı sebeplerden istifa ettim.4 refakat nöbetinde uyku olmadı sabaha kadar hasta geldi. hastane şehir dışında devlet hastanesi şehir merkezinde olmasına ragmen. 15 kişilik yoğun bakım yatağının 7-8 i bizim hasta idi. ayrıca takipteki hastaların 3 ü artık sepsis düzeyi sizin olmayan hastalardı. nerede kötü bilinci bozuk hasta size kalıyor kimse almaz. nöroloji bilimsel açıdan çok güzel bölüm ancak tek nörologun neler çektiğine bakınız devlette sevabın günahını bilip yazın ki zaten asistan sayısı çoğu yerde az o arkadaşlara yazık etmeyın. ben istifa ettim sadece oradaki kıdamlılerıme uzuldum ama su ana kadar asla pişman olmadım.
en önemlisi hakkınıza hayırlısı arkadaslar.
Kullanıcı avatarı

#2866500  gönderen dr_nlp
 01.05.2014 - 07:50:28
Yoğun zor akademisyenlik düşünenler için keyifli bir branştır... Para için yapılacak bi bölüm değil ortalama para kazanır
Kullanıcı avatarı

#2866513  gönderen drahmetburak
 01.05.2014 - 08:47:57
dr_nlp yazdı:Yoğun zor akademisyenlik düşünenler için keyifli bir branştır... Para için yapılacak bi bölüm değil ortalama para kazanır

abi klasik noroloji mi intaniye mi sorusunun cevabı ney acaba sence?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2868184  gönderen amorinthemoon
 02.05.2014 - 17:13:48
drahmetburak yazdı:
dr_nlp yazdı:Yoğun zor akademisyenlik düşünenler için keyifli bir branştır... Para için yapılacak bi bölüm değil ortalama para kazanır

abi klasik noroloji mi intaniye mi sorusunun cevabı ney acaba sence?
ben de merak ediyorum bu soruyu
Kullanıcı avatarı

#2868310  gönderen Silkroad
 02.05.2014 - 18:58:58
Enfeksiyon rahattir parası azdır mesleki tatmini bence zayıf öte yandan nöroloji acili cok hastası cok profil geniş spektrumlu parası fena degil. Yüzguldurucu tedavi sonuçları az oranda. Asistanligi da küçük üniversitede yaparsan rahattir büyük üniversitede ve eah da yoğun
Kullanıcı avatarı

#2868471  gönderen drahmetburak
 02.05.2014 - 21:50:00
Benim çalıştığım 3 hastane Diyarbakır eğitim arastirma Mardin Kızıltepe devlet hastanesi Nizip devlet hastanesi 3 unde de tavan döner alıyorlardi nöroloji muayene en yüksek vpuanli muayene Yatan hastası da çok yoğun bakımı da var .. maddî yönden iyi bir bölüm ama işte yogun olduğu bit gerçek yinede dahiliyeden ve Kardiyo dan daha iyi bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2868543  gönderen dr-ins
 02.05.2014 - 22:41:01
Arkadaşlar bir nöro mağduru olarak, sitedeki yazışmalara katkım olsun dedim :0
Sınavdan çıkıp psikiyatri,FTR gibi bölümleri isteyen bilerce tusiyer gibi o puanı alamayınca ne yapacağını şaşırıp çözümü anestezi dahiliye nöroloji gibi bölümlerde arayan çok kişi gibi benimle ev arkadaşım da aynı işe girişmek zorunda kaldık. Arkadaşım bir üniversite hastanesinde bense bir eğitim araştırmada ikimizde angarada nöro'lara girdik. Birimiz acilden çıkamıyor, öteki hoca hastalarının dosyalarıyla gerilimiyle uğraşmaktan nefes alamıyor. Dikkatli tercih yapın sonra üzülmeyin. Bu arada nöro emek/para katsayısı en düşük bölümlerdendir. Tavandan döner aldığını pek duymadım genelde ortalama civarından alır. Ancak sizin onda biriniz kadar çalışıp ortalamadan döner alan hatta siz ortalama altında kaldığınızda sizden fazla alan bölümleri görüp çıldırmanıza da yol açabilir :0

#2868560  gönderen dr-ins
 02.05.2014 - 22:46:27
Bir de hangi bölümü tercih ederseniz edin, istifa ettiğinizde geride bıraktığınız asistanların ne duruma düştüğünü unutmayın. Her istifa birkaç asistanın daha fazla nöbet tutması, kıdemliliğinin gecikmesi gibi sorunlara yol açıyor. Bir bakarım olmazsa kaçarım doğru değil. Özellikle cerrahi bölümler nöroloji pediatri gibi bölümlerde böyle işlere girişmeyin başkalarını da üzmeyin.