Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

İŞTE O DOKTORLARIN ATANDIĞI YERLER

#2472118  gönderen Carlito
 27.06.2013 - 11:50:17
51. Dhy kurası çekildi.

tehdit iddialarıyla gündeme gelen 2 çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanı ve tehdit ediliği iddiasını ortaya atan diğer doktorun yerleri belli oldu.

İŞTE O YERLER

436712 HASAN BOZKURT UZMAN TABİP - ÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI 72 TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ (genel kura)

436750 İLYAS KAYA UZMAN TABİP - ÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI 606 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ (istenilen kadro)

436609 ÖZDEN KUM UZMAN TABİP - ÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI 235 T.C. ADALET BAKANLIĞI İSTANBUL ADLİ TIP KURUMU BAŞKANLIĞI

İddialarla ilgili başlığı okumak için: http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... highlight=
En son Carlito tarafından 27.06.2013 - 18:19:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re: İŞTE O DOKTORLARIN ATANDIĞI YERLER

#2472289  gönderen _incognito_
 27.06.2013 - 13:20:45
kratos yazdı:Tebrikler.İstediği yeri kazanmış. Demek ki cesur olunca kötüler kazanamıyormuş.
benim anladığım istediği yeri mobbingi yapan almış :) bayan a da sus payı istanbul ayarlanmış
Kullanıcı avatarı

#2472313  gönderen vedatmilor
 27.06.2013 - 13:30:22
kratos yazdı:Tebrikler.İstediği yeri kazanmış. Demek ki cesur olunca kötüler kazanamıyormuş.
Yok öyle bişey. Tehdit ettiği iddia edilenlerden biri istediği kadroyu almış.
Kullanıcı avatarı

#2472416  gönderen drerda
 27.06.2013 - 14:24:49
vedatmilor yazdı:
Yok öyle bişey. Tehdit ettiği iddia edilenlerden biri istediği kadroyu almış.
1 hafta önce tehdit sonra %33 lük ihtimalle istediği yere giriş.

ülke torpil ülkesi oldu çıktı
Kullanıcı avatarı

#2472516  gönderen majezik
 27.06.2013 - 15:34:02
Mathildaa yazdı:İnsanlar nasıl bu kadar onursuz olabilir anlayamıyorum. Daha önce de bu forumda Ürodedede'den duyduğum durumu bir arkadaş Facebook'ta dile getirmiş, ekşisözlükte rastladım. FB linki ile buraya koyalıyorum. Kısaca DHY'de açılan bir yer için yazması ihtimali olan diğer hekimleri arayıp tehdit etmek diyebiliriz.

Not: Aşağıdaki metinde telefon numaraları sansürlenmiş fakat facebook linkinde bulabilirisiniz.

Carlito edit: Haber burada:

- - - - - - - -- - -- -

" ABİMİN EŞİNİN BAŞINA GELEN CAN SIKICI OLAYI LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUN, OKUYUN Kİ TÜRKİYE'NİN NE REZİL HALLERE DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRÜN VE LÜTFEN PAYLAŞIN...

BAŞIMIZA GELEN BİR HAKSIZLIĞI SİZİNLE PAYLAŞIP YARDIMLARINIZI İSTİYORUM

Öncelikle merhaba,

Ben 51.nci dönem zorunlu hizmet kurasına giren Ö**** Kum’un eşi G**** Kum.

Eşim Isparta SDÜ Tıp Fakültesinden 1.5 ay önce uzmanlığını aldı. Eşim şu an 38 hafta 4 günlük hamile, önümüzdeki salı günü (yani 4 gün sonra) sezeryan için gün aldık. Sezeryan için beklediğimiz tek şey kura yerlerinin açıklanması, tercihleri yapıp oğlumuzun şansı diyerek kuraya girecektik. . Ben özel hastanede çalıştığımdan dolayı eş durumu tayini yaptıramadık, bu nedenle Isparta ile ulaşımı yakın ve ya kolay olan şehirler bizim aile düzenimizin bozulmaması için tercih sebebiydi.

Dün saat 21.00 civarında kadrolar belli oldu. Kadrolar arasında bir çoğunuzun bildiği gibi 1 İstanbul Tıp Fakültesi, 1 İstanbul Adli Tıp Kurumu, 1 Tokat Üniversitesi, 1 Rize Üniversitesine bağlı eğitim araştırma hastanesi bulunmaktaydı.

Dün münhal kadroların açıklanmasından 10 dakika sonra eşimin telefonu çalmaya başladı. Eşim o sırada başka biriyle görüştüğü için arkadan arayan tanımadığımız numarayı açmadı. Daha sonra bilmediğimiz 0554xxxxx2 no’dan eşime ulaşan H. B. ile konuşmaya başladı. Kişi eşime bu kadronun kendisi için açıldığını o yüzden yazmaması gerektiğini çekinmeden açık net şekilde ifade etti (kadronun kendisi için olduğundan dolayı orada eşimin rahatsız edileceğini de ekledi).

Yarım saat 1 saat sonra eşimi 053xxxxxx4 no’lu numaradan İ**** K*** adlı kişi aradı. Ve o kişi de aynı şekilde bu kadronun kendine açıldığını ve yazmaması gerektiğini, eğer yazar da kurada şans eşime gülerse orada eşimi rahat bırakmayacaklarını söyledı. Eşim bu kurada onlar kadar kendi hakkı olduğunu söyleyerek ‘’%50 sanş meselesi yazmam diyemiyorum, söz veremem ama yazacak olursam size haber veririm haberiniz olur mutlaka,şansımız eşit ‘’ diyerek telefonu kapattı.

Bugun (20.06.2013) saat 13.10 da H**** B****** adlı kişi hekim arkadaşımız eşimi tekrar arayarak

‘İstanbul yazarsan ve kurada sana İstanbul çıkarsa biz aile olarak mutsuz olacağız,sen başkalarının mutsuzluğu üzerinde nasıl mutlu olabileceksin söyle bakalım. Eşine yarım saat erken gidebilesin diye ((Tokat-Isparta arasının mesafe olarak yakın olduğunu düşündü herhalde)) benim mutluluğumla oynuyorsun. Ne yani sen eşinden ayrılmayasın diye ben mi eşimden mı ayrılacağım ‘’ demiştir.

Eşim bu konuşmayı daha fazla dinlememek için kendisine kurada şans dileyip telefonu kapatmıştır.

Eşim canının sıkkın olduğunu söyleyip akşamüstü arkadaşlarıyla kahve içmeye çıktığı zaman gene tanımadığımız bir numara tarafından saat 18:45 ‘de 3 kez aranmıştır.3ncü aramada telefon çok ısrarla çalınca telefonu açmıştır.

Telefondaki kişi sizin camianızın tanınmış isimlerinden PROF.DR.S*** Z****DUR (( arayan numara 0530 xxxxxx2)) Sayın hocamız bu kadroların kendisinin ricası üzerine Recep Tayyip Erdoğan ile görüşülüp özel açıldığını, öyle herkes girsin diye açılmadığını, eğer olurda tercih yapıp gelirse işlerin hiç de düşündüğü gibi olmayacağını, İstanbul’a geliyorum diye sevinmemesi gerektiğini söylemiştir (( sayın hocamız gezmek için geleceğimizi duşundu galiba))

Ayrıca kendisi ‘’bak kızım sen çocuklu kadın olacaksın süt izni istersin haftasonu izin istersin vermem verdirtmem.

Haftasonuda psikopat çocukları için gözlem evine gitme zorunluluğu koyarım, haftasonu eşimin yanına gıdeceğim diye düşünme,

Zorunlu hizmete geliyorum İstanbul’a gelıp İstanbul da tamamlarım diye düşünme, Erzurum’a gönderirim seni,

Sen benim ne yapabileceğimin farkında değil gibi konuşuyorsun,

Buraya gelme çok üzülürsün pişman olursun’ demiştir.

Eşim bunun mobbing olduğunu buna hakkının olmadığını şans işi olduğunu söylediğinde sayın hocamızın sinir katsayısı artmış ve tehditlerine daha sert şekilde ve üslupta devam etmiştir.

SONUÇ OLARAK; eşim 38 hafta 4 günlük hamile ((doğuma 4 gün kala)) ve biz torpil gibi bir ayrıcalık kullanmayı bile düşünmezken bazı kendini hekim hatta akademisyen olarak adlandıran insanlar hamile bir bayanı tehdit etme cüretini kendilerinde görmüşlerdir.

Hamile eşimin sabahtan beri bu insanlar tarafından üzülmesi, tehdit edilmesi ve ağlatılması bir doktor olarak meslek inancıma gururuma ters düşmesi nedeniyle bu maili yazma gereğini duydum. Amacım camianız içinde olan olaylardan sizi haberdar etmek ve yapılan bu haksızlık karşısında gerek medya gerek yargı önünde hak yerini bulana kadar uğraşacağımı belirtmektir.

Aşağıda belirtilen telefon numarası ad soyad bana ait olup bu işin peşini bırakmayacağımı belirtmek istiyorum. Bir kardiyolog olarak çocuk psikiyatrisi grubunun da bu konuda bizim derneğimiz gibi hassas olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla,

Dr. G***** KUM

0532 408****"

http://antik.eksisozluk.com/show.asp?t= ... dias%C4%B1
konu bu.hasan bozkurt kendisi için olduğunu söylemiş istanbul üniversitesindeki kadroyu..ama olmamış.ilyas kaya istemiş; olmuş.özden kum için de güzel bir yer sanırım.(tokat olmamasını tercih etmiş)
hasan bozkurt torpil olmamış.
ilyas kayatorpil olmuş.
özden kuma göre de tokattan daha iyi bir yer gelmiş.
bir de o prof. kim için torpil yaptırmışo yazmıyor.hasan bozkurt için yaptırmışsa,buradaki olayların doğruluğu şüphelidir.ilyas kayaiçin yaptırmışsa,ilyas kaya ve prof. hasan bozkurtu arayıp tehdit etmişlerdir.

sus payı özden kuma verilmiş ama hasan bozkurta neden verilmemiş?

resmen zeka sorusu gibi bu durum.
Kullanıcı avatarı

#2472549  gönderen _incognito_
 27.06.2013 - 15:51:09
tustabib34 yazdı:bu konu neden hiçkimsenin ilgisini çekmedi çok merak ettim açıkçası..duyarsızlaştık mı ne ?
kendi başlarına gelince aynısı basarlar ciyağı merak etme veyahutta bunlardan birin onlarla biyerde karşılaşırsa hoca moca kıdemli gibi sadece o zamanı bekle :)
Kullanıcı avatarı

#2472669  gönderen Drcp
 27.06.2013 - 16:48:39
Yanlış anlaşılan bir konu var. Burada kurada kesin torpil var
sonucu çıkmadı. Ama kadro açılması keyfekeder, anabilim başkanının ricası vs. ile. Daha sonra kadro bana açıldı diye insanlar korkutulmak istendi. Özden Kum ise mobbing kavga vs. sonrasında ilk tercih adli tıp yaptı. Yani Çapa kendi uzmanını bir şekilde aldı. Anabilim Dalı başkanı ile papaz olduktan sonra doğal olarak Çapa yı yazmadı.