Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararına göre; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, görevden alındı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre; ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, görevden alındı. Kararın, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci maddesi gereğince verildiği belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN DDK'YA İNCELEME TALİMATI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kurulu'na inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygıyla duyurulur" denildi.

'TEK BİR EVLADIMIZIN BİLE MAĞDUR OLMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYİZ"

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz" açıklamasını yaptı.

ÖSYM 'İDDİALAR ASILSIZ' DEMİŞTİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) de gün içinde yaptığı açıklamada, geçen hafta sonu gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı'yla ilgili (KPSS) "Bazı Sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır" açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: Hürriyet https://is.gd/dlqo6d
baktilar kpss den dusuk alanlarin sozlu mulakatta secilmeleri cok dikkat cekiyor,bu sefer muritlerinin kpss den dusuk almalarinin onune gecmek icin sorulari vermisler.gelecegimiz akp ve muritleri tarafindan tehlike altinda ve isin en komik yani kul hakki yedikleri halde muslumanim diye gecinmeleri
Kullanıcı avatarı
dead911 yazdı:
03.08.2022 - 09:59:18
baktilar kpss den dusuk alanlarin sozlu mulakatta secilmeleri cok dikkat cekiyor,bu sefer muritlerinin kpss den dusuk almalarinin onune gecmek icin sorulari vermisler.gelecegimiz akp ve muritleri tarafindan tehlike altinda ve isin en komik yani kul hakki yedikleri halde muslumanim diye gecinmeleri
bence öyle değil.

ösym yeni soru hazırlamak yerine geçen senenin dgs sinden , meb in kitaplarından soru almış. kelime kelime aynı hiçbir değişiklik yapmadan.

bir dershane de o soruları denemelerine koymuş. böyle olunca sorular sanki sınav öncesinde sızdırılmış gibi anlaşılıyor.

soruları çalan adam youtube tan mı yayınlar ?

olay ösym nin özensizliği başka bir şey değil. ha farklı bir şey bulurlar şaşıracak değiliz. yakın tarih zihinlerimizde silinmemek üzere kazılı.
the_dr yazdı:
03.08.2022 - 13:48:42
dead911 yazdı:
bence öyle değil.

ösym yeni soru hazırlamak yerine geçen senenin dgs sinden , meb in kitaplarından soru almış. kelime kelime aynı hiçbir değişiklik yapmadan.

bir dershane de o soruları denemelerine koymuş. böyle olunca sorular sanki sınav öncesinde sızdırılmış gibi anlaşılıyor.

olay ösym nin özensizliği başka bir şey değil. ha farklı bir şey bulurlar şaşıracak değiliz. yakın tarih zihinlerimizde silinmemek üzere kazılı.
alnimiza enayi dovmesi de yaptiralim mi
Kullanıcı avatarı
dead911 yazdı:
03.08.2022 - 14:19:35
the_dr yazdı:
dead911 yazdı:
bence öyle değil.

kpss girdin mi ya da bir yakının girdi mi ? dünden beri ne kadar takip ediyorsun ?

dövmede serbestsin de sıkıntının ne olduğunu ne kadar anladın ?
the_dr yazdı:
03.08.2022 - 14:25:00
dead911 yazdı:
the_dr yazdı:

bence öyle değil.

kpss girdin mi ya da bir yakının girdi mi ? dünden beri ne kadar takip ediyorsun ?

yok anafen fem donemlerini animsatti deja vu yasadim da sen anlasilan yandas medya kafasi yasamissin
Kullanıcı avatarı
dead911 yazdı:
03.08.2022 - 14:36:11
the_dr yazdı:
dead911 yazdı:

yok anafen fem donemlerini animsatti deja vu yasadim da sen anlasilan yandas medya kafasi yasamissin
muhalefete bile muhalefet eden adama bu söylenmezdi. bakıp bakıp gülüyorum bu yazdığına. eskiden olsa tartışırdım artık umursamıyorum.

hep derim Allah bu ülkeye iktidarın da muhalefetin de akıllısını versin. kesin deliller olmadan sazanlık iyi bir şey değil , sonradan utandırır telafi edemezsin.
the_dr yazdı:
03.08.2022 - 14:44:56
dead911 yazdı:
the_dr yazdı:

muhalefete bile muhalefet eden adama bu söylenmezdi. bakıp bakıp gülüyorum bu yazdığına. eskiden olsa tartışırdım artık umursamıyorum.

hep derim Allah bu ülkeye iktidarın da muhalefetin de akıllısını versin. kesin deliller olmadan sazanlık iyi bir şey değil , sonradan utandırır telafi edemezsin.
muhalefete muhalefet edilecek donem degil cunku tutusmuslar bu secimi kaybedeceklerini biliyorlar ist belediye secimlerinde oldugu gibi ulke yandaslara peskes cekilirken bu iyimserden de ote saf yaklasimin anca bunlarin ekmegine yag surer hoc kusura bakma https://www.sozcu.com.tr/2022/egitim/iy ... _surmanset yapilmasi gerekenler bunlar osym nin dikkatsizligini suclamak degil
keske herkesin haberi olsaydi hangi yayinevine verilen sorularin cikacagindan da hepsi ayni sorulari cozseymis esitlenselermis. bir mulakat gercegi varken burada osym dikkatszligine baglamak bu olayi ben de yandasim hani benim payim nerede diye bagirmakla es degerdir
Kullanıcı avatarı
dead911 yazdı:
03.08.2022 - 14:58:10
the_dr yazdı:
03.08.2022 - 14:44:56
dead911 yazdı:

muhalefete muhalefet edilecek donem degil cunku tutusmuslar bu secimi kaybedeceklerini biliyorlar ist belediye secimlerinde oldugu gibi ulke yandaslara peskes cekilirken bu iyimserden de ote saf yaklasimin anca bunlarin ekmegine yag surer hoc kusura bakma https://www.sozcu.com.tr/2022/egitim/iy ... _surmanset yapilmasi gerekenler bunlar osym nin dikkatsizligini suclamak degil
ben bir taraf değilim , kim yanlış yaparsa bu yanlış , kim doğru yaparsa bu doğru diyen biriyim sadece.

ortada olan bir durumu analiz ettim sadece. nasıl ahaber in komikliği eleştiriliyorsa , bu kpss de yaşanan durumu da "fetö taktiği, yine sorular çalınmış" diye daha ispatlanmadan galeyana gelen muhalif komikliği de aynı şey.

sen buna saflık dersin ben akılcı yaklaşım derim.
Kullanıcı avatarı
dead911 yazdı:
03.08.2022 - 15:01:39
keske herkesin haberi olsaydi hangi yayinevine verilen sorularin cikacagindan da hepsi ayni sorulari cozseymis esitlenselermis. bir mulakat gercegi varken burada osym dikkatszligine baglamak bu olayi ben de yandasim hani benim payim nerede diye bagirmakla es degerdir
bak boş boş konuşma kimin ne olduğunu bilmeden yandaş falan bak 2 etti. asabımı bozma benim.

elinde tuzlukla hemen koşma her şeye.
Tek bir evladımız bile mağdur olmasınmış.Yahu enflasyon karşısında evlatlarının maaşını hiç eden kim kpss yi adaletli yapmakla mı çözülecek evlatlarının mağdurluğu.Boş konuşmalar yapmayalım kimse yemiyor.