Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Resim

TBMM Genel Kurulunda, Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hekimlerde de hayal kırıklığına neden oldu.

Kanun teklifinin yasalaşma sürecine dek hekimleri telefonla arayarak görüşlerini alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın sosyal medyayı aktif kullanan 50 hekim ile Sağlık Bakanlığı’nda görüşme yapacak. Çeşitli branşlardan hekimlerin davetli olduğu görüşmeye görevlendirme yolu ile katılım sağlanacak.

Kaynak: https://saglikagi.net/?p=35540
Kullanıcı avatarı
Kadroları şişirmeye devam edecek mi ?

Ysp sendikalari tarafından nasıl bir baski altında?

Uzman doktor olarak hatta bir pediatrist olarak rte gibi birinin iki dudağı arasında görevini sürdürmek nasıl bir duygu ?

Kaç defa görevden affını istemiş de kabul görmemiş?
tuskurusu yazdı:
21.06.2022 - 08:40:34
Peki siz "fenomen" olsaydınız, Sayın Bakanımıza ne sormak isterdiniz? Belki "fenomenlerimiz" burayı da okuyordur, değil mi?
"Bir pediatrist olarak pediatri yandallarının tabutuna çivi çakılması hakkında ne düşünüyorsunuz?" İlk sorum olurdu
Kullanıcı avatarı
uykusuzfare yazdı:
21.06.2022 - 11:57:37
tuskurusu yazdı:
21.06.2022 - 08:40:34
Peki siz "fenomen" olsaydınız, Sayın Bakanımıza ne sormak isterdiniz? Belki "fenomenlerimiz" burayı da okuyordur, değil mi?
"Bir pediatrist olarak pediatri yandallarının tabutuna çivi çakılması hakkında ne düşünüyorsunuz?" İlk sorum olurdu
Yan dallarını bırakın pediatrinin kendinin tabutuna çivi çakıldı
Ağustosu bekleyin diyecek ama halen belirsiz her şey. Bence oyalıyor doktorları. Kamuyu terketmelerin daha da hızlanmasından çekiniyor gibi bakan. Benim fikrim, doktorların artık bakana seslenmeyi bırakmaları lazım. Muhattap hükümet, zamma köstek olan hükümet belliki. Her gelişmede maliye ikna edilemedi deniliyor. Bu, hükümet uygun bulmuyor zammı demektir.
Kullanıcı avatarı
TheOutlaw yazdı:
21.06.2022 - 15:05:36
Ağustosu bekleyin diyecek ama halen belirsiz her şey. Bence oyalıyor doktorları. Kamuyu terketmelerin daha da hızlanmasından çekiniyor gibi bakan. Benim fikrim, doktorların artık bakana seslenmeyi bırakmaları lazım. Muhattap hükümet, zamma köstek olan hükümet belliki. Her gelişmede maliye ikna edilemedi deniliyor. Bu, hükümet uygun bulmuyor zammı demektir.
Tabiri caizse yıllardır nehirin aktığı yatağı değiştirip kendilerine çevirenler bunun eski haline dönmesini ister mi mümkün değil. Ne yazık ki bu iktidar zamanında doktorların hak ettiği ücret ve özlük hakları ile çalışma koşullarına sahip olması zor hatta imkansız çünkü zihniyet bozuk. İktidar değişir hekimlerde sendikalarda adamakıllı örgütlenip beraber hareket ederse gerçi hiç sanmıyorum ama belki bir şeyler değişebilir.
quaker yazdı:
21.06.2022 - 15:10:08
TheOutlaw yazdı:
21.06.2022 - 15:05:36
Tabiri caizse yıllardır nehirin aktığı yatağı değiştirip kendilerine çevirenler bunun eski haline dönmesini ister mi mümkün değil. Ne yazık ki bu iktidar zamanında doktorların hak ettiği ücret ve özlük hakları ile çalışma koşullarına sahip olması zor hatta imkansız çünkü zihniyet bozuk. İktidar değişir hekimlerde sendikalarda adamakıllı örgütlenip beraber hareket ederse gerçi hiç sanmıyorum ama belki bir şeyler değişebilir.
Örgütlü olmamanın sonucu hocam her şey zaten. Bu iktidarı ancak bir şeye zorla ikna edebilirsin. Yoksa politikalarını değiştireceklerini ben de asla sanmıyorum. Sistemi 20 yıldır değiştirmiyorlar ısrarla, çünkü değiştirilmesi kendi tabiatlarına aykırı olacaktır.