Doktorca Haberin Adresi...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Re: Hekim maaşlarıyla ilgili kritik görüşme!

#4634462  gönderen 321654987
 26.05.2022 - 16:43:52
Drmerry yazdı:
26.05.2022 - 15:56:22
Mayıs sonu zam yapılsa dahi, aralıktan bu yana tl'de meydana gelen ekstra değersizleşmeyi bile karşılayacağını sanmıyorum. Ekonomi freni boşalmış kamyon gibi uçuruma gidiyor, ben kritik süreci çoktan aştığımızı düşünüyorum. Sadece hekimler değil herkes şoka girdi galiba, yoksa her şeyin bu kadar kolay kabullenilmesini anlayamıyorum. Toplum olarak bugün aldığımız yarın alacağımızdan ucuz, bugünümüz muhtemel yarınımızdan daha iyi diye avunarak yaşıyoruz. Normal bir ruh hali mi bu yani?
mayın sonu veya haziran 15 gibi maaşlar düzeltilirse temmuzda da yüzde 40 memur zammı olacak, eğer pratisyene hakettiği gibi haziranda 20 bin tl falan verilirsE ( 21 22 bin tl ler konuşuldu ahmet erçek de bu rakamların kulislerde olduğunu telaffuz etmişti), temmuz memur zammıyla en düşük dr maaşı 30 bin tl olur. bu da kısa vadeli problemleri kısmen çözer zannediyorum.
321654987 yazdı:
Drmerry yazdı:
Mayıs sonu zam yapılsa dahi, aralıktan bu yana tl'de meydana gelen ekstra değersizleşmeyi bile karşılayacağını sanmıyorum. Ekonomi freni boşalmış kamyon gibi uçuruma gidiyor, ben kritik süreci çoktan aştığımızı düşünüyorum. Sadece hekimler değil herkes şoka girdi galiba, yoksa her şeyin bu kadar kolay kabullenilmesini anlayamıyorum. Toplum olarak bugün aldığımız yarın alacağımızdan ucuz, bugünümüz muhtemel yarınımızdan daha iyi diye avunarak yaşıyoruz. Normal bir ruh hali mi bu yani?
mayın sonu veya haziran 15 gibi maaşlar düzeltilirse temmuzda da yüzde 40 memur zammı olacak, eğer pratisyene hakettiği gibi haziranda 20 bin tl falan verilirsE ( 21 22 bin tl ler konuşuldu ahmet erçek de bu rakamların kulislerde olduğunu telaffuz etmişti), temmuz memur zammıyla en düşük dr maaşı 30 bin tl olur. bu da kısa vadeli problemleri kısmen çözer zannediyorum.
çok şey söylendi ama hiçbirisi yapılmadı, istesem de inanamıyorum artık

#4634474  gönderen dr.haby
 26.05.2022 - 17:13:15
mortalkombatx yazdı:
26.05.2022 - 17:09:16
321654987 yazdı:
Drmerry yazdı:
çok şey söylendi ama hiçbirisi yapılmadı, istesem de inanamıyorum artık
kulislerde çok şey telaffuz edildi,kulise değil neticeye bakmak lazım..
Kullanıcı avatarı

#4634512  gönderen berildr
 26.05.2022 - 20:43:09
Ismi lazım değil bi gazeteci doktorları kotulemekle meşgul. Birisinin bordrosunu paylaşmış yalan söylemekle hepimizi itham ediyor. Pes ya. Bu zavalliliga acıyorum sadece...
Gerçi halk bizim problemlerimize zaten kulaklarını tikamis halde daha fazla etkilenmez zaten..
Kritik görüşme yapıyorlar. Zam olacak diyorlar. 4 aydır zam olacak diyorlardı zaten. Nesi kritik görüşmeymiş anlamadım arhhadaş.
- Gelin gelin koşun önemli bişey diyecem.
- Söyle hocam çabuk nedir 4 aydır bekliyoz.
- zam yapacaz
- ...

#4634565  gönderen drhuman
 26.05.2022 - 22:49:51
Medimagazin'deki iyileştirmenin ayrıntıları netleşiyor haberini okursanız HİÇBİR ŞEYİN DEĞİŞMEYECEĞİNİ GÖRÜRSÜNÜZ, bizleri yine *** YERİNE KOYUYORLAR. Sabitleri maaşa eklemişmiş vb. YENİ EKLENEN HİÇBİR ŞEY YOK. Yani hekimler yine HEMŞİRE VEYA BELEDİYE ZABITASI MAAŞINA TALİM EDECEKLER. Randevusuz hasta bakmamaya, fazladan fedakarlık yapmamaya ve yabancı dil çalışmaya devam

#4634567  gönderen drhuman
 26.05.2022 - 22:57:06
drhuman yazdı:
26.05.2022 - 22:49:51
Medimagazin'deki iyileştirmenin ayrıntıları netleşiyor haberini okursanız HİÇBİR ŞEYİN DEĞİŞMEYECEĞİNİ GÖRÜRSÜNÜZ, bizleri yine *** YERİNE KOYUYORLAR. Sabitleri maaşa eklemişmiş vb. YENİ EKLENEN HİÇBİR ŞEY YOK. Yani hekimler yine HEMŞİRE VEYA BELEDİYE ZABITASI MAAŞINA TALİM EDECEKLER. Randevusuz hasta bakmamaya, fazladan fedakarlık yapmamaya ve yabancı dil çalışmaya devam
Anlayacağınız ZAM FALAN YOK, sadece sabitleri maaşa ekleme var, YİNE TOP ÇEVİRMİŞ YİNE OYALAMIŞLAR. HEKİMLERİN kiralar yüksek diye artık şehir merkezlerinde oturamamasından, YOKSULLUK SINIRI ALTINDA MAAŞ ALMASINDAN UTANMAYAN BİR SAĞLIK İDARESİ VAR MAALESEF. Hekim sendikalarına üye olun değerli arkadaşlarım. Adım adım BİLİNÇLENECEK VE HEPİMİZ BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ ÖĞRENECEĞİZ. İşte o zaman hekimliğin bu ülkeden gitmeden de severek yapılabilmesi için gerekenleri yapacağız
Kullanıcı avatarı

#4634599  gönderen DrNath
 27.05.2022 - 00:46:12
Anlamaya çalışıyorum yardımcı olur musunuz;

Sabit maaşa eklenir ve mahsuplaşma kalkarsa ortalama olarak sabit kadar bir miktar dönere eklenmez mi? Tabi performansı yüksek olanda daha yüksek, düşükte daha düşük olması da olası.
Kullanıcı avatarı

#4634603  gönderen hector65
 27.05.2022 - 01:42:36
Arkadaşlar 5-10 binde zam yapsalar ki yapacaklarını hiç zannetmiyorum hiç bir şeye yaramaz hayatın icin hicbirsey yapamazsın ancak sürünerek hayatını idame edersin.

#4634630  gönderen drhuman
 27.05.2022 - 06:02:48
DrNath yazdı:
27.05.2022 - 00:46:12
Anlamaya çalışıyorum yardımcı olur musunuz;

Sabit maaşa eklenir ve mahsuplaşma kalkarsa ortalama olarak sabit kadar bir miktar dönere eklenmez mi? Tabi performansı yüksek olanda daha yüksek, düşükte daha düşük olması da olası.
Döner dediğin şeyin BİRÇOK HASTANEDE KENDİSİ YOK SADECE ADI VAR. Yine aynı hastanede aynı işi yapanlarda farklı kadro garabeti devam edecek, yine aynı ilde farklı hastanelerde aynı işi yapanlarda dengesizlikler devam edecek,YANİ MAAŞ-KADRO-PERFORMANS DENGESİZLİKLERİ VE GARABETLERİ hekimlerin aleyhi yönünde AYNEN DEVAM EDECEK. Asıl emekliliğe esas TABAN MAAŞLARA HİÇBİR ZAM YOK. Aylardır üzerinde çalışıyoruz dedikleri şeyden pek bir halt çıkmadı maalesef. SAĞLIK BAKANI "MIŞ GİBİ" YAPMAYA DEVAM EDİYOR
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7