Doktorca Haberin Adresi...
TBMM Genel Kurulu'nda, kadınlara ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemeyi amaçlayan, 'Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine dün başlandı. Ara verilen teklif görüşmeleri, bugün kaldığı yerden devam edecek.

Resim

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında dün toplandı. Grup başkanvekilleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmaların ardından, TBMM Genel Kurulu'nda, kadınlara ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla hazırlanan, 'Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine geçildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda kanun teklifi görüşmelerinde, vatandaşların alım gücünü artırmaya yönelik çalışmaları olduğunu açıkladı. Alım gücünü artırmak suretiyle bütün vatandaşların durumunu iyileştireceklerini aktaran Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

"Bu manada, temmuz ayında bütün çalışanlarımızla ilgili, memur ve emeklilerimizle ilgili iyileştirici paketlerimizi ve düzenlemelerimizi toplumla paylaşacağımızı ve bu sıkıntıların alım gücünün artırılması suretiyle giderileceğini, bu konuyla ilgili her türlü kanuni düzenlemenin yapılacağını da ifade etmek isterim."

MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz ise Kovid-19 salgınında sağlık çalışanlarının gayretini hatırlatarak o dönemde birçok ülkenin sağlık sisteminin çöktüğünü, Türkiye'de ise hastaların tedavilerinin başarıyla yapıldığını vurguladı.

Sağlık çalışanlarının görevlerini yaparken zaman zaman şiddete maruz kaldığına işaret eden Arkaz, "Teklifle sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları katalog suçlara dahil ediliyor. Şiddet mağduru sağlık çalışanlarımız korunacak ve onlara kalkan eller kırılacak. Hekimlerimiz de hakimler gibi korunacak. Ayrıca özlük haklarıyla ilgili de düzenleme yapılıyor." ifadesini kullandı.

TBMM Genel Kurulu'nda kadınlara ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla hazırlanan, 'Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine, bugün kaldığı yerden devam edilecek.

Kaynak: https://www.medimagazin.com.tr/guncel/g ... 00495.html
Bankalara gidiyoruz MAAŞINIZ ANCAK BU KADAR EDİYOR DİYEREK ÇOK DÜŞÜK MİKTAR KREDİ&FİNANSMAN verebiliyorlar, hiçbir şey alamaz haldeyiz. Bizleri bu durumlara düşüren Recep Akdağ ve Fahrettin Kocanın daha beter olmasını dilerim. Bir yandan hekim sendikalarının eylemlerini destekliyorum ve B planı olarak da yurtdışını düşünüyorum. DEĞERLİ HEKİM ARKADAŞLARIM, Türkiye hekimler için SÜRGÜN YERİNE DÖNDÜ, yapabilen yabancı dil edinip bilginin ve emeğin değerli olduğu ülkelere gitsin. Özel hastane ortağı sağlık komisyonu üyeleri kamu hekimlerini yıldırarak dolaylı yoldan halkı özele yönlendirip soyuyorlar.