Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Türk Tabipleri Birliği grev kararı aldı

#4584150  gönderen drhaber
 13.12.2021 - 10:43:11
TBMM Genel Kurulu'nda sağlık personelinin özlük haklarına ilişkin düzenlemelerin geri çekilmesi üzerine Türk Tabipleri Birliği (TTB) grev kararı aldı. 15 Aralık Çarşamba günü grev yapacaklarını duyuran TTB, "Aciller dışında sağlık hizmeti sunulmayacaktır" açıklamasında bulundu.

Bugünkü TBMM Genel Kurulu'nda hekim ve diş hekimlerinin özlük haklarında iyileştirme yapılmasını öngören düzenleme teklif geri çekildi.

Sağlık personelinin özlük haklarına ilişkin düzenlemeleri içeren ve komisyona geri çekilen ilgili maddeleri yeniden görüşerek, söz konusu maddelerin tekliften düşürülmesine karar verildi.

AK Parti milletvekillerinin önergesiyle tekliften çıkarılan maddeler, değerlendirilmesi ve kapsamının genişletilmesi amacıyla TBMM Sağlık Komisyonu'na havale edildi.

Gün içerisinde "Sakın geri atmayın" uyarılarında bulunan TTB, yaşanan gelişmeler üzerine grev kararı aldığını duyurdu. TTB, kararını şu ifadelerle duyurdu:

"Şimdi G(ö)REV zamanı 15 Aralık Çarşamba günü tam gün G(ö)REV'deyiz. Aciller dışında sağlık hizmeti sunulmayacaktır."

Konuyla ilgili 13 Aralık Pazartesi günü TTB Genel Merkezi'nde basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.
Memurlar.net
Kullanıcı avatarı

Re: Türk Tabipleri Birliği grev kararı aldı

#4584153  gönderen francesco22
 13.12.2021 - 10:57:01
şu insanlarda fikren zihnen o kadar uzağım ki , aldıkları hiç bir şey beni ilgilendirmiyor , bu mesleğin bu hale getirilmesinde en büyük payda sizin , bunu bilinç , hiç bir süreci doğru düzgün idare edemediniz.

#4584175  gönderen skyret1
 13.12.2021 - 11:47:24
Sendikası da batsın ttbsi de. Sırf acildeki kardeşim dostum meslektaşım att parasına çalışmasın diye, 4-6 sene asistanlık kahrını çekmiş kardeşim 3-5 kuruşa çalışmasın diye bu eylemi destekliyor ve eyleme katılıyorum. Yeter artık bu devletin bok yemeleri. Yakında konkordato ilan edip satacaklar bu memleketi. Hepimizi dünyaya rezil ettiniz. Doymadı çoluğunuz çocuğunuz. 7 cedlerine kadar mala mülke boğdular herkesi. Bir kahve makinesi fiyatına memur çalıştırıyor. Allah hepinizin belasını verecek

#4584197  gönderen beyaban
 13.12.2021 - 12:44:54
ttb'den beklenti içinde olmayın. adamlar biraz önce canlı yayında hekim grevi için açıklama yaptılar ama açıklamanın yarısından çoğunda ysp'leri savundular

#4584199  gönderen juninho
 13.12.2021 - 12:59:19
beyaban yazdı:
ttb'den beklenti içinde olmayın. adamlar biraz önce canlı yayında hekim grevi için açıklama yaptılar ama açıklamanın yarısından çoğunda ysp'leri savundular
Dinleyemedim ,eğer bu şekilde ise yazıklar olsun ; yetti artık; sefilligin rezilligin dibindeyiz

#4584208  gönderen beyaban
 13.12.2021 - 13:23:34
juninho yazdı:
13.12.2021 - 12:59:19
beyaban yazdı:
Dinleyemedim ,eğer bu şekilde ise yazıklar olsun ; yetti artık; sefilligin rezilligin dibindeyiz
koca canlı yayının bir ya da iki yerinde hekim adı geçti. yanlarına 3-4 sendika temsilcisi çıkartmışlar. hiçbiri doktor değil. siyasi parti manifestosu gibi açıklama yaptılar.

#4584231  gönderen emre6117
 13.12.2021 - 14:01:22
TTB hekimlerin hakkını savunması gerekirken , neredeyse hekim hariç herkesin hakkını savunmaya çalışan tamemen ideolojik bir dernektir. Hekimler olarak haklarımızı, gerçekten hekimlerin yanında duran, siyasetüstü sendikalarla aramalıyız.
Artık TTB den hiçkimsenin umudu da, beklentisi de kalmamıştır.
Onlar SES ile ysp ile birlikteliklerine devam etsinler. Belki birgün hekim derneği olduklarını hatırlarlar.
Kullanıcı avatarı

#4584396  gönderen canyakmaz
 14.12.2021 - 00:30:56
Hekimler den adam olmaz . Sosyal medyada nara atıp iş ciddilesince geri adım atan tipler çoğunluğu . Yok TTB şöyle yok hekimsen böyle arkadaş bir çatı grev demese nasıl birlik olup grev yapacan.yap ki ciddiyetin anlaşılsın.katilim çok az olur rezil olmakla kalmayız hükümet bu hekimlerden bı nane olmaz bunlara zam da yapmasan emeklilik için birseylerde yapmasan olur . Hem zaten ne kadarlar ki varsinlar oylarını vermesinler.