Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Hatay'da, devlet hastanesinde görevli kulak burun boğaz uzmanlarıEmrah Kara ile Nalan Alev Alp, muayene odasını paylaşamayınca birbirlerini darbetti. Alp, meslektaşının kendine tokat atıp darbettiğini ileri sürerken, Kara ise Alp'in karnına tekme atıp, gömleğini yırttığını savundu. İki doktor hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Resim

İskenderun Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olayda iddiaya göre, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Emrah Kara, 1 numaralı muayenehane odasında hasta tedavisine başladı. Bu sırada odaya giren Dr. Nalan Alev Alp. ile Dr. Emrah Kara arasında odayı kullanma yüzünden tartışma çıktı.

Cep telefonunu ve anahtarını aldıktan sonra odadan ayrılıp, bir süre sonra muayenehaneye yeniden dönen Kara ile Alp, birbirlerini darbetti.

İki doktor da birbirlerinden şikayetçi oldu. İskenderun Devlet Hastanesi yönetimi, iki doktor hakkında idari soruşturma başlattı.

'Öfkesi o kadar şiddetliydi ki elindeki malzemeyle sırtıma vurdu'
İskenderun Devlet Hastanesi’nde 10 yıldır görev yaptığını anlatan 2 çocuk annesi Dr. Nalan Alev Alp, 3 gün iş göremez raporu aldığını, Dr. Emrah Kara hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. 42 yaşındaki Alp, olayı şöyle anlattı:

"Sabah poliklinik odasına girdiğimde içeride Dr. Emrah Kara hasta muayene ediyordu. Ben de geçip masaya oturdum. Buranın benim çalışma alanım olduğunu söyledim, eşyalarını da masanın ucuna kibarca koydum. Doktor Bey de odayı terk etti, kendi polikliniğine geçti. 5 dakika sonra hışımla tekrar odama girerek 'sen benim kişisel eşyalarıma dokundun, hastanın yanında beni rencide ettin' diye bağırmaya başladı. Odadan çıkmasını istedim, çıkmayarak bağırmaya devam etti ve bana tokat attı, sedyeye düştüm. Sonrasında vurmaya devam etti. Ben ısrarla çıkar mısın? diye bağırdığım. Öfkesi o kadar şiddetliydi ki elindeki bir malzemeyle sırtıma vurdu, tırmaladı. Bunu yapan erkek kulak burun boğaz doktoru. Bunları anlatmaktan da yaşamaktan da utanıyorum. Eve gittiğimde bunu çocuklarıma nasıl açıklayacağım hiçbir fikrim yok."

'Karnıma tekme attı, gömleğimi yırttı'
Dr. Emrah Kara ise poliklinikte oda tartışmasından çıkan bir münakaşa yaşandığını söyledi:

"Sabah geldiğimde 1 numaralı odada benim ismimin yazılı olduğunu gördüm. İçeri girdim, hastalarımı muayene etmeye başladım. Odaya Nalan Alev Alp geldi ve içeriye daldı. 'Herkes kendi odasında çalışacak' diye bağırdı. Sekreteri çağırdım, 'Bu oda Dr. Alp’in mi?' diye sordum. ‘Evet hocam, ben yanlış yönlendirmişim’ dedi. Doktor Hanım'a yaptığının yanlış olduğunu söyledim. O da 'çık dışarı' diyerek hastaların yanında beni rencide etti. Kapı açıkken bana bağırdı, üzerime geldi, bana saldırdı. Ben de ellerini tutmaya çalıştım, ayaklarıyla tekmelemeye devam etti. Kendimi koruma amacıyla sedyenin üzerine oturtturdum. Ellerini tutmaya çalıştım. Eliyle, ayağıyla karnıma tekme attı, gömleğimi yırttı. Daha sonra arkadaşlar geldiler, ben onlara teslim ettim, çıktım. Hakkında tutanak tutuldu. Başhekimlik tarafından idari soruşturma açıldı" diye konuştu.

tr.sputniknews.com
Kullanıcı avatarı
ya şu olayı konuşarak çözemeyen hekim neyi çözebilecek. aynı hastanenin aynı branşında çalışıyorsunuz. nöbet, icap, ameliyat günü için günde en az 10 kez birbirinizle konuşuyorsunuz bu kadar mı iletişimsizlik olur. gerizekalı sekreter isimleri yanlış odaya yazmış. hocam bugün siz çalışın yarına kadar yarın ben geçerim deyip çıkman lazım odadan. ben hastanede bugüne kadar çok odada çalıştım, kapıda adım varsa tamam işte daha ne istiyorsun. neyin agresifliği bu kadar ya. hadi karşı taraf cingan çıktı siz bari yapmayın, gidin başhekime söyleyin onlar düzeltmek zorundalar.
munem yazdı:
08.07.2021 - 14:49:56
Bu sitenin halini görünce normal karşılıyorum. Şurda ufacık şeylerden bile küfürleşiyor millet. Gerçek hayatta da yumruklaşıyorlar
Dostum bu sitede kafayı yemiş asosyallerle dolu.
İyi ki gerçek yaşam böyle değil.
Bu siteden bir şey bekleme.
Yarısına yakını ruh hastalıkları servisine yatacak cinsten.