Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Ankara'da asistan doktora bıçaklı saldırı!

 #4531137  gönderen drbounlife
 28.05.2021 - 00:15:14
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Dr. Ertan İskender, poliklinikte hastası Bayram N. tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı.

Resim

Olay, akşam saatlerinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik bölümünde meydana geldi. Asistan doktor Ertan İskender, poliklinikte hasta muayene ettiği sırada hastaneye gelerek taşkınlık yapan hastası Bayram N.'yi uyardı. Bayram N., üzerindeki bıçağı çıkararak İskender'i elinden ve belinden bıçakladı. Yaralanan Ertan İskender, hastanenin acil servisine götürülerek tedaviye alındı. Doktorun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Resim

Bıçaklı saldırgan Bayram N. ise hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip, çağrılan polis ekiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan Bayram N.'nin, bir kaç haftadır herhangi bir rahatsızlığı olmamasına rağmen hastaneye gelip, taşkınlık yaptığı belirtildi. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Bayram N.'nin, bugün de aynı şekilde hastanede bağırarak taşkınlık yaptığı, doktorun uyarması üzerine de bıçakla saldırdığı öğrenildi.

Ankara Diş Hekimleri Odası tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada, "Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi asistanı Dr. Ertan İskender, poliklinik yaptığı sırada bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklandı. Hastaneyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik" denildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan hekimimiz Ertan İskender bir hastanın saldırısına uğrayarak elinden ve belinden yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan hekimimiz şu an ameliyatta. Durumu yakından takip ediyorum. Şifa veren eli kesmeye çalışmanın affı mümkün değil." dedi.

Habertürk

Re: Ankara'da asistan doktora bıçaklı saldırı!

 #4531139  gönderen Dr_mars
 28.05.2021 - 00:22:43
Yarin ankara eah da is birakma olmazsa onlara da ne diyeyim ben... gercekten bu ulkede doktorluk yapmayi gevtim cerrahi tercih eden piril piril doktorlarimiza yazik. Secmeyin arkadaslar cok istiyorsaniz yurtdisinda yapin. Vallaha bu nedir ya ...bir dihtstorlukte veya sfrikada yapsa o adamin anasini aglatirlar ama tr de serbest kalir.
Kullanıcı avatarı

Re: Ankara'da asistan doktora bıçaklı saldırı!

 #4531142  gönderen the_dr
 28.05.2021 - 00:24:27
bir parmağını kaybetmiş diye okudum , umarım yanlış bir duyumdur.

hemen saldırgana psikolojik sorunlu etiketi yapıştırılmış , yumuşatma çalışmaları başlamış. bakın normal bir insan değil , psikolojik sorunları olmasa yapmazdı mesajları işleniyor.
Kullanıcı avatarı

Re: Ankara'da asistan doktora bıçaklı saldırı!

 #4531151  gönderen tedi
 28.05.2021 - 06:21:03
Direk hastaneyi kapatıp herkesi tahliye etmeleri gerekirken, yarin o hastaya bakarlar. Kendi başının çaresine baksın, artik silahlaniyor musun, escape artist mi oluyorsunuz, neyse...

Ben sağlık bakanı olsam, bu şiddete meyilli kişilerin e-nabizina "doktor katili, hostil, fiziksel agresyon, verbal agresyon," gibi şeyler yazarım, covid + gibi uyarı geçsin. İnsanlar neyle karşı karşı olduğunu bilsin en azından.
Neler neler yapılır da kimse uğraşmıyor, umurunda değil bakanlığında, sadece kına geç gitsin, zerre yaptırım yok..Lüks aracıyla polikliniğe gelen doktor diyememişler bu sefer, psikolojiden yumuşatma çabaları.

Re: Ankara'da asistan doktora bıçaklı saldırı!

 #4531167  gönderen hfv22
 28.05.2021 - 09:36:06
suçun durumuna göre 10-15-20 yıl hapis yatacağını ve çıktıktan sonra da sağlık hizmetlerinde 5 yıl boyunca ücretsiz yararlanma hakkının alınacağını bilse böyle yapabilir miydi? tüm sorumluların daha kötüleriyle karşılaşmasını dilemekten başka bir şey gelmiyor elden bu devran biz akıllanmadıkça dönmeyecek