Çarşamba , Haziran 3 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 22/05/2020 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 93. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na alınacaklardır.

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp görevine hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 93. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 22/05/2020 tarihi saat 18:00’e kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler.

Not: Dilekçeler elden ya da kargo ile 22/05/2020 tarihi saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya /ANKARA adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Arkadaşlar benim 1 Nisan 2020 tarihinde asistanlık sürem bitti ancak aynı gün uzmanlık eğitimi bitirme sınavı bir sonraki emre kadar kaldırıldığı için normalde girnen gereken 93.dhy ye giremiyorum. Benim konumumda olan var mı bilmiyorum ama bu yasağın ne zaman kalkacağı ile ilgili duyum alan var mıdır? Yoksa biz en iyi ihtimalle Ağustos atamasına mı kaldık...
Kullanıcı avatarı
DocKubilay yazdı:
12.05.2020 - 00:48:21
Arkadaşlar benim 1 Nisan 2020 tarihinde asistanlık sürem bitti ancak aynı gün uzmanlık eğitimi bitirme sınavı bir sonraki emre kadar kaldırıldığı için normalde girnen gereken 93.dhy ye giremiyorum. Benim konumumda olan var mı bilmiyorum ama bu yasağın ne zaman kalkacağı ile ilgili duyum alan var mıdır? Yoksa biz en iyi ihtimalle Ağustos atamasına mı kaldık...
maalesef bir sürü kişi aynı durumda
Arkadaşlar ben Twitter'dan sağlık bakanını ve cumhurbaşkanını etiketleyerek yazdım ama sizler de yazın, belki durumumuz görülür de şu bir hafta içinde sınavı acarlarsa belgeleri elden de olsa yetiştirip 93. Dhy ye yetişebiliriz. Düşük ihtimal de olsa şansımızı deneyelim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009