Çarşamba , Haziran 3 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

7 Aylık Duru Corona'yı Yendi

 #4379738  gönderen DrGulsever
 17.04.2020 - 23:44:58
Ordu’nun Fatsa ilçesinde 7 aylık Duru, annesi ve ailesinden iki kişi corona virüsü yenerek sağlıklarına kavuştu. Hastane çıkışı gazetecilere konuşan anne Bilge Nur Duran, "Bebeğimiz sağlığına kavuştuğu için çok mutluyum. Herkesin bu virüse karşı korunmasını istiyorum. Şakası yok maalesef" ifadesini kullandı.

Ordulu Duran ailesi, İstanbul'dan corona virüsü endişesiyle Fatsa ilçesine geldi. Aralarında 7 aylık bebek Duru Sare Duran'ın da bulunduğu aile kendilerini evde izole etmeye başladı.

Bir süre sonra anne Bilgenur Duran (31), öksürük ve çeşitli şikayetler üzerine Fatsa Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Burada yapılan testlerde anne Duran'ın corona virüsü test sonuçları pozitif çıktı. Sonrasında aileye yapılan testlerde de 7 aylık bebek Duru Sare, babaanne ve dedede de test sonuçları pozitif çıktı.

Resim

Fatsa Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Emre Çağlar Tağı, “9 Nisan tarihinde hastanemize geldiler. Başvuru şikayetleri ateş, emerken hırıltı ve azalma şikayetiydi.

Şikayetleri sonucu muayenelerini gerçekleştirdik. İlgili tetkikleri aldık ve Ordu’ya sonuçları gönderdik. Gelen sonuçlarda sonuç Covid-19 testi pozitif çıktı.

Hemen tedavilerine başladık. Bu salgının çocuklara bile etkisi vardır. Bunu buradan belirtmek isterim. Her yaş grubu bu hastalıktan etkileniyor. Bebeğimizde zatürre olarak da şüphelerimiz muayeneler sonucunda ortaya çıktı. Bu anlamda her türlü tedavisini gerçekleştirdik” dedi.


Ben de birlikte çalıştığım meslektaşımı ve ekibimizi kutluyorum. :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009